FC Háje JM - FSC Libuš 1:4 (0:2)

Spanilá jízda Hájů skončila před třemi koly na Čafce potupnou porážkou 2:8. Teď podruhé za sebou Háje rozdávaly body doma. Nejdříve porážka se Žižkovem 1:3 a nyní 1:4 s Libuší. Za tři zápasy patnáct inkasovaných branek, to hovoří za vše. Vše mohlo být jinak, kdyby v 10. minutě Tlustý proměnil penaltu. Na kdyby se ale fotbal nehraje. Ten se hraje na góly a čtyři dali hosté z Libuše.

Pokud chtěli domácí zastavit sérii neúspěchů, dostali k tomu ideální příležitost už v 10. minutě. Dlouhý výkop brankáře Tlustého prodloužil hlavou malou domů Putík nedůrazně a Grafnetr byl u míče dřív než vybíhající golman hostů Rohlíček, který poslal Granetra k zemi a pískala se penalta. Domácí specialista  Tlustý ale na svého kolegu v brance nevyzrál. Rohlíček jeho střelu u levé tyče vyrazil.

Ve 23. minutě spolkli domácí první hořkou pilulku. Hosté rozehráli rohový kop z levé strany a Krejčí trefil míč tak nešťastně, že přeplachtil na zadní tyč domácí branky a zapadl do sítě. Za deset minut už to bylo pro domácí kritické. Tři kroky před šestnáctkou práskl do míče Pohořelý a jeho výstavní rána skončila za zády Tlustého podruhé.

Kalich hořkosti vypili domácí do dna pět minut před přestávcem. Krejčímu ve vápně spadl vysoký míč
na ruku a na světě byla druhá penalta v zápase. Pohořelý nabídnutou šancí nepohrdl a s přehledem zvýšil na 0:3.

Penaltový hattrick zkompletoval sudí Flimmel za pět minut. Tentokrát zahrál rukou ve vápně hostující Pilík. Tlustý svou druhou příležitost využil a korigoval výsledek na 1:3.

Víc zdramatizovat zápas už domácí nedokázali. Hodně otevřeli obranu a několikrát mohli inkasovat. Hostům se podařilo přidat další gól až v nastavení. Pilík poslal dlouhý míč za obranu a Koubek upaloval sám na branku. Přehodil si golmana Tlustého a do prázdné branky podepsal gólový účet - 1:4.

FC Háje - FSC Libuš 1:4 (0:2)
Branky
: 55. z penalty Tlustý - 23. vlastní Krejčí, 33. Pohořelý, 50. z penalty Pohořelý, 90+1. Koubek.
ŽK: 75. Hrůza - 10. Rohlíček, 48. Pohořelý, 70. Moravec. Rozhodčí: Flimmel - Gotthard, Gryc.Diváků: 35.
Háje: Tlustý - Pravenec, Krejčí, Dub, Slabý - Soucha, Janoušek, J. Hruška, Fedič (65. Hrůza), David
(58. Josef Hančl) - Grafnetr. Trenér: Petr Procházka.
Libuš: Rohlíček - Kopta, Kučera, Putík, Pilík - P. Hruška (75. Pavlů), Gutheis, Pohořelý, Malina
(63. Moravec) - Koubek, Miřatský. Trenér: Zdeněk Hruška.

Petr Procházka (Háje):
 „Opět jsme prohráli. Je smůla, že nás navíc postihla velká marodka. Dostali příležitost kluci z béčka, kteří výkonem nezklamali. My se teď na gól strašně nadřeme a pak zbytečně inkasujeme. Dostáváme laciné góly. Navíc jsme nedali penaltu a pak si dali vlastní gól. Smolný zápas.”
Zdeněk Hruška (Libuš): „Zápas jsme dovedli k vysokému vítězství, které mohlo být ještě vyšší. Za stavu 0:0 domácí nedali penaltu, kdyby proměnili, zápas by se asi vyvíjel jinak. My jsme pak dali dva góly a po přestávce rychle z penalty přidali třetí. Šancí jsme měli dost, vítězství mělo být výraznější.”

Nejlepší hráč Hájů: Jiří Janoušek.
Nejlepší hráč Libuše: Petr Gutheis.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Martin Pohořelý (Libuš).