Mladší přípravka B

Mini 10 A, 1. třída sk.A: FK Meteor Praha VIII - FC Háje 0:1 (0:1)

Mini 10 A, 1. třída sk.A: FK Meteor Praha VIII - FC Háje 0:1 (0:1)
Na půdě Meteoru sehrála starší přípravka po herní stránce svůj zřejmě dosud nejslabší zápas podzimu, přesto opět prokázala svoji bojovnost a vůli po vítězství a právě tyto vlastnosti nakonec rozhodly o pokračování vítězné série.

Jako velmi citelné se brzy ukázalo oslabení o Vojtu Podhorského, kterému viróza nedovolila do utkání nastoupit. Fotbalový motor týmu Hájek ? Podhorský se tak rozpadl a s přibývajícími minutami bylo stále zřetelnější, že ani jeden z krajních záložníků nedokáže tuto ztrátu stoprocentně nahradit. Fotbal předváděný na neoblíbené umělé trávě proto působil velmi upracovaným dojmem a pohyb bez míče, tolik účinný v prvních dvou kolech, se téměř vytratil. I přesto se povedlo hráčům vypracovat si v první půli několik gólových šancí a jednu z nich záhy dotáhli do úspěšného konce, když si v 11. minutě Adam Havránek poradil bravurně s vynikající přihrávkou od (jako již tradičně) Dana Hájka. Další šance pohříchu zůstaly nevyužity a tak se do kabin odcházelo za hubeného jednobrankového vedení.
Ve druhé půli soupeř, který se před zápasem pochlubil osmnáctičlennou soupiskou, zcela omezil střídání a na hřišti ponechával takřka bez ustání základní sedmičku, které vévodili 4 hráči narození v roce 1995. To se na průběhu zápasu projevilo do té míry, že jsme se do šancí dostávali ještě obtížněji než v prvním poločase. Útok, ve kterém se převážně střídali Adam Havránek s Tadeášem Madejem, výrazně ubral na pohybu a aktivitě a protože krajní záložníci zbytečně často a příliš jednotvárně hledali tvůrce hry Hájka, hra se záhy rozdrobila do nekonečné řady soubojů ve středu hřiště. Podobně jako v předchozích zápasech je však nutno opět vyzdvihnout pozornou hru obrany, ve které se objevilo v podstatě jediné větší okénko za celý zápas ? vinou nedostatečného důrazu ve středu hřiště se domácí útočník řítil ve 35. minutě sám na brankáře Marka Bindera, ten však svůj tým stejně jako v minulém kole podržel vynikajícím zákrokem a tím významnou měrou pomohl k udržení plného bodového zisku po třech odehraných kolech. Ve zbývajícím čase se již Meteor k vyložené šanci nepropracoval, hosté pak hrozili především z rohových kopů, které však pojistku vedení nepřinesly.
S ohledem na předvedenou hru jsou tři bodu z Meteoru velmi cenné, stejně jako poznání, že tým je schopen vůlí po vítězství, nasazením a agresivitou zlomit i zápas, ve kterém osobní souboje převáží nad fotbalovým umem. Pro příští zápasy však budeme doufat, že Vojta Podhorský, pronásledovaný častými nemocemi již od prvních fotbalových krůčků, bude schopen pravidelně nastupovat v plné síle.
Branka: 11? Havránek (Hájek)
Sestava: Binder - Hejný, Worsch, Smolák, Moravec, Hájek, Krtil, Madej, Ryzec, Havránek, Rodina (97)


pondělí 19.9.2005 | Klub | Přečteno: 2882

Další články