FC Háje JM - Zbraslav 7:0

Hosté ze Zbraslavi přijeli na Háje s novým trenérem Stanislavem Sádovským a s asistentem Petrem Šimoníčkem. Dvojice Jaroslav Kudrna a Petr Vondráček v týdnu skončila. Změna na lavičce však hostům bodový efekt nepřinesla. Naopak. Zbraslav na Hájích utrpěla zatím největší debakl v soutěži 7:0. Domácí ještě minimálně stejný počet šancí zahodili.

Od úvodního hvizdu se domácí do svého soupeře pustili s velkou chutí a rychlým pohybem a kombinací otvírali obranu hostů. V 6. minutě našel Janoušek Balíka, jeho křížná střela skončila mimo tyče. Další Janouškova přihrávka z levé strany prošla podél celé branky, nikdo ze spoluhráčů se k dorážce nedostal.

Hosté si připravili jeden rohový kop, na který však Žižka hlavou nedosáhl. Pak přišla 13. minuta a první gól v jejich síti. Zprva vypálil Grafnetr, Činovec  jeho střelu vyrazil, k míči se dostal Balík a poslal ho na vápno proti noze Hruškovi, ten už ho s přehledem nasměroval do sítě.

Za tři minuty měli výhodu přímého kopu hosté, Žižka kroutil míč do levého horního rohu, ale asi o metr jej minul. Pak už úřadovali jen domácí. Ve 20. minutě posadil Janoušek přesný centr na hlavu Slabého, ten zamířil přímo do náruče Činovce. Za pět minut centr Balíka lehce hlavou lízl Grafnetr, ale Činovce nepřekvapil.

Další šanci Balíka v poslední chvíli zmařil Štengl a hlava Fediče opět našla jen připraveného Činovce.
Ve 34. Minutě si na kolmou přihrávku za obranu naběhl V. Hruška a sám proti Činovcovi s přehledem přidal druhou branku. Ve 41. minutě Janoušek přelstil najednou Trkovského i Součka, vnikl do vápna, perfektně našel zpětnou přihrávkou Brože a ten technickou střelou stanovil konečný výsledek poločasu
na 3:0.

Trojbrankové vedení domácí borce uspokojilo a mohli za to pykat. V 54. minutě se prodral do vápna Žižka,
v souboji s Krejčím upadl, ale hrálo se dál. Míč se dostal ke Kocourkovi a ten jej podél Tlustého poslal před opuštěnou branku Vejvodovi, ten však dokázal nemožné, branku minul.

V 68. minutě měli hosté další čistou šanci. Po přihrávce Machynka se pře Tlustým zjevil sám Žižka,
ale domácí golman dokázal jeho střelu vyrazit. A pak už to šlo ráz na ráz.

V 70 minutě si do otevřené obrany hostů naběhl Soucha, obešel  Činovce a do prázdné branky přidal čtvrtou branku domácích. V 77. minutě Janoušek vtipně uvolnil Balíka, ten našel ještě lépe postaveného Bičaníka a bylo to 5:0.

Šance domácích se rodily jak na běžícím páse, ale zejména Slabý je lehkomyslně zahazoval.
Až v 83. minutě si volného prostoru na pravé straně naběhl Bičaník a mezi nohama Činovce dal šestý gól. Čtyři minuty před koncem zatloukl sedmý hřebík do rakve hostů Fedič.

FC Háje - Zbraslav 7:0 (3:0)
 13. a 34. V. Hruška, 41. Brož, 70. Soucha, 77. a 83. Bičaník, 86. Fedič. ŽK: 72. Kocourek (Zbraslav). Rozhodčí: Suchý - Stumpf, Šťástka. Diváků: 50.
FC Háje: Tlustý - Vlasák, Dub, Fedič, Slabý - Soucha, V. Hruška, Janoušek, Brož (62. Krejčí), Balík - Grafnetr (58. Bičaník). Trenér: Petr Procházka.
Zbraslav: Činovec - Vejvoda, Trkovský, Šírl, T. Štengl (61. Machynek) - Kovacs, Sedláček (34. Souček), Kudrna, Kocourek - Žižka, Mandlík. Trenér: Stanislav Sádovský.

Petr Procházka (Háje):
 „Soupeř je asi tam, kde má být. Až za stavu 3:0 si připravili dvě gólovky, ale to už se
i naši beci hrnuli dopředu a bylo to tam hodně otevřené. My jsme hráli to co chceme. Myslím, že to z naší strany byl hezký fotbal, byly i hezké góly.”
Stanislav Sádovský (Zbraslav): „Určitě jsem si premiéru na lavičce takhle nepředstavoval. Jsme v situaci,
v jaké jsme. Dneska museli nastoupit dva kluci z mladšího dorostu, pomohli nám kluci z béčka. Chceme sezonu dohrát důstojně. Háje byly jednoznačně lepší, mají kvalitní kádr, výborně kombinovali.”

Nejlepší hráč Hájů: Martin Tlustý.
Nejlepší hráč Zbraslavi: Michal Žižka.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Václav Hruška (Háje).