FC Háje JM B - Ďáblice B 1:1 (1:0)

Vzhledem k tomu, že Šeberov odhlásil mužstvo ze soutěže jsme měli minulý víkend volno. Mysleli jsme, že tentokrát nebude nouze o hráče. Bohužel opak byl pravdou. V týmech mužů řádí jakýsi vir zranění. K dlouhodobě zraněným  přibyli v minulém týdnu další, Bičanik(sval), Boháč(koleno), Bednář(zlomená ruka), Lojda(vaz v kotníku), Sojka(pata).

Štípek,Stastny,Sojka,Pravenec
                         Soucha,Pánek(70.Čížek),Taraležkov(89.Hovorka,Hančl Jos.(75.Petr)

Hančl Jar.(65.Vlasák),David(85.Hrůza)

S výjimkou Sojky nemohl nikdo z nich nastoupit. V sobotním utkání „A“ nastoupili Hančl a David, kteří si z něho odnesli drobné šrámy. Protože ve stejnou dobu hrál i starší dorost, tak jsme nemohli využít jeho hráče museli si vystačit sami. Proto k utkání dorazili i rekonvalescenti Hovorka a Hrůza a ze stabilních hráčů „A“ Soucha a Vlasák. Se sestavou tedy problém nebyl, až na jednom místě, na místě brankáře. Protože Matějovský je dlouhodobě zraněn, má „B“ jen jednoho brankáře, Matěje Lačíka. K našemu údivu ten nám před pátečním tréninkem sdělil, že odjíždí na týden na dovolenou. Patrně se jednalo o „last minute“, spíše   „last second“ (asi se o tom dozvěděl cestou na trénink), protože jinak si  nedokáži vysvětlit, že to neřekl dříve.Jestli, ale o tom už věděl  (což si myslím), tak pokládám jeho chování vůči spoluhráčům a trenérovi za nezodpovědné, neférové až urážející. Nevěděli jsme jak nastalou situaci řešit a kdo zápas odchytá. Navíc nás čekal souboj s týmem, který v minulé sezoně vstřelil ze všech mužstvech v ČR nejvíc branek a vyhrál soutěž deníku Sport. Padaly návrhy na několik hráčů z pole. Trenér Procházka řekl, že to odchytá, protože zkoušel chytat v zimní lize veteránů. Nakonec jsme si vzpomněli na Karla Turečka, který u nás dříve chytal, ale z různých důvodů se teď věnuje jen malému fotbalu. Volali jsme tedy SOS, a byli jsme vyslyšeni. Průběh zápasu  navíc ukázal, že je Tureček ve formě jako v dobách své největší slávy. Doufáme, že se domluvíme na pravidelném angažování.

Teď něco málo k vlastnímu zápasu. Tým Ďáblic je velice zkušený (průměrný věk 34), navíc jména ligistů Daniel Mašek, Tomáš Hunal mluví za vše. Do 30. minuty se ani jedno z mužstev do větší šance nedostalo. 31. bomba hostujícího hráče, Tureček bravurně vyrazil.

32.min se to opakovalo na druhé straně, střílel Taraležkov. V 36. minutě rozvlnil Soucha po ztečované střele z cca 25 ti metrů síť 1:0. V 38. minutě mohl po centru navýšit vedení Pánek, ale jeho střelu brankář vyrazil nad branku. Ve druhém poločase hosté zvýšili snahu a dostávali se do šancí. V 50. minutě se před naší brankou objevil nikým neatakován jeden z hostů, ale Tureček vytáhl jeden ze svých pověstných zákroků a udržel čisté konto. My jsme se dostali v závěru zápasu do dvou velice slibných příležitostí. Nejdříve postupovali na jednoho obránce Hančl a Taraležkov, který ale zvolil místo přihrávky individuální řešení a o míč přišel. O několik minut později se před brankou dostali ke kombinaci Petr, Soucha a Hrůza, ale ke gólu to opět nevedlo. Podle známého pravidla nedáš, dostaneš, hosté vyrovnali v 86. minutě. Na centr z pravé strany u zadní tyče nejvýše vyskočil Procházka a vyrovnal na 1:1. Již po třetí jsme na jaře neudrželi vedení v zápase.

Další zápas hrajeme již ve čtvrtek 1.5. od 10:30 na Vítkově s Unionem Žižkov. Věřím, že se najdou fanoušci, kteří oželí oslavy Svátku práce a přijedou nás podpořit. Pro ty, co si tento den nedokáží představit bez průvodu, je možno zorganizovat průvod po skončení zápasu.