Mladší přípravka A

Ml. přípravka A, r. 98 (Pražský přebor) 5. kolo : FC HÁJE - ABC Braník 1:0 (0:0)

Ml. přípravka A, r. 98 (Pražský přebor) 5. kolo : FC HÁJE - ABC Braník  1:0 (0:0)
V 5. kole pražského přeboru jsme v předehrávaném zápase 25.9.2006 přivítali na domácím hřišti ABC Braník, družstvo z horní části tabulky.

Hned po zahájení zápasu jsem se dostali pod velký tlak soupeře, který po prvních pár minutách zahrával čtyři rohové kopy z kterých naštěstí nic nevytěžil. Postupně se hra začala vyrovnávat a přesunula se do středu hřiště. Byl to boj o každý balón a nasazení bylo na obou stranách vynikající. Do poločasu si ani jedno z mužstev gólovou šanci nevytvořilo a do šaten jsme šli za stavu 0:0.

Trenér se v průběhu prvního poločasu snažil kluky střídat na různých postech než jsou zvyklý, aby si vyzkoušeli i jiné herní pozice.

Do druhého poločasu jsme nastoupili ve stejném složení v jakém jsme končili první půli. Zhruba v 33. minutě trenér Pavel Jeřábek kluky prostřídal a vrátil na jejich obvyklá místa. Z lavičky se do středu útoku vrátil David Novák a po pár minutách dostal nádhernou přihrávku od Dominika Remeše do volného prostoru a poté co se zbavil soupeřova obránce, nádhernou střelou z velkého vápna prostřelil brankáře a dostali jsme se do jednobrankového vedení. Po tomto góle se soupeř snažil vyrovnat a kluci až do konce zápasu hráli pod jeho tlakem, ale vynikající nasazení našich hochů nedovolilo soupeři dostat se ke střele, která by ohrozila naší branku a střely z větší vzdálenosti náš brankář Filip Tlapa s přehledem kryl. Paradoxně jediná střela, která zaváněla gólem byla od našeho hráče, který při obraném zákroku v našem pokutovém území, trefil míč nešťastně kolenem a prudká střela mířila k levé tyči naší branky, ale pohotový zákrok Filipa Tlapy nás zachránil od prohry. Když jsem si tuto situaci několikrát přehrával v televizi, musím zde opakovaně vyzdvihnout zákrok našeho brankáře, protože to bylo něco fantastického.

Nakonec jsme zápas dotáhli do vítězného konce a zde chci poděkovat všem klukům bez rozdílu, že na hřišti podali maximum a jejich bojovnost a vůle po vítězství byla opravdu enormní.

Kluci děkujeme!!!!

V 6. kole v sobotu 7.10.2006 v 8:30 hodin sehrajeme mistrovský zápas na hřišti pražské ČAFKY. Všechny věrné fanoušky srdečně zveme.