Mladší přípravka A

MINI 8D - KUN CUP 2006 (SZOLNOK 22.7.-30.7.2006)

MINI 8D - KUN CUP 2006 (SZOLNOK  22.7.-30.7.2006)
V sobotu 22.7.2006 jsme odcestovali do maďarského Szolnoku na sedmidenní fotbalový turnaj. Vzhledem k tomu, že k účasti na turnaji jsme se rozhodli na poslední chvíli, většina chlapců z našeho týmu měla již na prázdniny jiný program a tak jsme se vydali na turnaj v omezeném počtu. K dispozici jsme měli pouze šest hráčů do pole a jednoho náhradníka : David Novák, David Schreiber, Dominik Remeš, Vítek Jeřábek, Filip Mutl, Jan Knotek. Jako náhradník s námi odjel bratr Davida Nováka, Daniel - ročník nar. 2000.

Tento turnaj jsme pojali spíše jako dovolenou a odměnu pro kluky za výkony, které předváděli po celou sezónu, ale zároveň s cílem získat zkušenosti ve hře proti starším protivníkům, jelikož jsme se přihlásili do kategorie r. 96/97.

Kluci od podzimu začínají svou první sezónu v přeboru a proto jsme doufali, že i tento turnaj jim prospěje, což se i potvrdilo.

Po první noci strávené v Györu, jsme v neděli dopoledne dorazili do SZOLNOKU. Po ubytování jsme zbytek dne prožili v místním Aquaparku, kde jsme nakonec trávili veškerý volný čas našeho týdenního pobytu. Musím říci, že kluci byli přímo nadšeni nabídkou vyžití v tomto areálu (tobogány, bazény, termální lázně, minigolf, atd.) a musím přiznat, že i mi dospělí jsme byli nadmíru spokojeni. Na základě těchto zkušeností mohu návštěvu Maďarska všem vřele doporučit a to zejména i vzhledem k cenám, které jsou na stejné úrovni jako u nás, mnohdy i levnější.

Po zkušenostech z turnajů v Itálii a Dánsku se organizace celého turnaje nedala s těmito srovnat a byli jsme opravdu mile překvapeni a nadmíru spokojeni. V pondělí se konalo slavností zahájení celého turnaje, začalo průvodem zúčastněných týmů městem. Vzhledem k tomu, že se zároveň zahajoval i turnaj v házené a basketbalu, průvodu se účastnili stovky sportovců z Evropy (Rumunsko, Anglie, Švédsko, Rusko, Ukrajina) a také hráči z Činy a Taiwanu. Po prezentaci všech týmů se na obloze rozzářil ohňostroj na počest všech účastníků, což bylo velice emotivní a pro nás všechny to byl opravdu krásný zážitek.

V průběhu týdne jsme měli naplánováno sedm zápasů. V šesti z nich jsme odešli poraženi, ale k 2 až 3 letému věkovému rozdílu se nebylo čemu divit. Kluci na hřišti odváděli maximum i vzhledem k 40 stupňovému horku, které na hřišti při každém zápase panovalo. Zde se uplatnil i malý Daneček Novák, který kluky střídal, aby se mohli průběžně občerstvit a schladit. Zápasy se hráli 2 x 20 minut. Většina týmů měla s sebou až 15 kluků a proto i z tohoto důvodu jsme si získali jako tým velké sympatie soupeřů a i k věku našich kluků si myslím, že jsme zápasy odehráli na maximum a našemu klubu ostudu neudělali, spíše naopak. Rád bych zde vyzdvihl výbornou připravenost pořadatelů, kteří se postarali i o vyplnění volného času účastníků turnaje. Pro doprovod a realizační tým byla zajištěna ochutnávka místních vín v blízkém hotelu i s odborným výkladem. Také jsme byli pozváni a osobně přijati na místní radnici starostou Szolnoku, kde po srdečném a vřelém přivítání následoval raut pro členy všech týmů. Pro hráče a hráčky byly denně pořádány diskotéky, to se však týkalo těch starších, naši kluci si spíše svého volného času užívali v Aquaparku.

Rád bych se zde pozastavil u našeho posledního zápasu, který jsme sehráli v sobotu 29.7.2006 proti rumunskému celku Rákóczifalva SE. Náš soupeř byl pouze o jeden rok starší a fyzický rozdíl proti předešlým soupeřům nebyl již takový. V tomto zápase jsme zvítězili 8:1 a kluci si ho opravdu užili. Nejhezčí tečkou za celým turnajem však byl poslední gól, kdy v posledních vteřinách utkání unikl z poloviny hřiště Dominik Remeš a těsně před hranicí velkého vápna přihrál balón nejmladšímu hráči celého turnaje 5-ti letému Danu Novákovi, který následně prostřelil brankáře a za velkých ovací nás i publika soupeře tak završil naši misi na tomto turnaji.

Na závěr bych tímto chtěl vyslovit za nás všechny velké poděkování panu Tomasi Schreiberovi (rodilý maďar) díky kterému se turnaj uskutečnil a díky němuž jsme se v Maďarsku cítili opravdu jako doma. Poděkování také patří jeho rodičům za jejich pohostinost. Dále tímto děkuji hlavnímu trenérovi Pavlu Jeřábkovi, jeho asistentu Mirkovi Remešovi a všem ostatním, kteří se turnaje zúčastnili a přispěli tak k nezapomenutelnému zážitku, kteří si všichni z tohoto turnaje odnášíme, jmenovitě poděkování patří : Filipu a Olině Mutlovým, Markétě Remešové, Áně Jeřábkové a Janu Knotkovi.

SPORTU ZDAR A FOTBALU ZVLÁŠŤ ! ! !

Jaroslav Novák

středa 9.8.2006 | Klub | Přečteno: 4434