FC Háje JM - Viktoria Žikov B 1:3

Jakoby fotbalistům Hájů docházela šťáva. Tým do Pražská teplárenská přeboru odstartoval skvěle: čtyřmi výhrami a dvěma remízami. V posledních dvou kolech ale přidal dvě porážky. Nejdřív potupný debakl 2:8 na ČAFC, naposledy Háje doma podlehly Žižkovu B 1:3. Rezerva druholigového týmu se díky třem bodům vyšvihla na druhé místo. Podívejte se na sestřih nejzajímavějších momentů a komentáře z obou stran.

Oba celky šly do zápasu se 14 body: vítěz měl jistotu, že se posune na druhé místo. „I proto jsme se na utkání hodně těšili. Byl to přímý souboj o horní příčky. Tam se chceme pohybovat, byla to pro nás výzva,“ říkal Luboš Vondra, trenér Žižkova B, sám bývalý výborný záložník.

Jeho tým začal zápas lépe, přesto daly první gól domácí Háje. Levý obránce Slabý si našel odražený míč na hranici pokutového území a práskl do něj tak přesně, že skončil v šibenici.

„Když mi jde míč takhle na vápno, skončí to většinou za pletivem. Podobnou střelu jsem zkoušel na předzápasovém tréninku a už jsme ten míč nenašli,“ smál se Slabý. „Trenér nám říkal, že je jejich gólman dobrý po zemi, tak jsem to cpal nahoru,“ pokračoval v dobré náladě.

Do 60. minuty byl stav 1:0, v závěrečné půlhodině ale Háje zápas ztratily. Nejdřív šťastně ramenem vyrovnal Vejr, o deset minut později po krásné akci poslal Žižkov B do vedení Studecký, navíc byl po druhé žluté kartě vyloučený Bednář. V závěru definitivně rozhodl krásným přímým kopem Dvořák. Žižkovští mladíci jsou jen dva body za vedoucími Vršovicemi.

„Druhou část prvního poločasu byly Háje lepší. To jsme si museli vysvětlit v kabině, ve druhé půli už to byla jiná Viktorka. Pomohli střídající hráči, kteří to oživili,“ chválil Vondra. „Ukázali jsme, že máme sílu.“

Háje teď mají jiné myšlenky. V dalším zápase hostí nevyzpytatelnou Libuš, úkol zní jasně: neprohrát potřetí v řadě. „Proti Žižkovu jsme chtěli odčinit porážku s Čafkou, což byla tragédie, to všichni víme. Nepovedlo se...“ litoval Slabý.

FC Háje - Viktoria Žižkov B 1:3 (1:0)
Branky: 33. Slabý - 60. Vejr, 70. Studecký, 90. Dvořák. ŽK: 63. Bednář, 75. Krejčí, 76. Brož, 90. Dub (všichni Háje). ČK: 75. Bednář (Háje). Rozhodčí: Hurych - Nykl, Multerer. Diváků: 50.

Háje: Tlustý - Solař (88. Pravenec), Krejčí, Dub, Slabý - Soucha, Janoušek, Bednář, J. Hruška (83. Pánek), Brož (77. Grafnetr) - Fedič. Trenér: Petr Procházka.
Viktoria Žižkov B: Dikusar - Petřivý (40. Replyuk), Dvořák, Vejr, Haloun (43. Petřivý) - Vytlačil, Sopr (55. D´ Almeida), Studecký, Todva (88. Barták), Žitný - Doležel (85. Medynský). Trenér: Luboš Vondra.

Nejlepší hráč Hájů: Vladimír Solař.
Nejlepší hráč Žižkova B: Jiří Doležel.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Tomáš Vejr (Žižkov B).

Autor: Martin Karger