FC Háje JM B - Vršovice B 2:0 (0:0)

V neděli 13.10. jsme sehráli utkání 8.kola s mužstvem Unionu Vršovice „B“. Hosté jsou v soutěži nováčkem.

Pánek,Martinák(65.Hovorka)

V neděli 13.10. jsme sehráli utkání 8.kola s mužstvem Unionu Vršovice „B“. Hosté jsou v soutěži nováčkem. V tabulce se pohybují v její dolní části, to by mohlo vést k domnění, že se jednalo o lehké utkání. V minulém kole remizovali se silnými Ďáblicemi, takže jsme tušili, že slabí nejsou. Tým byl složený převážně z hráčů ročníků 93 a 94. My jsme měli velké problémy se sestavou. K dlouhodobě zraněným v týdnu přibyli další, někdo měl pracovní povinnosti a několik hráčů se omluvilo pro nemoc. Suma sumárum jsme měli potvrzeno 10 borců. Z „A“ dorazil Krejčí a Bednář. Dopoledne jsme získali z dorostu Říhu a v noci se z dovolené vrátil Hovorka.

Utkání jsme začali náporem. V 7.min byl před vápnem faulovaný Lojda. Trestný kop rozehrál Bednář na krátko, Štípek se dostal do šestnáctky a vystřeli na přední tyč. Brankář byl ale připraven a vyrazil míč. Následoval roh. Na centr si vyskočil Martinák, ale i když byl nikým neatakován, tak hlavou mířil nad branku. K největší šanci došlo ve 14. minutě, zároveň to byla kuriózní situace. Bednář rozehrál roh po zemi na přední tyč. Míč prošel přes celou branku cca metr před brankovou čarou, aniž by se ho někdo dotknul  a skončil v zámezí na druhé straně brány. Hosté se sporadicky dostávali před naší branku. Ve 35. min měli šanci, když se Lačík nedohodl s obránci a míč ze skrumáže skončil na tyčce. 36. Krejčí vyslal do vápna Solaře, kterému obránce stačil míč v poslední chvíli ukopnout. V 38.minutě se podél brankové čáry probil Martinák, když chtěl přihrát, byl ve vápně faulován, ale píšťalka se neozvala. První poločas jsme odehráli špatně, přesto jsme byli lepším týmem. O přestávce byli hráči upozorněni na to, co je třeba zlepšit, abychom dokázali mírnou převahu zúročit ve vítězství. Ve 47. min musel být pro zranění vystřídán Hančl. Místo něho nastoupil k prvnímu „dospělému“ zápasu Říha a určitě nezklamal. Patří mu naše poděkování za ochotu, že po dopoledním zápasu dorostu jako jediný a bez váhání nám přišel pomoci. Naši borci patrně slova trenéra o přestávce nevnímali. Ve druhém poločase úplně vyklidili hřiště a iniciativu přenechali hostům. Pravdou je, že hosté navíc nepředváděli nijak oslnivý fotbal. Měli ale dvě velké šance. Při první šel do brejku jejich útočník a Lačík ho vychytal a při druhé v ideální pozici jeden z hostů hlavičkoval nad bránu. Druhý poločas byl velice nudný. Diváci se vůbec  nebavili. Jednu fanynku hra doslova ukolébala (viz.foto). Když už to vypadalo, že budeme mít z ostudy kabát a že nevyhrajeme, sáhl trenér v 81. minutě k poslednímu střídání. Z rukávu vytáhl trumfové eso Procházku. Ten se s velkým elánem zapojil do hry, ihned mohl jít do brejku. Bohužel přihrávka nebyla ideální a proto mu míč utekl. V 85. minutě jsme se konečně radovali. Procházka geniálně našel přihrávkou mezi obránce Lojdu, který si seběhl z pravé strany vápna na levou, ocitl se tváří tvář s brankářem a s jistotou šanci proměnil 1:0. Po té se snažili hosté vyrovnat. Několikrát se dostali před naší branku ale k úspěšnému zakončení to nevedlo. V 90. minutě kopali  vršovičtí roh. Naši bránící hráči se osvobodili dlouhým odkopem. Na polovině hřiště míč převzal Lojda. Podél postranní čáry se kolem obránce protáhl jak lasička a směřoval k brance. Spolu s ním se uprostřed hřiště řítil Procházka pronásledován obráncem. Po té co se dostal do šestnáctky dostal od Lojdy přihrávku a mohl v klidu zakončit. Aby pobavil znuděné diváky vystřelil tak, že si o obránce narazil a až po té bezpečně zakončil 2:0. Opět se tedy ukázal jako žolík. Ve dvou zápasech ve kterých odehrál dohromady 16 minut měl několik  šancí, přihrál na gól a dva góly dal. Škoda, že v sobotu v utkání „A“ s Libuší nevyužil trenér jeho formy a střeleckých schopností. Nechal hájecký Mercedes  zaparkovaný celý zápas na lavičce. Kdyby „Prochy“  nastoupil, utkání by pak patrně neskončilo překvapivou porážkou.

V zápase jsme podali špatný výkon. V příštím kole se herní výpadek nesmí a nebude opakovat. V sobotu 19.10. hrajeme od 15:30 jihoměstské derby na hřišti TJ Chodov.

Očekáváme, že nás přijde na horkou půdu podpořit velký počet fanoušků, které naše hra nebude nudit a uspávat, ale pobaví je. Chceme stejně jako vloni být vládci Prahy 11.

Trpícím divákům se za mužstvo omlouvá Petr Lojda.