Mladší přípravka B

Na turnaji v Modřanech si ročník 2006 vystřílel medaile

Na turnaji v Modřanech si ročník 2006 vystřílel medaile
Dva týmy mladší přípravky B odehrály turnaj v Modřanech pořádaný Tempem. Jak už je zde zvykem, hrálo se na vstřelené branky. Kluci skončili na 2. a 5. místě. V článku naleznete i dvě krátká videa z turnaje.

Hned na začátku jsme museli přerozdělovat týmy, neboť dva kluci nedorazili. Je to škoda, ale o to víc si zahráli ostatní. Chtěli jsme si však na těchto turnajích zažít systém střídání, kdy jen dáme pokyn a kluci se automaticky protočí. Někteří už to umí, jiní si na to zvykají. 

V zápasech bylo k vidění spoustu věcí. Vesměs to byl náš první turnaj v hale tuto zimu, neboť předtím jsme hráli pouze přátelák s Tempem a turnaj na písku a přátelák v nafukovačce. Přeci jen tvrdý povrch je specifický, je rychlejší, dají se využít mantinely.
Bohužel se pár kluků kvůli rychlejšímu povrchu uchylovalo k nakopávkám, což mě mrzelo a myslel jsem si, že už má většina zažité jít raději do kličky. To bylo pro mě vesměs jediné negativum, protože když jsme do té kličky šli, často se povedla. I když jsem před vlastní bránou, je třeba danou situaci vyřešit konstruktivně, jen tak se něco naučím. Naopak však jiní kluci, kteří měli dříve tendenci nakopávat, tak si pokaždé zastavili balón a snažili se něco vymyslet, jako třeba Eneko nebo Vojta Slavík. 

Na těchto turnajích, kde hodně mícháme kluky různých výkonnostních úrovní nemá rozhodně cenu hodnotit týmově. Je třeba hodnotit každého zvlášť v rámci týmu. Hodně jsme tvořili chumel, ale to je proto, že někteří kluci ještě neodehráli tolik zápasů a v pozicích se ztráceli. Snažili jsme se si to vysvětlovat mezi zápasy, velký efekt to nemělo. Přijde to časem.

Když se podívám na hru jednotlivců, tak možná jeden, dva kluci zahráli trošku pod svůj standard, ostatní však naopak byli na své úrovni či dokonce předčili. Vyzdvihnout musím všechny prťouse, na první turnaj to byl velmi dobrý výkon. Odcházel jsem velmi spokojený.

Počet gólů už si přesně nepamatuji, nicméně si kluci vystříleli 2. a 5 místo. Gólů mohlo padnout více u obou týmů, možná hlavně u týmu A. Nicméně výkony obou byly přibližně stejné a mnohdy rozhodovalo štěstí či poslední krůček.

Děkuji rodičům za podporu a panu Slavíkovi za foto a video, které zde můžete shlédnout.

Zápasu se zúčastnili: Brůňa, Šíma Erdinger, Eneko Goikoetxea, Dan Holý, Vito Kraus, Petr Leipold, Kuba Málek, Mára Pešír, Vojta Slavík, Adam Průša, Míra Trnka, Kuba Štěpánek


čtvrtek 16.1.2014 | Otmar Mansour | Přečteno: 1818

Další články