FC Háje JM B - Újezd n. Lesy B 1:2 (1:0)

Poslední březnovou neděli k nám přijelo mužstvo z Újezdu nad Lesy. Vzhledem ke stále trvajícím zdravotním problémům řady hráčů, a ke změně času na letní, jsme s obavami čekali kolik hráčů na zápas dorazí. Všichni nominovaní hráči přišli a  včas.

Lojda,Taraležkov,Pánek,Hančl Jos.

David(78.Procházka),Boháč(46.Greshnyakov)

Přestože se hosté pohybují v závěru tabulky, věděli jsme že nás nečeká jednoduchý zápas. Tento předpoklad se potvrdil hned na začátku zápasu. Soupeř byl aktivnější, ale postupem času jeho výkon upadal. Za prvních 45 minut si nevytvořil ani jednu šanci(asi ani nevystřelil mezi tyče). Naše hra měla hodně daleko k dokonalosti, přesto jsme měli řadu šancí. 3. min. David přihrál na hranici vápna volnému Taraležkovi, ten ale netrefil branku. 7.min Pánek přihrál do šestnáctky Davidovi, který trefil brankářovy nohy. 15. min po ideálním centru Hančla hlavičkoval Pánek nad bránu. Následovalo ještě několik pološancí. V 40. minutě jsme se konečně dočkali. Hančl unikl po levé straně, s míčem se dostal až k brankové čáře a předložil ideální přihrávku na zadní tyč nabíhajícímu Lojdovi .Ten bez problému rozjásal hrstku domácích fandů 1:0. O minutu později mohl vedení pojistit Pánek, který ale nedokázal zužitkovat centr od  Pravence. O přestávce byli hráči upozorněni, že soupeř je sice bezzubý, ale může se mu podařit náhodný rychlý protiútok, proto je nutné vedení navýšit.

Do druhého poločasu soupeř poslal čerstvé hráče a obraz hry se značně změnil. Hosté hru vyrovnali i naší zásluhou, protože jsme přestali být aktivní. V 52. minutě jsme se znovu radovali. O naší radost se opět postarali centrující Hančl a střílející Lojda. Bohužel naše radost trvala jen do té doby než rozhodčí branku neuznal pro údajný ofsajd. To, na co byly hráči upozorňováni o přestávce, se stalo skutečností v 59. minutě. Po našem špatně zahraném autu se hostující hráč dostal do rychlého protiútoku a na zadní tyči našel zcela volného Moudrého který vyrovnal 1:1. Další průběh utkání nepřinesl ani na jedné straně žádnou vetší šanci. V 75. minutě jsme zažili šok. Po středu Taraležkova s hostujícím hráčem odpískal rozhodčí penaltu, kterou bez problémů Šebesta proměnil 1:2. Poté jsme se snažili výsledek utkání zvrátit. Do útočení se zapojovalo více hráčů, ale ke vstřelení branky to nevedlo. Výsledkem naší útočné snahy byla jen obrovská šance hostů (jediná za celý zápas), když jejich střelu s velkou námahou vyrazil Lačík. Kalich hořkosti jsme si vypili v 88. minutě. To byl vyloučen Stastny, o kterého nešťastně (šťastně) zakopl unikající útočník.

Minule jsem napsal, že když jsme v závěru utkání přišli o vítězství tak si myslím, že byla remíza spravedlivá. Dnes jsem přesvědčen, že nevyhrálo lepší mužstvo, ale to které mělo více štěstí a vytěžilo proto z ničeho 3 body. Porazili jsme se sami. Nevyužili jsme šance a ve druhém poločase jsme hráli až příliš lehkovážně, bez vůle a nasazení.

Vzhledem k marodce  nám opět musel pomoci někdo z dorostu, tentokrát to byl Vláďa  Greshnyakov. Za jeho ochotu a hlavně výkon mu děkujeme.

V neděli 6.4. hostujeme od 16:30 na hřišti ABC Braník, tam nás čeká utkání s velice důrazným soupeřem.

Doufám, že chataři a zahrádkáři již udělali jarní práce na svých záhonech např. v osadě Montana, najdou si čas a přijdou nás podpořit.