Cholupice - FC Háje JM B 2:2

V sobotu odpoledne za slunečného počasí jsme sehráli první jarní utkání na travnatém hřišti Sokola Cholupice. Boj o první letošní body začal ale už v pátek. Byl to boj se sestavou.

Štípek, Stastny,Hrůza,Pravenec
                                               Lojda, Sojka,Taraležkov(85.Procházka), Hančl Jos.

Čížek(46.Nový), David(73.Grebeň)

K dlouhodobě zraněným přibylo i několik nemocných. Na zápas proto dorazilo jen 11 zdravotně schopných hráčů. Po dopoledním zápase dorostu ještě přišli Grebeň a Nový a jako žolík trenér „A“ Procházka.

Od začátku zápasu se obě mužstva snažila více útočit než bránit. Z toho pramenili i šance. 6.min. Lojda přenesl míč zprava na levou stranu na volného Hančla, který mířil těsně vedle. V 8. min. Lojda přihrál na hranici vápna zcela volnému Sojkovi, který trefil tyč a následná dorážka šla vedle. V 9. min. měli velkou šanci domácí, ale jejich hráč v dobré pozici těsně přestřelil. Ve stejné minutě posla Pravenec ideální přihrávku za obranu na Davida, kterému ale obránce na poslední chvíli míč ukopl. Ve 20. Hančlovu prudkou střelu brankář s námahou vyrazil nohama. 22. min. domácí útočník z 18 ti metrů prudce vystřelil a Matějovský s obtížemi střelu vytěsnil tělem těsně vedle tyče. Z následného rohu hlavou skóroval Felčárek 1:0. V 27. min. nastřelil David tyč. V 35. minutě se rozhodl Pravenec, že když útočníci nejsou schopni vstřelit branku tak jí dá sám. Po levé straně prošel do šestnáctky a prudkou střelou na přední tyč překonal domácího brankáře 1:1. Vzhledem k tomu, že i domácí měli několik nebezpečných šancí poločasová remíza byla spravedlivá. Do druhého poločasu jsme šli s úmyslem co nejdříve vstřelit gól. Skoro se nám to podařilo. V 47. minutě dlouhý výkopem našel Matějovský Davida, který se z cca 20 ti metrů snažil přehodit vyběhnutého brankáře. Bohužel ale mířil vedle. Soupeř se také snažil zvrátit výsledek na svoji stranu. Několikrát zahrozil. V 60. minutě jsme se radovali my. Lojda z pravé strany potáhl míč po vápně , přihrávkou našel Sojku, který nás ze vzdálenosti penalty dostal do vedení 1:2. Poté jsme si vypracovali ještě pár šancí, které zůstaly bez využití.  Soupeř soustavně zvyšoval úsilí na vyrovnání.  V 83. minutě se mu to podařilo. Potom, co nastala před brankou trma vrma, se k odraženému míči dostal Venhauer a stanovil konečný výsledek na 2:2.

Protože nám chybělo sedm minut k vítězství nejsme s výsledkem spokojeni, ale remíza je asi spravedlivá.

Závěrem musím poděkovat dorostencům Matěji Grebeňovi a Milanu Novému, kteří přestože měli v nohách náročný dopolední zápas, ochotně přišli a svým výkonem nám určitě  pomohli.

Příští zápas hrajeme doma v neděli 30.3. od 15:00 s FK Újezd nad Lesy.