SK Ďáblice - FC Háje JM B 5:1 (5:1)

V sobotu na svátek sv. Václava jsme se vydali jako jediný neporažený tým soutěže do Ďáblic. Čekalo nás zde mužstvo složené z velice zkušených hráčů.

Štípek,Stastny,Hovorka,Pravenec
                                Lojda(57.Hrůza),Sojka,Bednář(46.Martinák),Hančl Jos.(42.Faměra)

Hančl Jar., Grafnetr

V sobotu na svátek sv. Václava jsme se vydali jako jediný neporažený tým soutěže do Ďáblic. Čekalo nás zde mužstvo složené z velice zkušených hráčů. Oproti minulému utkání, které jsme vyhráli 7:1, zařadili domácí do sestavy i mladé hráče. Někteří z nás byli na dopoledním utkání Áčka na hřišti ČAFC. V tomto zápase uštědřili domácí, také neporaženým Hájům "A" debakl 8:2, když o výsledku rozhodli do 10.minuty (3:0). Nechtěli jsme v tomto směru Áčko napodobit. Věřili jsme, že neporazitelnost i nadále udržíme.

Zápas začal se zpožděním 17-ti minut. Domácím chyběla registračka jednoho hráče a čekalo se, až ji dodají. Obě mužstva od začátku hrála útočně. 4. Grafnetr v brejku trefil nohy brankáře. 5. Lojdův centr ze strany sebral brankář Grafnetrovi z hlavy. 6. Po dlouhém autu hlavičkoval domácí útočník, Matějovský chytil. 8. Prudkou střelu Matějovský nohama vyrazil. 15.Lojda šel sám na brankáře, domácí hráč ho před vápnem fauloval, ale rozhodčí to neposoudil jako nedovolený zákrok. Asi si myslel, že upadl vysílením. V 16. minutě jsme se konečně radovali. Pravenec poslal po lajně míč Pepovi Hančlovi, který ideálně přihrál na přední tyč Grafnetrovi a ten překonal brankáře 0:1. V 19. jsme se mohli znovu radovat. Bednář poslal kolmicí za obránce do brejku Grafnetrovi. Brankář proti němu vyběhl a podařilo se mu zneškodnit jeho pokus o přehození. Poté začali úřadovat domácí. V 20. minutě po rohu Mašek hlavou 1:1. V 23. jsme zahrávali roh. Domácí ho odvrátil a z následného úniku se ujali vedení 2:1. V 25. min. po několika krátkých přihrávkách na hranici šestnáctky zvýšil Švertšal na 3:1. Kalich hořkosti nevydařené dvanácti-minutovky jsme si vypili ve 32. min. Prudký centr zprava stačil Matějovský jen lehce tečovat a míč trefil na malém vápně Štípka do obličeje 4:1. 35. Štípek přešel přes tři hráče, ale jeho střela skončila vedle tyče. Posledním hřebíkem do naší rakve byl v 43. min. gól Maška 5:1.

O přestávce vládla v kabině ponurá nálada. Slova, která padala nejsou veřejně publikovatelná.            Do druhého poločasu jsme vstoupili s odhodláním výsledek otočit.  48. centroval Faměra, Lojda nedosáhl. V 59. se volnému Martinákovi zamotal míč a potom slabě vystřelil. 62. min. na hranici vápna se uvolnil Grafnetr, jeho prudkou střelu brankář vyrazil. 68. Štípkovu střelu obránce vyhlavičkoval. Domácí se soustředili na obranu a následné rychlé protiútoky, které jsme vždy pokryli. V 76. při brejku domácí útočník přešel přes Hovorku, následný zákrok Stastného posoudil rozhodčí jako nedovolený Ukázal mu žlutou kartu. Vzhledem k tomu, že to bylo již podruhé, následovala červená a my utkání dohráli v deseti. Do konce zápasu se nic podstatného nestalo, takže jsme si odvezli krutou a nečekanou porážku.

Sobota byla plná překvapivých výsledků. Prohrál Man. United, Man. City, v madridském i pražském derby vyhráli hosté (Atlético,Sparta). A obě hájecká mužstva si odvezla nelichotivý výsledek. Naše týmy budou chtít debakly napravit příští víkend proti soupeřům ze Žižkova.

Áčko hosti v sobotu od 10:30 Viktorii. My hrajeme v neděli 6.10. od 16:00 s Unionem.

Přijďte se podívat, zda se podaří složit reparát a navázat na předchozí dobré výsledky.

Jako Jan Žižka říkám: „Děti moje, hrrrrrrrrrrr na ně. Nepřátel se nelekejte, na množství nehleďte.“