Viktoria Žižkov - FC Háje JM 1:1 (0:1)

Domácí s dvěma dorostenci v základu a s dvěma na lavičce. Hosté bez svého špílmachra Janouška. Tak začal souboj Viktorie Žižkov B a Hájů. Soupeři se nakonec rozešli s remízou 1:1, se kterou byli spokojeni oba trenéři. Důvod? Byl to zápas dvou rozdílných poločasů. V tom prvním byli lepší hosté, v tom druhém domácí. Zápas to byl především bojovný s minimem šancí.

ápas sotva začal a hosté už se radovali. Hned v úvodní minutě šel důrazně do souboje před domácí brankou Soucha a s pomocí jednoho z obránců protlačil míč do sítě. Rychlý gól určil ráz první půle, ve které byli hosté mnohem nebezpečnější. Boháč hlavou dokonce přidal druhý gól, ale radost mu pokazil signalizovaný ofsajd.

Velkou šanci měl ještě Soucha, ale přes vybíhajícího Dikusara míč neprotlačil. Sám pak ještě z levé strany běžel na Dikusara Bičaník, ale branku přestřelil.

Domácí si připravili jen několik rohových kopů, ale do vážnější koncovky se nedostali. Bilas na centr z pravé strany nedosáhl, Todva střílel nad branku a nedůrazná střela D Almeidy skončila v náruči Tlustého.

Po přestávce se obraz hry výrazně změnil. Hosté se zatáhli a domácí převzali iniciativu. Ale opět si připravovali jen standardní situace, z kterých ale nic nevytěžili. Tutovku však měl D Almeida, kterému skvěle u tyče střelu z několika kroků vyrazil Tlustý.

Hosté se spoléhali na brejkové akce, ale žádnou do nebezpečnější koncovky nedotáhli. Až v 65. minutě našel centrem zprava Bednář Krečího, jeho hlavička prošla přes celou branku a levou tyč těsně minula. A tak přišlo vyrovnání.

V 70. minutě padal do vápna hostů vysoký míč, Dub odkop nezvládl a poslal míč na vápno přímo k nohám Hájka, ten se nerozpakoval a z první poslal míč po zemi k tyči. Tlustý míč přes obránce neviděl a neměl šanci gólu zabránit.

Domácí se snažili strhnout vítězství na svou stranu. levačka Bláhy však těsně branku minula a Vágnerovu ránu skvěla mimo branku vytěsnil Tlustý. Když v 90. minutě branku netrefil Studecký, pískal se konec.

Viktoria Žižkov B – FC Háje (0:1)
 70. Hájek - 1. Soucha. ŽK: Hráno bez karet. Rozhodčí: Stumpf – Nykl, Bočok. Diváků: 30.
Viktoria Žižkov B: Dikusar – Vágner, Dvořák, Zelenka, Bláha – Todva (46. Hájek), Kreuzer (73. Sedláček), Studecký, Žitný – René Bilas, D Almeida. Trenér: Luboš Vondra.
FC Háje: Tlustý – Vlasák, Krejčí, Dub, Slabý – Soucha (63. Grafnetr), Boháč (71. Lojda), Bednář, Brož, Balík – Bičaník (90. Fedič). Trenér: Petr Procházka.

Luboš Vondra (Žižkov B):
 „Zápas ovlivnil jeho začátek, kdy jsme dostali rychlý gól. Hodně jsme omladili sestavu, měli jsme čtyři hráče z dorostu. Klobouk dolů před nima, zvládli to skvěle. Chtěli jsme doma vyhrát, ale remíza je asi spravedlivá. Háje jsou těžký soupeř, byly lepší v první půli, my ve druhé.”
Petr Procházka (Háje): „Zápas pro nás začal skvěle, ale druhá půle byla z naší strany špatná. Nevím jestli přidala Viktorka, nebo jsme odpadli my. Remíza je zasloužená. Je škoda, že jsme si gól dali sami, když jsme nedokázali odkopnout balón. Žižkov měl jedinou šanci, kterou Almeidovi skvělě zlikvidoval Tlustý.”

Nejlepší hráč Žižkova B: Martin Bláha.
Nejlepší hráč Hájů: Martin Tlustý.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Jean Thierry D Almeida (Žižkov B).