Mladší žáci B

ABC Braník - Mladší žáci B 3:4 (2:2)

V sobotu jsme odehráli mistrovský zápas na hřišti Braníku. Šli jsme do zápasu jako do každého jiného s cílem, předvést naši kombinační hru, zlepšiť se v řešení herních situací a herních činnostech jednotlivce a jít za vítězstvím.

Ale za soustavného deště a podmáčeného terénu nám to nebylo umožněné a navíc jsme hráli na živé trávě, na které nejsme naučení hrát.

Zápas začal mohutným náporem, tlakem a územní převahou domácich.  Nevěděli jsme jak se dostat do zápasu. Paradoxne jsme šli ve 4 min. do vedení, kdy po vyhrané hlavičce Yuzvaka šel Hakl sám na brankáře a jeho špatné vyběhnutí využil zasunutím do prázdné brány.

Měli jsme i po góle pár šancí, ale nějaké vyložené to nebyly, naopak soupeř stále hrozil nepříjemnými protiútoky a musím přiznat, byl lepším týmem. Za svou předvedenou hru si plne zasloužil vyrovnaní v 19 min. a navíc hráči Braníku v 26 min. zvýšili na 2:1 po naši individuální chybě v obraně. Zápas měl velmi dobrou úroveň. Hrálo se nahoru-dolu a každý útok z naší nebo soupeřovi strany hrozil nebezpečím.Ale v 32 min. jsme po odraženém  míči náhodnou střelou za vápnem vyrovnali hráčem Lebedou na 2:2.

Po přestávce jsme šli s cílem hrát v obraně zodpovedně a vyrážet do rychlých protiútoků. Začátek druhého poločasu nám vyšel a soupeře jsme zatlačili i v této fázi hry jsme byli jednoznačně lepším týmem, a z toho pramenil i náš gól, po důraze ve vápně se prosadil v 44 min. Hartman a bylo to 2:3.

Zápas byl nadále velmi vyrovnaný, šance se přelévaly z jedné strany na druhou a celkově měl zápas vynikajíci bojovný náboj, ale soupeř byl velmi kvalitní a každé naše zaváhání v obraně zavánělo gólem. A to se i naplnilo, když po naši obrovské chybě brankáře a následné ztrátě míče soupeř vyrovnal na 3:3.

Oba týmy se snažili strhnout vítězství na svou stranu, ale to se nakonec podařilo nám, když 5 min. před koncem sebral zodpovědnost na sebe Dan a střelou do šibenice upravil výsledek na 3:4 v náš prospěch.

Zápas by si zasloužil remízu, protože hráči Braníku dominovali v prvním poločase, druhý poločas byl zase v naši režii, ale nakonec jsme měli trošku štěstí my a zvítězili.

Ale štěstí přeje připravenému............

Výkonem mě potešili obránci Lisý a Gill a v útoku Dan.

Sestava: Pospíšil – Lisý, Gill, Lebeda, Coulibaly, Hakl, Yuzvak, Dan – Jun, Hartman, Habětín, Janda