Muži A, 6.kolo: SK Horní Měcholupy - FC Háje JM 4:0 (2:0)

Tak po kratší pauze jsme tu opět s reportáží z víkendového utkání našich borců v pražském přeboru. Jelikož náš hlavní reportér K.H. je časově velice vytížen přebírám dočasně jeho funkci já. Má to i další důvod a to ten, že zpoza klandru mám o hře větší přehled než Kadlik na hřišti, a on se tak může plně soustředit na hru. Tolik na vysvětlenou a teď už pojďme k samotnému mistrovskému utkání.

K dalšímu utkání v sezoně jsme tentokrát zavítali na hřiště vedoucího týmu přeboru, do Horních Měcholup. Jelikož se jednalo o derby, v ochozech se sešla slušná návštěva, která v nedělním odpoledni očekávala pohledný fotbal z obou stran. Bohužel oba týmy předváděli nezáživnou podívanou, což bylo určitě zklamání.

Domácí hráli takticky velice dobře a nepouštěli nás do žádných větších akcí. Našim klukům nelze upřít bojovnost, ale něco tomu přeci jen chybělo. Byl to takový bezkrevný výkon, který nemohl mít proti tomuto soupeři naději na úspěch. Domácí jen zkušeně čekali na naše chyby, které bohužel přišli. První přišla již ve 14. minutě, kdy po rohu zcela volný hráč nádherně trefil z voleje a Márty neměl šanci. Zbytek první půle se odehrával v režii domácích, když nás nepustili do žádné kloudné akce. Těsně před půlí bohužel přišel trest za naši pasivitu a tak jsme obdrželi gól do šatny. Domácí útočník se prokličkoval mezi našimi obránci až před Mártyho, který už s tím nemohl nic dělat a podruhé inkasoval. Poločas 2:0.

Do druhé půle jsme nastoupili o poznání odvážněji a vytvořili si i nějaký náznak šance. Snad největší měl Šiška, ale hlavou netrefil. Čím víc se blížil konec utkání, tím víc jsme otevírali obranu a hráli už vabank. Hru jsme stáhli na 3 obránce a snažili se s výsledkem ještě něco udělat. Bohužel soupeř byl nad naše síly a z rychlých brejků do naší otevřené obrany často hrozil. Márty nás v tuhle chvíli držel nad vodou a udržoval nás v naději na zvrat. Dokonce si dovolil i pár parádiček pro diváky včetně chycení malé domů, kterou mu na prsa poslal Karlik. Jinak dobrý rozhodčí naštěstí spal a ničeho si nevšiml. V 76. minutě přidali domácí třetí branku střelou zpoza vápna a bylo rozhodnuto. Těsně před koncem domácí skórovali ještě jednou po rychlé akci a jemné teči Sojčuse. Ani střídání v 90. minutě, kdy na plac vyběhli naši nejzkušenější, už na výsledku 4:0 pro domácí nic nezměnilo.

Prohra je bohužel naprosto zasloužená. Domácí sice nepředvedli nijak extra výkon, ale na vítězství to stačilo. My jsme hráli až příliš ustrašeně. I když máme dobré mužstvo a i přes řadu zranění jsme naprosto konkurenceschopní, chybí nám potřebné sebevědomí. Věřím, že v příštím zápase doma proti Uhelkám, který hrajeme v sobotu 30.září od 10:15, podáme lepší výkon a potěšíme naše věrné fanoušky ziskem tří bodů.

Při pozápasových rozhovorech nebyli naši hráči příliš sdílní.

Piškot (naštvanej): ?Takovej nepotřebnej soupeř a dá nám takovej výprask.?

Nojmy (rozesmátý): "Příště to snad bude lepší."

Stamik (ledově klidný): "Ještě, že nám nedali búra."

Kadlik (zklamanej): "Se na to vys..."

Šiška (s nadhledem): "Byli lepší."

Vostruž (nasranej): "Děte všichni do pr.."

Brožík (unavenej): "Štípo, hoď mě domů."

Sojčus (zdrcenej): Jen nevěřícně kroutil hlavou