Třeboradice - FC Háje JM 3:0

S dvacetiminutovým zpožděním začal nedělní duel Třeboradice - Háje. Vytrvalý sobotní déšť z trávníku smazal nalajnované čáry a vzhledem k trvajícímu dešti i v den zápasu bylo hodně problematické čáry čerstvě udělat. Domácí tým si s tím ale nakonec poradil a po necelých dvaceti minutách mohl rozhodčí Multerer přivézt oba celky do středu hřiště.

Úvodní půlhodina hry patřila spíše hostům. V sedmé minutě předvedl pěknou individuální akci Balík, míč se dostal až k Hruškovi, ale jeho povedenou střelu dokázali domácí obránci srazit na roh.

Balík měl prsty i v další nebezpečné akci. Třeboradická obrana zazmatkovala a hájecký hráč uháněl směrem k brance, dvojice vracejících se obránců stihla včas zakročit a míč odkopnout do bezpečí.

Fotbalisté domácího týmu se nemohli dostat do tempa, protože je často brzdily nepřesnosti v rozehrávce a často přicházeli o míč. První vážnější akci si vypracovali až ve třicáté minutě a hned to byla akce parádní. Po rychlém útoku po levé straně se do gólového zakončení sklouzl Frýda, ale chybělo mu pár centimetrů. Míč se odrazil k Farkašovi a ten jej napálil do tyče.

Gólová radost ale na sebe nenechala dlouho čekat. Zubatý poslal nádhernou přihrávku na Frýdu, který míč bez váhání poslal tvrdou ranou do sítě - 1:0!

Vstřelený gól nalil domácím čerstvou krev do žil a rázem jich bylo plné hřiště. Do dvou zakončení se dostal Poláček, ale v prvním případě hlavičkoval těsně vedle a ve druhém pálil vysoko nad. A když závar před třeboradickou brankou zastavil praporek rozhodčího signalizující ofsajd, šlo se do šaten za stavu 1:0.

Ráz druhému poločasu dala hned jeho druhá minuta. Hosté sice začali aktivně, ale udeřilo na druhé straně. Nejlepší třeboradický střelec této sezony, Pavel Červenka, si všiml vyběhnutého brankáře, pár metrů za půlkou se opřel do míče a ten skončil až v brance - 2:0.

Tato trefa s hájeckými fotbalisty trochu zacloumala a domácí dostali zápas do své režie. Svůj náskok si hlídali, dvakrát nastřelili tyč a v 81. minutě jej ještě navýšil Novák, který se prosadil hned minutu po svém nástupu na hřiště - 3:0.

Třeboradice - FC Háje 3:0 (1:0)
 33. Frýda, 47. Červenka, 81. Novák. ŽK: 20. Frýda, 21. Trnka, 76. R. Macháček, 79. Zubatý
- 65. Krejčí, 68. Soucha. Rozhodčí: Multerer - Váša, David. Diváků: 50.
Třeboradice: Drbout - P. Macháček, R. Macháček, Votava, Farkaš - Poláček (80. Novák), Červenka, Čáp, Trnka - Frýda (58. Šenkeřík), Zubatý. Trenér: Stanislav Nekolný.
Háje: Tlustý - Vlasák, Krejčí, Dub, Slabý (89. David) - Soucha (69. Pravenec), Bednář, Fedič, Hruška, Balík - Boháč (61. Josef Hančl). Trenér: Petr Procházka.

Stanislav Nekolný (Třeboradice):
 „Obávali jsme se těžkého terénu, někde to bylo pod vodou. S týmem jsem spokojený. Řekli jsme si, jaké chyby jsme udělali minule na Čafce a tentokrát měli celý zápas pod kontrolou. Předváděli jsme hezké akce a při troše štěstí jsme mohli už první poločas vyhrát dva nebo tři nula. Ve druhém poločase jsme dali rychlý gól, dvě tyče, soupeř nás pak už moc neohrozil. Doufám, že na to navážeme. Příští kolo nás čeká Libuš, což bude těžší soupeř."
Petr Procházka (Háje): „Domácí vyhráli zaslouženě. První poločas jsme trochu hráli, ale ve druhém vypadli z role, i díky gólu z půlky v první minutě. Kluci asi počítali s tím, že se to odloží, když domácí začali lajnovat patnáct minut před koncem čekací doby a také nám neseděla mokrá tráva, kluci jsou zvyklí na umělku. Tím se ale nechceme vymlouvat. Zaspali jsme, domácí vyhráli zaslouženě."

Nejlepší hráč Třeboradic: Radek Farkaš.
Nejlepší hráč Hájů: trenér jednoho hráče nevybral, nikdo v utkání, podle jeho slov, neexceloval, aby byl vybrán.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Radek Zubatý (Třeboradice).