Starší přípravka A

FC Háje – ABC Braník – 21:19

Sestava: Jedle, Tom, Marco, Dave, Vítek, Turbo, Sam, Mára Č., Jirka

Branky: 9x Tom, 4x Marco, 3x Dave, 2x Turbo, 1x Vítek, Jirka, Sam - penalta

Za jarního počasí odehráli kluci náročné dvojutkání, které trvalo 120 minut v devíti hráčích, během zápasu jsme pokračovali ve spalování šancí. Kluci se trumfovali, kdo spálí mnohem větší šanci, bylo k vidění překopnutí branky z půl metru a to dvakrát, ze čtyř brejků na brankáře, ani jeden gól, jakoby chlapci pokaždé zavřeli oči a bum. Největším hrobníkem byl Tom a Mára M., sice první jmenovaný dal devět branek a druhý čtyři, ale kdyby Tom měl dvacet branek, nikdo by neřekl ani popel, mnohokrát místo střely ještě šel do kličky, ale to už se stačili vrátit i ostatní hráči, kteří zrovna dvakrát nespěchali. V utkání jsme skoro nic nepískali a to záměrně, aby si chlapci zvykli na souboje a na to, že pokaždé jim rozhodčí nebude pískat, když se jim zamotají tkaničky u kopaček, musím pochválit, že s tvrdší hrou se naši kluci vypořádali mnohem více, a v soubojích si dokázali poradit, i když to kolikrát bolelo a pár škrábanců a modřin určitě po dnešku najdeme. V první ? jsme soupeři nedovolili vůbec nic směrem dozadu a sázeli jsme branky, poté jsme polevili a každý z kluků najednou chtěl útočit a nikdo se nevracel, soupeř toho využil a korigoval výsledek, do druhé poloviny na kluky nastoupil soupeř doplněný o hráče z A týmu a na naše hráče pomalu přicházela únava, některým se nechtělo vracet již tolik zpátky a soupeř nás trestal, za to chudák Mára Č. nemohl, poté co si kluci trochu v zápase odpočinuli, pokoušeli se soupeře zlobit, díky dobré kombinaci a s chutí hrajícího Davida T., který se dnes rval o každý míč jako lev, podstupoval nespočet soubojů se soupeři, kde se dnes hrálo i hodně tělem a tam měl Dave rezervy, ale ukázal, že to v něm je, dnes naprosto zaslouženě nejlepším hráčem na celém hřišti, dokonce i v brance měl krásné zákroky. Tom dokázal, že si dokáže poradit jeden na jednoho, dozadu že je platným hráčem a v útočné pozici nebezpečným hráčem, ale spalovačem, kolikrát to chce i více nahrát a věřit, že ti spoluhráč míč narazí. Mára M. to je válečník už to vypadalo, že je k.o. ale otřepal se a pokračoval v bojovném výkonu, dnes odvedl spoustu černé práce směrem dozadu, v brance nádherné zákroky a dobré reflexy, nebojí se skákat protihráčům pod nohy!!! Vítek opět chvílemi nosil protihráče na zádech, škoda jen že se mu nenabídnou spoluhráči v náběhu, ono se blbě nahrává obsazeným a ještě hůře běhá, jestli má někoho na zádech, Turbo měl chvíle, že nebyl vidět, jako by tam nebyl, poté sepne a je nebezpečným jak pro soupeře směrem dozadu i dopředu, ale musíme ho na hřišti probudit, zde nás čeká ještě spousta práce, Sam dnes předvedl jeden z nejlepších výkonů v poli, rval se, a byl důrazný, snažil se nabíhat a hrát, v brance dobrý výkon. Mára Číža, směrem dozadu na pozici středního obránce velice platným hráčem, hrál chytře, ví že není fofr špion, počkal si na soupeře a poté odebíral míč a co se mi líbilo mnohem víc, že se nezbavoval balónů, ale snažil se je rozehrát na spoluhráče, na křídlech to není ono, ale to jen díky limitu jménem rychlost, Jirka, střídá dobré momenty se špatnými, což by tolik nevadilo, ale nejvíc mu ubližují jeho podrážděné reakce na vlastní výkon, když se mu něco nepovede a kluci se ho snaží podpořit, je vzteklý a poté chodí nebezpečně do soubojů, proto byl i dnes stažen, nemůže si vybít vztek na soupeři a navíc mířit na stojnou nohu!!! Jedle hraje s chutí a je na něm vidět, jak moc se těší na každý zápas, dnes opět toho naběhal a oproti tréninku i udrží míč u nohy, nebál se hrát na jakémkoliv postu, kam jsem ho vyslal, měl blízko k brance, ale nedokázal to tam prostrčit.

Celkově spokojenost za to, že to zvládli odehrát v devíti hráčích, ale s hrou v určitých fázích v zápase spokojeni nejsme, hlavně s proměňováním šancí, že dostaneme branky, to se stává, ale takové tutovky, co máme, v posledních zápasech by se dávat měli, k obdrženým brankám víme, že dnes již kluci neměli kolikrát sílu se vrátit a navíc, dnešní den byl zkušební, každý z chlapců odehrál minimálně deset minut na každé pozici.

pondělí 10.3.2014 | Peter Bíro | Přečteno: 3543