FC Háje JM - Union Vršovice 3:2 (0:1)

Zajímavý zápase se v sobotu dopoledne odehrál na Hájích. Domácí fotbalisté na svém hřišti porazili vršovický Union 3:2 díky gólovému uragánu mezi 51. a 62. minutou, kdy z 0:1 otočili na 3:1. Union měl ve stejnou dobu na programu zápasy áčka, béčka i dorostu a tak přijel na Háje pouze s náhradním brankářem. Domácí toho ale v prvním poločase nedokázali využít. Hráli sice kombinačně, ale bez rychlejšího pohybu a bez střelby. Vše se změnilo až po poločase.

Hosté byli v útočení aktivnější. V osmé minutě pálil tvrdě, ale doprostřed Kejha, chvíli poté zapomněla hájecká obrana na Bauma, ten ale v rozhodující chvíli zaváhal a nezakončil.

Nepříjemný moment přinesla domácím trenérům 24. minuta, kdy si poranil sval Grafnetr a nejlepší střelec Hájů v této sezoně tak musel nuceně střídat.

První gólový moment přinesla 35. minuta. Domácí faulovali zhruba pětadvacet metrů před svoji brankou,
k míči se postavil Kejha a i s pomocí teče ve zdi neměl proti jeho střele Tlustý nárok. Hned o dvě minuty později byly Háje blízko k vyrovnání, když se po rychlém protiútoku dostal míč k Vlasákovi, ale ten se zblízka neprosadil.

Aktivní Kejha táhl většinu vršovických útoků. Ve 38. minutě na Tlustého vyslal šikovnou, za obráncem schovanou střelu, ale domácí gólman si s ní poradil. Na druhé straně se Maha vysloveně nudil, Háje zakončily první poločas bez jediné střely na branku.

Druhou půli odstartovala střela vršovického Kuče, ale pak přišly chvíle domácího týmu, který začal hrát rychleji a víc se rval do zakončení. Ještě na začátku 51. minuty pořád platil stav 0:1, ale za jedenáct minut už to bylo 3:1!

Dvakrát u toho byl Bičaník. Nejprve v 51. minutě zblízka protlačil míč do sítě, o čtyři minuty později dostal přesnou přihrávku, tváří v tvář Mahovi nezaváhal a šikovně jej obstřelil. A v rychlém sledu mohl být i hattrick, Bičaníkovo hlavička si už ale cestu mezi tyče nenašla. Třetí gólový úder pak hostům zasadil Hruška, který individuálně prošel středem hřiště až před brankáře a střelou k tyči mu nedal šanci - 3:1.

Hosté se vrátili zpět do hry v sedmdesáté minutě. Kuč se probíjel do šestnáctky, byl faulován a rozhodčí po poradě s asistentem nařídil penaltu. K té se postavil Kejha a nemýlil se - 3:2.

Po dalším z rychlých útoků zahrávali domácí trestný kop z dvaceti metrů, Fedič ale střílel vysoko nad.
Vršovičtí mohli srovnat v 77. minutě a opět u toho byl Kejha. Ten se po chybě v domácí rozehrávce řítil sám na Tlustého, ten ale dobře vyběhl a byl u míče o vteřinku rychleji. A když se střelecky neprosadil ani hájecký Bičaník, ani na druhé straně Kuč, skončil zápas výhrou Hájů 3:2.

Definitivní tečkou za utkáním ovšem nebyl závěrečný hvizd rozhodčího, ale červená karta. Tu dostal za komentář k rozhodčímu domácí Brož, který do zápasu vůbec nezasáhl.

Háje - Vršovice 3:2 (0:1)
 51. a 55. Bičaník, 62. Hruška - 35. a 70. z penalty Kejha. ŽK: 65. Baum, 72. Janout, 89. Kuč (všichni Vršovice). ČK: 90. Brož (Háje). Rozhodčí: Maielo - Tikal, Vojtěch. Diváků: 50.
Háje: Tlustý - Krejčí, Dub, Fedič, Slabý - Vlasák, Hruška, Janoušek (86. Boháč), Soucha (71. Novák) - Bičaník, Grafnetr (24. Balík). Trenér: Petr Procházka.
Vršovice: Maha - Renský, Protivínský, Šimr, Špaček - Kuč, Janout, Koutenský, Zukal - Kejha, Baum. Trenér: Vladimír Šimr.

Petr Procházka (Háje):
 „Mezi poločasy byl z naší strany rozdíl. Soupeř přijel jen s náhradním gólmanem a přijel asi pro bod. První poločas byl z naší strany hrozný, nevystřelili jsme na bránu a soupeř z trestňáku dal gól. Ve druhé půli jsme to rozběhali a pak to bylo nahoru dolu, fotbal se musel divákům líbit."
Vladimír Šimr (Vršovice): „V první půli se nám dařilo hrát to, co jsme chtěli. Dostali jsme se do vedení, ale nezvládli jsme druhý poločas a během patnácti minut dostali tři góly. Sice jsme snížili z penalty, ale vyrovnat se nám už nepodařilo."

Nejlepší hráč Hájů: Josef Bičaník.
Nejlepší hráč Vršovic: Vladislav Kejha.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Vladislav Kejha (Vršovice).