Starší přípravka A

Spring cup pro ročník 2004 - 4.místo

Na Velikonoce se ročník 2004 zúčastnil turnaje s mezinárodní účastí, která však u kategorie přípravek nebyla tak zásadní, ale kluci se alespoň v jednom utkání mohli porovnat s Italy.

Ve skupině jsme obsadili 2. místo, v utkání o bronz jsme sice prohráli o branku, ale s hlavou nahoře. Celkově jsme skončili na čtvrtém místě. Turnaj začínal slavnostním nástupem na stadionu Eden, kluci měli možnost se projít po ligovém pažitu a zažít atmosféru, jakou zažívají hráči při nástupech, díky hezké atmosféře rodičů a italských fanoušků. Spring Cup hostil celkově 80 týmů, ale pouze jen náš ročník se zúčastnil, celkově jsem s turnajem byl spokojený, až na jeden zápas, který nám nevyšel.

V pátek jsme odehráli dva zápasy proti – FK Řeporyje a Bohemians 1905, v sobotu nás čekal italský tým ASD Cartigliano a neděle byla utkáním o bronz proti SK Nusle. Hrálo se na dva poločasy po 15 minutách, dle italských pravidel starší přípravky, stejné hřiště, brankáři nesměli vyhazovat míč za půlku, mohli chytat malou domů. Turnaje se zúčastnilo v naší kategorii 8 týmů.

Konečné umístění:

1. FC Písek; 2. Bohemians 1905; 3. SK Nusle; 4. FC Háje; 5. SK Aritma Praha; 6. ASD Cartigliano (prohrálo v umístění, až na penalty); 7. SK Slovan Kunratice; 8.FK Řeporyje.

FC Háje – FK Řeporyje – 7:2 (4:1)

Branky: 4x Tom, 1x Alex, Víťa, Dave

Sestava: Dandy – Kubík – Mára – Dave – Tom – Alex --- Víťa – Šimi – Jirka

V utkání se soupeřem jsme se hned po výkopu ujali vedení, díky signálu, který si kluci vymysleli a poté i zrealizovali. V tomto utkání si kluci díky dobrému pohybu vytvářeli šance, které střídavě proměňovali, ale i soupeř dokázal párkrát pohrozit, a něco nám i spadlo do branky. Nejvíce problémů dělal svou hrou Tom, doplňovaný Alexem z ročníku 2005, v zápase mi chybělo více podpory krajních hráčů, kluci se kolikrát báli udělat něco navíc, ale utkání celkově splnilo cíl, to bylo zvednout si sebevědomí. Při počtu šancí, bych čekal více branek, ale musíme být stále pozorný a dohrávat veškeré situace na hřišti.

Bohemians 1905 – FC Háje 5:1 (2:1)

Branka: Tom

Sestava: Dandy – Kubík – Mára – Dave – Tom – Alex --- Víťa – Šimi – Jirka

Utkání s klokany bylo to, co nám nevyšlo, po půlce jsme prohrávali sice jen o branku, ale celkový obraz hry byl z naší strany plný chaosu, bez pohybu, nechávali jsme soupeře si v klidu zpracovávat míč a poté i rozehrát, což se nám vymstilo, kluci se na zápas celkově vyčůrali a nesnažili se ani předstírat, že to byl déšť. Po zápase jsme si řekli, kde byli chyby, i to že makají všichni ne jen část. Zarážející je to, že stejného soupeře o víkendu kluci porazili na svém hřišti, i když dnes byl doplněný dvěma jinými hráči, než v minulém měření sil.

FC Háje – ASD Cartigliano 5:3 (2:2)

Branky: 3x Tom, Kubík, Mára

Sestava: Dandy – Kubík – Mára – Dave – Tom – Alex ---  Šimi – Jirka

Konečně tým, na který jsme čekali, zajímala mě konfrontace s týmem z jiné země. Ze soupeřova týmu mě nejvíce zaujal brankář, stoper a černoušek, který byl rychlý, ale to naši taky. Naši se ujali opět vedení. Roh, kterého se ujal Dave, našel blondýna s velkou nohou (Tom) a ten uklidil míč za soupeřova záda, poté se prodral do zakončení i Kubajs a bylo to 2:0 pro nás, začátek zápasu patřil nám, jenže naše proměňování šancí není ideální. Soupeř se nedal a do poločasu srovnal na 2:2, po přestávce po krásné střele stopera se italští hráči ujali vedení, ale naši ukázali vůli po vítězství, když se do zakončení dostal Tom a srovnal, otočení skóre zařídil Mára, který uklidil zblízka střelu Toma, konečnou tečku za utkáním udělal opět Tom. Utkání bylo plné soubojů, kluci se rvali, o každý kousek místa na hřišti. Na začátku Italové hráli hodně důrazně, ale naši jim ukázali po chvíli, že umí také jít do soubojů. Jižani nám ukázali, jak hrají holky, hráči si odnesli několik štípanců, škrábanců, někdo má ještě dnes i obtisk na zádech. Zde již bylo k vidění i zastupování hráčů, což byl prvek, který jsme předtím postrádali, tahounem ofenzivy byl tradičně Tom s Alexem. Směrem dozadu odvedl super práci Mára a Kubík, ostatní hráči jim dobře sekundovali.

FC Háje – SK Nusle – 3:4 (1:1)

Branky: Alex, Dave, Jirka

Sestava: Dandy – Kubík – Mára – Dave – Tom – Alex ---  Šimi – Jirka

V utkání o bronz jsme narazili na tým z Nuslí, který je farmou Slávie, dnes hráli za ně 3 hráči. Sice to nevyšlo, ale kluci mohli říct, že prohráli s hlavou nahoře. I v tomto klání jsme šli do vedení, o které se postaral hezkou střelou Alex, poté jsme ještě měli i pár dalších šancí, jak navýšit skóre, jenže soupeř udeřil po naší chybě. V druhé části jsme inkasovali po nedohraném souboji, i tentokrát se podařilo, srovnat díky hezké akci Dave, který poslal míč z kraje do středu na Alexe, dál to šlo na Toma a ten k lajně zpět na Davida a branka. Jenže poté jsme nedokázali vzít balon hráči, který byl proti přesile čtyř, ukázal rychlou orientaci a usměrnil míč za Dandyho záda. Čtvrtý gól padl dle mého názoru po faulu na brankáře, kterému přišlápl kotník a špičkou uklidil za ležícího Danyho, kluci nezahodili flintu do žita a doslova míč za brankovou čáru protlačil Jirka, který poslední dva zápasy odehrál mnohem lépe než začátek turnaje, na konci jsme se dostali ještě dvakrát do situace, kdy jsme šli sami na brankáře, ale bohužel nám chybělo i kousek štěstí, které bychom si zasloužili za odvedenou práci. Sice po fotbalové stránce to nebylo moc o technice, ale spíš o bojovnosti, ale i tak nám chlapci ukázali, že umí hrát i důrazně, to byl prvek, který nám chyběl v poslední době, přidáme-li k tomu více fotbalovosti a klidu v zakončení, tak máme něco, od čeho se můžeme odrazit k lepší hře.

Více na:http://haje2004.webnode.cz/hodnoceni-zapasu/minule-zapasy/turnaje/spring-cup/

úterý 22.4.2014 | Peter Bíro | Přečteno: 3513