Mladší přípravka B

Ukázková videa: Turnaj Hamr ročník 2006 25.1.

Ukázková videa: Turnaj Hamr ročník 2006 25.1.
V článku naleznete čtyři krátká videa z turnaje 25.1. na Hamru, kde se hrálo na čtyři branky bez gólmanů. Uvidíte na nich, v čem má velký přínos hra na čtyři branky, tedy zejména v tom, aby si kluci hledali volný prostor a gól je pro ně ta největší motivace.

V 1. videu se zaměřte zejména na roh v čase 0:41, kdy modrý tým rozehrává roh. Zde je příkladné, jak někteří hráči v zelených dresech zvládají obsadit, jiní ne. Zelení si nabíhají, Eneko (modrá 2) se uvolnil, Kuba ho viděl. Je důležité, že Eneko nestřílel z první, ale balón si zpracoval, podíval se a pak střílel. 
 Na dalším videu vidíte, že není vůbec na škodu si nahrát i před vlastní brankou, když je i zde volný hráč. Naopak odvaha rozehrávajícího Kuby dát přihrávku Fílovi skrz střed se někdy nemusí vyplatit, ale zde odvaha (a samozřejmě zvednutá hlava a výborná přihrávka) přinesla ovoce v podobě vstřelené branky, neboť Fíla přejel s míčem celé hřiště, když získal náskok hned v prvních krocích.
  Na dalších dvou videích uvidíte hledání volného prostoru u dvou hráčů do volna. Celý turnaj jsme odehráli hodně v chumlu, stále nám dělá problémy držet se od sebe, nicméně někteří jednotlivci se zachovali v těchto situacích velice správně a navedli si míč do prázdné branky. Jak jsem psal v úvodu, hra na 4 branky, kterou hodně praktikujeme i v trénincích má své výhody v tom, že hráči hledají volno a gól je pro ně největší motivace. 
 

pondělí 10.2.2014 | Otmar Mansour | Přečteno: 1775

Další články