Union Vršovice - FC Háje JM B 2:0 (1:0)

V neděli odpoledne jsme sehráli další mistrovský zápas s Unionem. Tentokrát tým z Vršovic.

Taraležkov,Pánek,Tureček(72.Hrůza),Boháč

Hančl Jar.(72.Procházka),Bičanik(43.Novák)

Již tradičně začnu hořekováním nad nominací k zápasu. Kromě zraněných nebyli k dispozici Jos. Hančl (ze stud.důvodů), Patrik David (nezvěstný), naopak mohli nastoupit dovolenkáři Lačík a Boháč. Takže v pátek bylo na seznamu pouze 11 hráčů, z toho dva brankáři. Dvanáctým byl trenér „A“ Procházka. Pomoci přišel Bičanik, i přesto, že měl v nohách těžký sobotní zápas s lídrem přeboru v Královicích a ve středu ho čeká pohárové semifinále se stejným soupeřem. Dlouhodobě s kolenem laborující Karel Hrůza také neodmítl přijít. Z dorostu tentokrát dorazil pouze Vláďa Malý, žádný z jeho spoluhráčů neprojevil zájem (vlastně nemohl).

Tentokrát budu velice stručný. Nebudu se opakovat popisováním „šancí“, které jsme neproměnili vinnou naší nemohoucnosti. Hráči by asi měli začít brát nějaký lék na fotbalovou inpotenci. Nebudu ani popisovat stále se opakující chyby v bránění. Je to jako házení hrachu na zeď. Pouze tedy góly co jsme dostali. V 39. minutě jeden z domácích vystřelil, náš bránící hráč jeho střelu hlavou tečoval. Míč směřoval asi 14metrů od branky za čáru. Lačík ve snaze zabránit kopání rohu se vrhl po míči, na který úplně nedosáhl. Jeho druhý pokus dopadl podobně. Dobíhající útočník (naši obránci čekali na vápně jak to dopadne) mu míč sebral a přihrál na hranici šestnáctky. Pro Hlavu nebyl problém vstřelit vedoucí gól do opuštěné branky, protože Lačík se i přes velkou snahu nestačil vrátit 1:0. Druhou branku jsme dostali v 71. minutě, když se kousek za půlící čarou nedomluvili, asi vinnou jazykové bariery, Štípek a Stastny. Štípek navíc podklouzl, a tak se atakující Špaček vydal k letu na Lačíka. Přesnou střelou ho překonal 2:0. Takže jsme opět prohráli. Opět se soupeřem, který toho moc nepředvedl. Pozitivní jsou na tomto zápase pouze dvě věci. Výkon dorostence Vládi Malého, který se dostal i do několika šancí, ale asi z přemíry snahy bohužel neskóroval. Druhou je návrat na trávník po sedmi měsících Kuby Nováka. U něj  bylo vidět, že neztratil nic na své pověstné bojovnosti a elánu. Jeho těžké zranění ho fyzicky ani psychicky nijak nelimitovalo.

Musím se ještě zmínit o panu rozhodčím. V prvním poločase měli vršovičtí vhazovat aut, jeden z domácích se ale přiznal, že míč tečoval. Hlavní rozhodčí své rozhodnutí změnil a házeli jsme my. O pět minut později se to opakovalo, domácí hráč Lanhaus se zachoval čestně a přiznal svou teč. Tentokrát pan rozhodčí po slovech „na mne to nezkoušej“  trval na svém rozhodnutí. O přestávce mi na můj dotaz, proč nerespektoval fair-play chování domácího hráče odpověděl, že hráč lhal protože míč netečoval. Nenacházím v tom logiku, vy snad ano? Jeden otočený aut je v rámci utkání bezvýznamný, ale určitě není bezvýznamné jednání rozhodčího, který pohrdá čestným chováním mladého hráče (roč.1994). Snad ho pan rozhodčí neznechutil a i příště se přizná. Touto cestou mu děkuji.

Na jaře jsme získali v 7 zápasech pouze 5 bodů. Doufám, že se staneme Jánošíkem soutěže, chudým jsme dali a bohatým sebereme. V dalších dvou zápasech nastoupíme proti aspirantům na postup Chodovu a Újezdu Praha 4.

Příště hrajeme doma, derby s TJ JM Chodov. Hosté jsou vedoucím týmem soutěže, my se krčíme ve spodní části tabulky. Stejné to bylo při derby pražských S. Věřím ale, že favorit tentokrát nevyhraje. Bitva o Jižní Město se odehraje v neděli 18.5. od 17 hodin.