Muži A, 2.kolo: FSC Libuš - FC Háje JM 0:0

Ke třetímu mistrovskému utkání v sezoně, avšak teprve ve druhém kole jsme zavítali na hřiště Libuše. Utkání se hrálo v neděli odpoledne a počasí po celý den dávalo tušit, že se nebude hrát za zrovna fotbalu příznivého klimatu.

Na srpen docela nízká teplota a vydatný déšť sice předurčily, že zápas bude probíhat v bojovném duchu, ale bohužel toho fotbalového k vidění moc nebylo.

Libuš po výprasku ze hřiště Měcholup se soustředila na zataženou obranu s nakopávanými balony za obranu, ale taktéž do ofsajdu. My jsme se hře soupeře přispůsobili a tak obrany dominovaly nad útoky. O jediná dvě vzrušení první půle se postaral jediný hráč Libuše, když ve 28. minutě rozvlnil po rohu síť za naším brankářem, avšak šlo pouze o velmi chabý pokus napodobit božského Diega a pozorný rozhodčí tuto volejbalovou vložku ocenil žlutou kartou. Podruhé tentýž koumák v samostatném úniku skočil, opět velmi mizerně, kotoul plavmo přes vybýhajícího Mártyho a penalta se nepískala a ještě mohl být rád, že nevyfasoval druhou žlutou za nesportovní chování.

My jsem ohrožovali branku domácích pouze z dálky a s těmito pokusy si brákář Marko, ikdyž někdy s velikou námahou, poradil.

Druhý poločas by kopií toho prvního a tak moc šancí k vidění nebylo. Největší měl asi Honza Jablonský, který však tváří v tvář brankáři Libuše neuspěl. A když ani Karel Hrůza 20. minut před koncem ve skluzu neprotalčil balon do sítě domácích skončilo utkání stejným výsledkem, jakým i začínalo.

Sice jsme ještě v přeboru neprohráli, ale dalo by se říci, že jsme na Libuši dva body ztratili, než jeden získali.

Další utkání hrajeme tuto sobotu doma od 10:15 proti Tempu a chceme už konečně ochutnat pocit vítězství.