Muži A, 1.kolo: FC Háje JM - FC Střížkov (Bohemians) Praha B 2:2 (0:2)

K našemu historicky prvnímu domácímu zápasU v pražském přeboru přijelo "béčko" Střížkova, který v současnosti hraje z nějakého důvodu pod názvem Bohemians Praha. O tomto týmu jsme věděli, že se jedná o velmi kvalitního soupeře, který bude letos patřit k nejlepším týmům přeboru, což dokázali hned v prvním kole, když nespravedlivě prohráli s favoritem celé soutěže Horními Měcholupy.

Celý týden jsme se připravovali, že soupeři nesmímě nic věnovat zadarmo, a že s maximálním nasazením a agresivitou v osobních soubojích můžeme dosáhnout dobrého výsledku. Ovšem už v zárodku naši koncentraci narušil v šatně jeden pomatenec, který pustil melancholické ploužáky Dalibora Jandy, kterými místo vyhecování celé mužstvo uspal.

Jenom tak si dokážu vysvětlit vstup našeho týmu do utkání. Střížkovští nás přehrávali ve všech směrech a do desáté minuty rozehrávali snad osm rohů, z toho dva zakončili velmi nebezpečnými hlavičkami, které s vypětím všech sil vyťesňoval Martin Tlustý mimo svoji svatyni. Však ani z tohoto jsme si nevzali ponaučení a tak v 18. minutě přišla pohroma, když rychlou akci Střížkova dva na jednoho zakončil nešťastně do vlastní sítě kapitán Honza Sojka. Nutno však podotknout, že kdyby Honza míč nesrazil tak doputoval ke zcela volnému útočníkovi a ten by zakončoval do prázdné branky.

I nadále pokračovala hra podle stanoveného scénáře a my v obraně kupili chybu za chybou. Další takovou o pouhé dvě minuty po prvním golu a hostující hráč proměněným samostatným únikem zvýšil na dva nula z pohledu hostí.

Ve zbytku poločasu nás zachraňoval snad pětkrát Martin Tlustý, jinak jsme mohli jít do kabiny s debaklem.

O přestávce v kabině nechraptěl pan disco, ale místo toho hřměl hlas trenéra Sýkory. Do druhého poločasu jsme šli s odhodláním nedovolit soupeři tak jednoduchý průchod obranou a pokusit se něco udělat s nepříznivým stavem.

To první se nám dařilo už od začátku druhé půle a postupem času se začal dařit i bod druhý. Soupeř poněkud upustil ze své agresevní nátlakové hry, vyklidil střed hřiště a stáhl se před svoje vápno. To nám umožnilo hrát kombinační hru po které se podařilo i několikrát nebezpečně vystřelit. Po jedné takové akci jsme rozehrávali v 63.minutě rohový kop a smolaři z prvního poločasu Honzové Slabý a Sojka se postarali o snížení stavu. První roh rozehrával a ten druhý na zadní tyči hlavou nekompromisně zavěsil.

Když se v 73.minutě nechal za oplácení vyloučit hostující kapitán bylo vyrovnání na spadnutí. A to taky spadlo v 80. minutě se ke sraženému centru ve vápně dostal Tomáš Dub a křižnou střelou srovnal na již přijatelných 2:2.

Avšak nemuselo zůstat pouze při tom. Nejříve hlavičkoval Martin Lafek do břevna, ikdyž praporek rozhodšího signalizoval postavení mimo hru. O pár minut později rozehrával stejný hráč trestný kop a balon zastavila stejná část branky jako před pár okamžiky. A do třetice Lafíňo, když se dostal k hlavičce, ale mířil těsně nad.

A tak stále čekáme na první vítězství v přeboru. Snad se ho dočkáme už v dalším zápase, který odehrajeme v neděli 27.8. od 17:00 na hřišti Libuše.