FC Háje JM - Uhelné sklady 1:1 (1:0)

Pouze na jednu branku „pod valem“ se hrálo na Hájích, kam přijely Uhelné sklady. Hosté ve větru a dešti ovládli první půli, byli aktivnější, přesnější a vedli. Po přestávce se ale role obou soupeřů otočily: Háje přitlačily, byly jasně lepší a v závěru dokázaly po sérii neproměněných šancí vyrovnat. Zaslouženě.

Uhelné sklady jsou překvapením soutěže, po trápení z minulé sezony se drží mezi nejlepšími a na Hájích to 45 minut potvrzovaly. Lépe kombinovaly, byly aktivnější a sebevědomější. Po úvodní desetiminutovce bez šancí se řítil za obranu Hájů rychlý Zilvar, jehož obránce Slabý srazil na hranici pokutového území. Faul za žlutou kartu ale Ramba neztrestal, jeho přímý kop letěl vysoko nad břevno.

Brzy ovšem Uhelné sklady vedly. Stoper Krejčí při pokusu o odkop promáchl míč, k němuž se dostal Koc a lépe to udělat nemohl: bez přemýšlení vypálil z 25 metrů a trefil se náramně. Balon přeletěl brankáře Tlustého a zapadl do sítě. Nádhera!

Háje jsou na domácí umělce obávaný soupeř – bývají velmi silné v kombinaci. Ta se jim ovšem v sobotu nedařila. Ve hře domácích byla spousta chyb a nepřesností. Když už se vydařila „klasická“ akce s několika rychlými přihrávkami a následným pasem do křídla, zkazil Slabý centr.

Nebezpečně vypadala pouze hlavička Hrušky po rohovém kopu a Janouškova rána z dvaceti metrů, která šla ovšem doprostřed branky.

O pauze přestalo pršet, vyjasnilo se. Jakoby lepší počasí přineslo Hájům novou energii. Hruška si v pokutovém území šteloval míč na levačku, dostal se ke střele, ale balon nezakroutil k tyči podle představ. Brankář Kopecký na něj dosáhl.

Pak Háje díky Vlasákovi přežily kritickou situaci. Koc si naběhl za obranu, před vápnem si obhodil gólmana Tlustého a byla před ním zcela prázdná branka. Když už se chystal ke střele, přišel vynikající zákrok obránce Hájů. Tento skluz byl velmi důležitý. Ze stavu 0:2 by se domácí asi těžko oklepali.

Místo výraznějšího vedení mohlo být ihned vyrovnáno. Z protiútoku pálil po odrazech před brankou tvrdě a přesně pod břevno Boháč, brankář Kopecký míč ale dokázal vytěsnit na roh. Výtečný zákrok.

Zatímco domácí se v zakončení střídali, za hosty hrozil výhradně Koc. Do třetice střílel po rohu hlavou do břevna!

Uhelné sklady se s přibývajícím časem víc a víc soustředily na uhlídání těsného náskoku. Háje sice držely míč, ale ve finální fázi byly bezradné. Velkou zásluhu na tom ovšem měl brankář Kopecký, který sebral téměř jistý gól Hruškovi, když jeho hlavičku zastavil na čáře ve chvíli, kdy už se domácí viděli při oslavách.

Háje si za druhý poločas minimálně gól zasloužily a dočkaly se v 84. minutě: stoper Toman nedosáhl na míč, při pokusu o odkop navíc uklouzl, takže se Balík řítil sám na Kopeckého. Nic nevymýšlel, zvolil tvrdou střelu. Kopecký si sice sáhl, ale cestě balonu do sítě nezabránil.

V tu chvíli cítily Háje šanci na vítězný gól, dál útočily, ale vytvořily si jen náznaky příležitostí. Hruška místo střely ještě přihrával podél brankové čáry, ale nenašel žádného ze spoluhráčů.

V nastaveném čase ještě dostaly Uhelné sklady zajímavou možnost rozhodnout. Bylo jasné, že se po přímém kopu z hranice vápna bude pískat konec. Sainer sice vystřelil dobře, Tlustý však na jeho ránu dosáhl a vyrazil ji.

Háje – Uhelné sklady 1:1 (0:1)
Branky: 84. Balík – 15. Koc. ŽK: 11. Slabý, 90.(+1) Krejčí – 19. Koc. Rozhodčí: Hurych – Maiello, Rodová. Diváků: 40.
Háje: Tlustý – Vlasák, Krejčí, Dub, Slabý – Soucha, V. Hruška, Brož (66. Fedič), Janoušek, Balík – Boháč (74. Hančl). Trenér: Petr Procházka.
Uhelné sklady: Kopecký – Pártl, Toman, Malčánek, Petrla – Stolfa (75. Koubek), Sainer, Koc (90. Maxmilián), Ramba (81. Vrána) – Steinocher (53. Snopek), Zilvar. Trenér: Robert Hlavica.

Petr Procházka (Háje): „Nejlepší hráč Uhelných skladů a nejspíš i celého zápasu byl brankář Kopecký. Chytil nám minimálně tři góly. Nemohli jsme ho překonat, povedlo se v závěru, zaplaťpánbůh za ten bod, že jsme míč aspoň jednou do brány dotlačili. V první půli chyběl pohyb středních záložníků, nehráli jsme to, na co jsme zvyklí. Druhý poločas už byl v naší režii, nemít Uhelky tak dobrého brankáře, odjely by s porážkou.“
Robert Hlavica (Uhelné sklady): „Myslím, že jsme si tady nezasloužili vyhrát. Soupeř byl zejména druhou půli lepší, my jsme se zbytečně zatáhli a bránili těsný náskok. Od 55. minuty to z naší strany bylo v podstatě jen čekání na gól. Neměli jsme kvalitní přechodovou fázi, neudrželi jsme míč vepředu. Inkasovali jsme šest minut před koncem, což zamrzí, ale vůči soupeři by bylo nespravedlivé, pokud bychom na Hájích vyhráli. Bod bereme.“

Nejlepší hráč Hájů: Michal Balík.
Nejlepší hráč Uhelných skladů: Miroslav Kopecký.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Miroslav Kopecký (Uhelné sklady).