FC Háje JM B - Union Žižkov 8:2

V neděli 6.10. k nám k zápasu 7. kola přijelo mužstvo Unionu Žižkov, které se s bilanci zápasů  0-0-7 a skóre 5:21 krčilo na posledním místě tabulky. Věřili jsme, že v tomto zápase odčiníme porážku a zvláště trapný výkon z utkání v Ďáblicích.

FC Háje JM „B“     -    AFK  Union Žižkov

8    :    2   ( 4  :  0 )

Hráno :  6.10. 16:00 hřiště  UMT FC Háje

Rozhodčí :   Poustka – Jandus,Vavroch

Branky: 4., 34. Hančl Jar., 5.David, 27.Hančl Jos., 53.,56. Lojda, 86.Procházka, 88.Martinák

Sestava :                                                 Lačík

Štípek,Hovorka,Vlasák,Pravenec(58.Hrůza)
                                        Lojda,Brož(56.Hruška),Sojka,Hančl Jos.

David(72.Martinák),Hančl Jar.(82.Procházka)

Do zápasu jsme vlétli s velkou chutí a soupeře jsme jasně přehrávali. Odměnou za to nám byly dva rychlé góly. Ve 4. minutě se po akci Hovorka – Štípek dostal do zakončení Jar. Hančl 1:0. V 5. min. 30 metrů od branky sebral David váhajícímu stoperovi míč , šel sám  a svojí akci pro pobavení diváků zakončil střelou  která se od tyče  odrazila do branky 2:0. V 18 min. zahrozili hosté. Jejich útočník se na vápně uvolnil a jeho střela se odrazila od tyče a následná dorážka skončila vedle branky. V 27. min. David přihrál do šestnáctky Pepovi Hančlovi, který ztrapnil brankáře střelou mezi nohami a zvýšil na 3:0. V 30. Brožova střela z malého vápna trefila vybíhajícího brankáře. Ve 34. šli 4 hosté na naše 3 obránce, ale svoji šanci nevyužili. Podle pravidla „nedáš, dostaneš“ jsme z  protiútoku  zvýšili vedení. Pepa Hančl se drzým průnikem podél brankové čáry zbavil obránců a přihrál  Jardovi  Hančlovi  ten zakončil 4:0. Ve 37. minutě uvolnil Brož přihrávkou šajtlí ala Rosický Jar. Hančla, který na zadní tyči ideálním centrem našel Lojdu, ale ten vysoko přestřelil branku. Na jeho omluvu musím konstatovat, že to měl velice těžké. Byl nečekaně zcela sám a svítilo mu slunce do zad, prý do očí. 42. min. akce Hančl-Hančl zakončil David překvapivě hlavou, ale jeho umístěný pokus k tyči brankář vyrazil. Ve 43. se hosté dostali do šance. Jejich hráč se u brankové čáry uvolnil a snažil se přihrát. Jeho úmysl vystihl brankář Lačík , udělal si krok dopředu a chtěl míč chytit. Před ním stojící Vlasák mu ho však  sebral, kličkou směrem k brance ho obešel a po brankové čáře se s míčem obrátil a rozehrál. I přes stav zápasu se o nás pokoušel infarkt. O přestávce v kabině zazněla většinou jen slova chvály ale také pokyn dát gólu deset, jinak se v úterý na tréninku bude jen běhat (přehrady). V 53. se radovali hosté Riedler se na vápně uvolnil a jeho střelu tečoval Vlasák 4:1. V 53. Pepa Hančl již po několikáté utekl jako Bolt všem soupeřům, přihrál do vápna a protože již slunce zapadlo tak se Lojda nemýlil 5:1. V 56. minutě poslal do vápna míč Hruška, který se hřiště vrátil po delší zdravotní pauze.

Na jeho přihrávku si naběhl Lojda a obstřelil brankáře 6:1. 57. Jarda Hančl obešel obránce přihrál na malé vápno Davidovi, který navzdory přírodním zákonům přestřelil branku. 66. minutě mohli skórovat hosté, jejich útočník šel sám na Lačíka, ten ho ale vychytal. V 70. minutě se vypravil na výlet Štípek, před vápnem se zbavil kličkou obránce a vystřelil nad . V 80. minutě zahrávali z 20 ti metrů hosté trestný kop. Střela skončila na naší zdi, od Sojky se odrazila vysoko a zapadla za zády Lačíka  6:2. V 82. minutě do zápasu zasáhla naše nová posila z Hostivaře Petr Procházka. Jeho hostování dalo funkcionářům velkou práci. K dohodě s mateřským oddílem došlo až v pátek, tedy poslední den přestupního období. Že snaha stála za to, ukázal Procházka ihned po příchodu na hřiště. Nejprve mu nevyšel brejk, když kupodivu jeho super rychlé nohy nestačili na obránce, potom jeho bombu ze 17. ti metrů zázračným zákrokem brankář chytil. V 86. minutě, ale už skóroval. Lojda se dostal do vápna, chtěl kompletovat hattrick, ale viděl na desítce volného Procházku, proto mu o brankáře narazil míč a i když to měl střelec velice těžké, protože před ním  byla prázdná branka tak se nemýlil 7:2. V 88. minutě předvedl slalom Vlasák. Z vlastní poloviny prokličkoval mezi obránci jak Bode Miller mezi slalomovými tyčkami až na brankovou čáru, přihrál zpět na Martináka a ten uzavřel účet zápasu 8:2.

Zápas byl jednoznačně naší záležitostí. Hosty jsme předčili ve všech směrech. Poločasový pokyn trenéra o deseti gólech byl také splněn, byť dva z nich jsme vstřelili do vlastní sítě.

V příštím kole na naše hřiště přijede mužstvo SK Vršovice „B“. Zápas se hraje v neděli 13.10. od 16 ti hodin. Očekáváme, jako již tradičně velkou podporu fanoušků.

Fotbalem se pobavil a napsal Petr Lojda.