Mladší přípravka B

3 nedělní zápasy mladší přípravky 2006 (07, Chodov, Měcholupy)

V neděli jsme odehráli kromě turnaje v plážáku ještě tři přátelská utkání na jedno hřiště. Postupně proti Hájům ročníku 2007, Chodovu a Horním Měcholupům. Vzhledem k neočávanému problému jsme zápasy odehráli na Schulhoffce. Sluníčko pak na nás dávalo z oblohy pozor.

Původně jsme měli odehrát zápasy v nafukovačce na Gutovce, kde jsem dělal rezervaci na začátku února, na rezervaci to však spletli a napsali si sobotní datum. Naštěstí vzhledem k počasí jsme zápas mohli odehrát venku, bylo krásně, a tak jsme vše narychlo přesunuli na Schulhoffku.

Háje 2006 - Háje 2007

Pro mě super utkání. Mám tyhle zápasy strašně rád. Hrát vnitrooddílový zápas proti sobě má své obrovské výhody. Trenéři vyznávají stejnou filozofii a víte, že se na hřišti nebudete muset hádat. Můžete také proti sobě poskládat vyrovnané týmy, což se nám v tomto utkání povedlo. A nemusíte pomalu nic pískat, protože drobné fauly můžete v klidu přejít a nejste nařčeni z nadržování týmů. Můžete se tedy soustředit jen na hru kluků a v klidu si vysvětlovat.

Utkání výsledkově lépe zvládli 06, avšak po individuální dovednostech či výškové převaze. "Takticky" zvládl zápas lépe ročník 2007, moc se mi jejich výkon líbil. Kluci 07 hráli s velkou vervou, zkoušeli kličky, bylo vidět jejich samostatné rozhodování. Kluci 06 těžili z individuálních dovedností, chodili hodně do individuálních akcí, i když se to postupem času zlepšovalo a ve třetí a čtvrté čtvrtině byly vidět i nahrávky. Musím pochválit brankáře, kteří velice dobře vyjížděli a zabraňovali tak předním útočníkům už v zárodku akce.

Moc fajn zápas plný pohody a hezkých akcí. Budeme asi opakovat častěji :-).

Zápasu se zúčastnili: Fanda Domša, Kryštof Břeský, Matěj Břeský, Péťa Leipold, Mára Pešír, Marťas Skalický

Háje 2006 - Chodov

Druhé utkání jsme hráli proti Chodovu. Vzhledem k tomu, že Chodov nemá moc hráčů ročníku 2006, navrhnul jsem, aby klidně vzali ročník 2005. Škoda jen trochu důraznějšího brankáře, který nám kosil kluky. Pak jsme mu vysvětlili, že by do kluků tolik chodit neměl a už to bylo lepší.

Ke hře samé... Byl jsem moc spokojený s výkonem. Háje/Mendelka, tedy kluci, kteří se denně vídají ve škole odehráli dravý a fotbalový zápas. Hodně hru roztahovali, bylo tam velké množství příhrávek, velké množství dobrého přebírání míče, směrem k soupeřově bráně (hlavně Míra jde prvním dotykem do otevřeného postavení a do volna), podpořeno skvělým výkonem Mikyho v brance, který výborně dirigoval ostatní kluky a skvěle četl hru.

Kluci si velmi dobře nabíhali, blíž k bráně soupeře, kolikrát bylo vidět potažení po straně, křiknutí si před bránou, nahrávka a pak gól do prázdné brány. Kluci velmi dobře běhali, napadali, a to jsme na ně vlastně nemluvili, jen jsme si většinou vysvětlovali na střídačce.

Opravdu povedené utkání, jediným mínusem bylo málo pokusů o složitější kličku. Je to opravdu škoda.
Poprvé jsme použili prvek, kdy začátek rozcvičování použili kluci sami a zvládli to, až na jednu menší domluvu, velice dobře.

Zápasu se zúčastnili: Míra Trnka, Eneko Goikoetxea, Miky Konečný, Dan Holý, Vojta Slavík, Šíma Erdinger

Háje 2006 - Horní Měcholupy

Na poslední utkání už nám zacházelo sluníčko, takže se trochu ochladilo a sem tam klukům trochu přimrzly nohy :-). Ba ne, to je v nadsázce, ale oproti klukům v zápase s Chodovem do toho někteří nedali právě tolik dravosti, i když stačilo jen nepatrně houknout a už to jelo.

Nicméně i zápas s Měcholupy mě moc potěšil, dobrá práce s míčem, dobré náběhy, občas moc hezké nahrávky, i více za sebou. I když třeba Kuba, jak hezky nahrával v pátek, tak v neděli snad nedal jedinou přihrávku. Výborně všechny dirigoval Honzík L., byl hodně dravý a určitě patřil k nejlepším na hřišti. Ještě se odnaučit kopat bodlem a bude to bomba. Ale i z pozice předního útočníka často koukal kolem sebe a povídal a ukazoval klukům, ať si obsadí hráče kolem sebe. Moc mile mě to překvapilo.

Zápas byl v porovnání s Chodovem více individuální, více na kličky. Bohužel ne na ty složitější. Ovšem četnost nahrávek nebyl nízká a hlavně je podporována dobrým křiknutím si kluků, protože chtějí balón. Takhle našel Štěpa po skvělém stažení před bránou kamaráda(už si nepamatuji, koho), který dával do prázdné brány.

Zápasu se zúčastnili: Honza Limberg, Štěpa Stříbrský, Kuba Štěpánek, Míša Oráč, Fíla Bartoš, Vojta Zlatník

Suma sumárum, odehráli jsme skvělé tři zápasy. Záměrně jsme hlavně ve 2. a 3. zápase na kluky hodně málo mluvili, o to více jsem rád za jejich výkon bez pomoci. Pomalu se blíží doba venkovních tréninků, kde se na jednotlivé věci z těchto zápasů a turnajů budeme blíže zaměřovat.

Děkuji rodičům za podporu a rychlý přesun na Schulhoffku, za který se omlouvám, ale zvládli jste ho suprově.

pondělí 3.3.2014 | Otmar Mansour | Přečteno: 1976