Union Žižkov - FC Háje JM B 3:2

Ve čtvrtek 1.5. dopoledne jsme sehráli další mistrovské utkání. Hrálo se v netradičním termínu,  protože jsme soupeře požádali o změnu původního. V době, kdy byla zveřejněna termínová listina, jsme zjistili, že ve stejný den má hrát svůj zápas "A" i dorost.

Štípek,Hovorka,Stastny,Čížek
                            Šejnost(51.Slabý),Taraležkov,Pánek,David(70.Procházka)

Hančl Jar.,Nezbeda(51.Balík)

Ve čtvrtek 1.5. dopoledne jsme sehráli další mistrovské utkání. Hrálo se v netradičním termínu,  protože jsme soupeře požádali o změnu původního. V době, kdy byla zveřejněna termínová listina, jsme zjistili, že ve stejný den má hrát svůj zápas "A" i dorost. Nemohli jsme tedy počítat v případném nedostatku hráčů s jejich pomocí. V minulém článku jsem psal, že jsme měli v sestavě pouze jeden problém a to s brankářem. Tentokrát byla situace úplně jiná. Rébus, kdo bude hrát, jsme řešili na všech místech kromě místa brankáře. Ve středu po pohárovém utkání byla jistá účast pouze osmi hráčů do pole. K dříve zraněným přibyl Pravenec (tříslo). Někteří hráči se omluvili. Měli při Filipojakubské noci náročný (prý kulturní) program a  pravděpodobně by nebyli  ráno v náležité kondici. Ve středu večer jsme, na radu trenéra mladšího dorostu Dupala, oslovili jeho hráče Adama Šejnosta a Jakuba Nezbedu. Oba ochotně souhlasili. Naštěstí, že zákon umožňuje pití alkoholu až od 18 ti let. :-) :-)

Ve čtvrtek ráno tedy přijelo na Vítkov jedenáct borců, na lavičce jako náhradník jen trenér "A" Procházka. Později obětavě dorazili ještě Balík a Slabý. Soupeřem nám byl celek Unionu Žižkov, který získal pouze jeden bod a byl v tabulce poslední. Tomu odpovídal obraz na hřišti. Byli jsme aktivnější, domácí se zaměřovali spíše na bránění a útočili pouze z brejků. V 10. minutě měl velkou šanci debutant Nezbeda, který hlavou mířil těsně nad. 16.min Hančlova střela vedle. 18.min. po špatném odkopu domácí hráč z několika metrů netrefil branku. 34. min. Nezbedu vychytal brankář. 36.min. brejk domácích, střela vedle. 40. minuta po krásné  kombinaci u postranní lajny Hančl – David - Hančl následovala přihrávka a Taraležkov 0:1. 42.min.  další šance Taraležkova, kterou zlikvidoval brankář. První poločas skončil naším zaslouženým vedením. Měli jsme  převahu, ale nedokázali ji více zužitkovat. Domácí si vytvořili šance po našich hrubých chybách při bránění a z následných brejků. V kabině bylo hráčům připomenuto, že v jarních zápasech jsme 3x v poločase vedli ale jen jednou vyhráli celý zápas. Měli si z toho vzít ponaučení a co nejdříve pojistit výsledek vstřelením branky. Druhý poločas začal tak, jak jsme nechtěli. Do domácí kabiny asi o přestávce přišel povzbudit své bojovníky bratr Jan Žižka a pronesl své pověstné : "Hr na ně děti moje, nepřátel se nelekejte, na množství nehleďte." Žižkovští si po jeho slovech asi řekli, že když je naše obrana tak děravá a nejsme schopni dát gól, tak toho využijí. Zřekli se proto i pokračování své série 17 ti zápasů bez vítězství a hned ve 47. minutě vyrovnali. Po špatně zahraném offside systému běžel Bláža sám na Turečka, ten jeho střelu vyrazil , ale následnou dorážku již ne 1:1. Ve 49. minutě se domácí opět radovali. Na půlící čáře vhazovali aut, který hlavou prodloužili a Burger pelášil nikým neatakován na Turečka 2:1. V 49. se Slabý snažil přehodit brankáře , ale neúspěšně. V 58. minutě jsme opět chybovali v obraně a Bláža střelou z vápna zvýšil 3:1. Snažili jsme se výsledek otočit, měli jsme několik loženek. 70. Slabý trefil brankáře. 82. Procházkovu hlavičku vyrazil zázračně brankář nad. V 85. minutě Pánek z penalty po hrubém faulu na Procházku snížil na 3:2. V závěru zápasu jsme měli velký tlak, ale z několika závarů před brankou jsme již nedokázali vstřelit gól. Soupeř vyhrál zaslouženě, protože dal víc branek. Utkání připomínalo zápasy Realu s Bayernem, kdy jeden hraje a druhý dává góly a vyhrává. Závěrem musím poděkovat dorostencům Nezbedovi a Šejnostovi. Nejenom za účast, ale hlavně za předvedený výkon. Nastoupili k prvnímu utkání za muže. Hráli s chutí, bez respektu a ostychu. Jejich výkon patřil mezi to lepší, co bylo na hřišti vidět. Střídaní byli s ohledem na náročný víkendový program dorostu.

Další zápas hrajeme ve Vršovicích s Unionem v neděli 11.5. od 17 hodin. Doufejme, že hráči svým výkonem alespoň trochu napraví zostuzení na Vítkově.