Přední Kopanina - FC Háje JM 2:1 (1:0)

Že se vyplatí hrát až do závěrečného hvizdu, o tom se v souboji s mužstvem Hájů přesvědčili fotbalisté Přední Kopaniny. V první minutě nastavení, po rohovém kopu, kopu jim pohotovou dorážkou zajistil tři body Čihák. Hosté už jen rozehráli z půlky a pískal se konec. Jejich zklamání po zápase bylo pochopitelné. Po vyrovnání měli několik velkých šancí, ale nakonec opuštěli hřiště s hlavou sklopenou.

Črtvrthodiny se na hřišti nic zajímavého nedělo, oba soupeři čekali, co na ně ten druhý vymyslí. Až ve
14. minutě Pešír uvolnil Juckema, ten míč dostihl ještě před brankovou čárou a poslal jej na malé vápno volnému Novákovi, ten odkrytou branku neuvěřitelně přestřelil. Pak Juckem našel na zadní tyči Santlera, ten z úhlu trefil jen boční síť.

Ve 27. minutě na druhé straně střílel Fedič a jeho tečovanou střelu stačil Švarc vyškrábnout na roh.
Ve 32. minutě zahrávali domácí přímý kop, byl z toho ale brejk hostů. Švarc vyběhl včas a byl u míče dřív
než Soucha.

Ve 35. minutě měli domácí další výhodu přímého kopu. Poláček poslal vysoký míč před branku hostů, kde jej ve skrumáži lehce usměrnil Mikeš a Tlustý byl bez šance - 1:0.

Pak domácí kopali dva rohy v řadě a po tom druhém přišla opět brejková akce hostů. Soucha z ní vytěžil jen rohový kop.

Za dvě minuty druhé půle měli domácí šanci na zvýšení náskoku. Slabý ve vápně nešťastně zahrál rukou
a pískala se penalta. Poláček však branku přestřelil.

Po přestávce zůstal v kabině hostů zraněný Fedič a místo něj naskočil do hry po třech minutách druhé půle Janoušek. Hra hostů se výrazně zvedla a v 54. minutě bylo vyrovnáno. Gólovou akci vymyslel právě Janoušek a s přehledem ji zakončil Bičaník.

V 63. mohlo být s domácími ještě hůř. Bičaník doběhl zdánlivě ztracený míč, poslal jej na zadní tyč, kde Sýkora nezachytil náběh Slabého, ale ten hlavou odkrytou branku netrefil. Pak si několik šancí připravili domácí, ale Novák ani Průša neměli přesnou mušku.

To se domácím mohlo v 82. minutě vymstít. Po autovém vhazování z levé strany přelstil Janoušek Pešíra, vnikl do šestáctky a poslal přihrávku podél celé branky na zadní tyč. Tam si naběhl Vlasák, ale v krkolomné pozici místo míče skončil v síti sám.

Když už se zdálo, že zápas spěje k dělbě bodů ohlásil sudí Havel minutové nastavení. V něm si domácí vybojovali dva slepené roh. Po tom druhém se před branku prodral Čihák a pohotovou dorážkou strhl vítězství na stranu Kopaniny.

FC Přední Kopanina - FC Háje 2:1 (1:0)
 35. Mikeš, 90+1. Čihák - 54. Bičaník. ŽK: 40. Pešír, 90+1. Čihák - 75. V. Hruška, 88. Slabý.Rozhodčí: Havel - Tikal, Stěhule. Diváků: 50.
Přední Kopanina: Švarc - Sýkora, Čihák, Brabec, Mikeš - Santler, Novák (66. Melničuk), Blažek, Poláček st. (66. Průša) - Pešír, Juckem. Trenér: Salem Hebousse.
Háje: Tlustý - Vlasák, Krejčí, Dub, Slabý - Fedič (48. Janoušek) - Soucha (84. Josef Hančl), Bednář
(72. Novák), V. Hruška (76. Pánek), Balík (60. Boháč) - Bičaník. Trenér: Petr Procházka.

Salem Hebousse (Přední Kopanina):
 „Myslím, že jsme byli o něco lepší. Vytvořili jsme si spoustu šancí
a byli jsme po zásluze odměněni. Neproměněná penalta nás trošku rozhodila, prostřídali jsme to a to nám pomohlo. V závěru jsme si vytvořili velký tlak a jsme hrozně rádi, že se nám to povedlo rozhodnout.”
Petr Procházka (Háje): „Nezvládli jsme poslední standardku. Kluci mi říkali, že jim rozhodčí řekl, že bude poslední roh a pak nechal rozehrát ještě jeden. Na to se ale nemůžeme vymlouvat, měli jsme to pohlídat.
V závěru nás tlačili, v posledních minutách tam měli snad patnáct standardek. Bod by odsud byl zlatý, bohužel ho nemáme.”

Nejlepší hráč Přední Kopaniny: Garth Juckem.
Nejlepší hráč Hájů: Jiří Janoušek.
Nejlepší hráč podlefotbalpraha.cz: Martin Čihák (Přední Kopanina).