FC Háje JM B - Chodov 0:3

V neděli 18.5. jsme nastoupili proti vedoucímu mužstvu soutěže JM Chodov. Hosté se letos (vlastně jako každý rok) netajili svojí velkou ambicí konečně postoupit.

Hančl Jar.(56.Malý),Čížek(68.Procházka)

V neděli 18.5. jsme nastoupili proti vedoucímu mužstvu soutěže JM Chodov.

Hosté se letos (vlastně jako každý rok) netajili svojí velkou ambicí konečně postoupit. Vzhledem k tomu, že měli před zápasem na druhý Újezd celkem slušný náskok, chtěli jsme je alespoň trochu potrápit. Problémy se sestavou, které máme celé jaro, nás ani tentokrát neopustili. Do zápasu jsme vstoupili velice lehkovážně, potom jsme hru vyrovnali a byli asi i fotbalovější.

Výsledek utkání mne natolik zklamal, že jsem se rozhodl tentokráte nenapsat svoje hodnocení utkání, ale použil jsem článek hostujícího trenéra, pana Golky. Jsem pravidelným čitatelem jeho příspěvků a častým divákem na domácích zápasech Chodova. Většinou se můj pohled na utkání neshoduje s následným článkem. Tentokrát je však hodnocení objektivní, a v podstatě vystihuje i můj názor.

Dne 18.5. 2014 jsme nastoupili v rámci 20. kola proti mužstvu FC Háje „B“. Čekalo nás velmi těžké utkání, protože se jednalo o místní derby (pisatel hájeckých článků to přímo nazval soubojem o korunu Jižního Města), mužstvo Hájů nám navíc chtělo oplatit loňskou porážku a aby toho nebylo málo, tak na naše klopýtnutí čekalo pár natěšených mužstev. Úvod zápasu však byl v naší režii. Okamžitě po rozehrání se hnal do gólové šance Filip Sobota, který však v rozhodující chvíli netrefil míč úplně ideálně. Ve 2. minutě však svou chybu napravil, kdy ideálně našel Petra Chyleho a ten se nemýlil, 0:1. Po této brance se hrál oboustranně velmi slušný fotbal, kdy soupeř více kombinoval, ale do gólové šance ho naše defenzivní řada nepouštěla. Velmi slušnou šanci jsme soupeři nabídli někdy kolem 15. minuty, kdy zachyboval Ondřej Kantor, ale soupeř nabízenou šancí pohrdl. Posléze mužstvo Hájů hrozilo především ze standardních situací, které jsme však vcelku suverénně odvraceli. I my jsme mohli své vedení navýšit, ale Jan Jeřábek svou gólovou šanci neproměnil. A tak se skóre měnilo až ve 29. minutě, kdy Petr Chyle uvolnil Marka Holinku a ten prudkou střelou ke vzdálené tyči navýšil na 0:2. Toto vedení nás uklidnilo a soupeři na krátký čas (do konce půle) vzalo vítr z plachet. Do druhé půle jsme nastoupili s vědomím, že soupeř nejspíše „přitlačí na pilu“ a tak naší snahou bylo co nejvíce kouskovat hru a vyvádět soupeře z tempa. Soupeř opravdu zvýšil své úsilí a na dlouhé minuty nás nepouštěl z naši poloviny. Na druhou stranu, pokud jsme se z ní dostali, byli jsme nebezpeční. Nejblíže ke snížení skóre měl soupeř někdy v 70. minutě (mé časové údaje berte s rezervou, měl jsem týden dovolenou a článek píši až teď), kdy zahrávaný roh proletěl celým naším pokutovým územím a soupeřův hráč na dlouhou nohu branku těsně netrefil. A tak hra pokračovala za nezměněného skóre a ve stejné režii. Háje tlačily a my se bránili. V 90. minutě jsme konečně rozhodli, na standardní situaci, zahrávanou Markem Holinkou si naběhli Michael Ernest a Petr Chyle. Soupeřův brankář zazmatkoval, míč mu vypadl z rukou a Petr Chyle, nikým neatakován, jej dopravil do sítě, 0:3. Za tohoto stavu utkání i skončilo. Co říci závěrem? Utkání bylo velmi korektní a soupeř velmi dobrý. My byli produktivní a naše hra nesla znaky bojovnosti, za což své mužstvo chválím.

Fotbal se hraje na branky a proto je vítězství Chodova zasloužené, kdyby se hrálo na umělecký dojem byli jsme vítězi my. Hostům s předstihem blahopřejeme k postupu do 1.A třídy, který si již určitě nenechají vzít. Škoda, že se v příští sezóně již nestřetneme, naše zápasy byly v poslední době divácky velice zajímavé.

V dalším zápase nastoupíme v Újezdu Praha 4 v neděli 25.5. od 17.00. Domácí jsou pronásledovateli Chodova v boji o postup, ztrácí na něj 5 bodů a čeká je vzájemný zápas.

PS. Protože tento článek je zveřejněný až po  zápase s Újezdem, je jasné že jsme situaci na čele tabulky nezdramatizovali.