Aritma Praha - Mladší přípravka

V pátek 25.4. jsme se společně sešli k dalšímu letošnímu zápasu, tentokrát náš mix hráčů ročníku 2005 a 2006 hostila pražská Aritma.

Před začátkem utkání náš lehce vyděsila blížící se bouřka. Hráče, rodiče ani trenéry však neodradila a zápas mohl být zahájen. Trenéři si vzali na starost rozdělení týmu a v rámci svého nejlepšího svědomí vybrali dva podobně silné celky. Aritma od začátku působila lehce fotbalovějším dojmem, dokázala profitovat z kvalitní fyzické hry a z pravděpodobně větší míry sehrannosti. Hráčům Háju chvíli trvalo, než se dokázali naplno dostat do zápasu a v té chvíli už musel brankář několikrát lovit míč ze sítě. K potěšení všech přítomných se postupem času dostávaly oba celky do fotbalové pohody a byl v některých momentech vidět velmi pohledný fotbal. V prvním dějství se zejména Aritma pokoušela o velké množství kliček a velmi zřídka kdy se hrnula do zbrklého zakončení. Výsledkem byla první čtvrtina jasně v režii domácího celku. Háje nabádany k lepší fyzické hře a k většímu zaujetí pro hru se v druhé, potažmo ve třetí třetině velmi zlepšily. Vstřelily první goly a třetí čtvrtina tak skončila 3:2 vítěstvím domácích. Hráči najednou pochopili jakým způsobem hrát a že pokusy o průniky, kličkování a přihrávky mohou nést ovoce. Ikdyž poslední čtvrtinu Háje gol nevstřelily, jistě odcházely spokojeny se svým výkonem. Ještě před odchodem si kluci stihli koupnout penalty, ve kterých oba celky dokázaly, že kopací technika jim rozhodně není cizí. Závěrem bych rád poděkoval všem rodičům, že za nepřízně počasí vážili na zápas cestu a hráčům, že i v páteční sychravé odpoledne předvedli velmi kvalitní výkon plný nasazení, kliček a přihrávek. Sportu zdar a fotbalu zvlášt.