Motorlet Praha - FC Háje JM 2:1 (1:0)

Motorlet se na Hájích představil jako domácí tým (výměna pořadatelství). Oba soupeři potřebují body ještě jako sůl. Nakonec se z jejich zisku radovali mladíci z Jinonic. Ti se rychle dostali do vedení, o které přišli v 67. minutě. V 89. minutě si však připravil míč k přímému kopu střídající Hák a výstavní střelou vymetl šibenici. Domácí si hlasitě vydechli, hosté zabředli ještě víc do sestupových bažin.

Úmorné vedro a umělá tráva, to je kombinace, která fotbalu moc nesvědčí. Lépe se s tím vyrovnali domácí. V 8. minutě předvedl skvělou individuální práci dorostenec Březina, chytře podržel míč, pak jej nabídl Podzemskému a ten jej poslal do odkryté branky - 1:0.

Pak se spíš bojovalo ve středu hřiště, k vidění bylo plno osobních soubojů, v kombinaci řada nepřesností. Hosty navíc postihli dvě rány osudu. Krátce po sobě museli střídat Boháč a Bičaník.

Až ve 37. minutě dlouhým nákopem Jírec uvolnil Novotného,  ten ještě hledal před brankou Březinu, který na míč nedosáhl.  Závěr poločasu patřil hostům. Podobně jako Březina před brankou na míč nedosáhl Grafnetr. Bednář z dálky mířil mimo branku. A ve 42. minutě Janoušek hledal na zadní tyči Vlasáka, ten dorážku nezvládl a míč skončil mimo brankovou konstrukci.

Po přestávce se dál hrál vyrovnaný zápas. V 53. minutě se do vápna hostů dostal Novotný, z úhlu trefil jen boční síť. Utěšenou střelu Tobolky bravurně vyrazil Tlustý. V 67. minutě pak hosté vyrovnali. Novák si počkal na správný moment, našel volného Grafnetra a ten s přehledem překonal Foferku.

V horku pomalu ubývaly síly, ale bylo vidět, že po vítězství touží obě mužstva. V 70. minutě Stříbrský ztratil míč, akci hostů zakončoval Janoušek, jeho střelu skryl v náruči Foferka. V 76. minutě zleva centroval Slabý, Novák před brankou na míč hlavou nedosáhl. Za daší tři minuty našel Novák Grafnetra, ten trefil Foferku.

V 81. minutě zahrávali domácí dva rohové kopy bez efektu. V 89. minutě jim rozhodující efekt nbídl zbytečný faulem Vlasák. Míč si k přímému kopu připravil Hák a jeho výstavní rána se zastavila až v pravém horním růžku za zády Tlustého. Ještě v poslední minutě Měska uvolnil opět Háka, ten šel sám na Tlustého, ale prostřelit jej nedokázal. Na vítězství rezervy Motorletu už to ale nic nezměnilo.

Motorlet B - FC Háje 2:1 (1:0).
Branky:
 8. Podzemský, 89. Hák - 67. Grafnetr. ŽK: 86. Stříbrský, 89. Hák - 84. Vlasák. Rozhodčí:Váša - Kučera, Opočenský. Diváků: 40.
Motorlet B: Foferka - Eppert, Jírec, Kučera, Tobolka - Březina (73. Hák), Svoboda (55. Syrovátka), Podzemský (71. Jaroš), Stříbrský - Kundelásek (46. Měska), Novotný. Trenér: David Lukeš.
FC Háje: Tlustý - Vlasák, Krejčí (79. Fedič), Dub, Slabý - Soucha (76. Balík), Bednář, Janoušek, V. Hruška, Boháč (21. Novák) - Bičaník (25. Grafnetr). Trenér: Petr Procházka.

Hlasy trenérů
David Lukeš (Motorlet B):
 „Dneska jsme utekli hrobníkovi z lopaty. Tohle vítězství je pro nás strašně důležité. Výkon to nebyl optimální, ale jsme rádi, že jsme to takhle zvládli. Pro nás jsou důležité ty body, ne jakým způsobem jsme je získali."
Petr Procházka (Háje): „Jsem zklamaný. To už je asi třetí zápas, který jsme ztratili v závěru. Přišel zbytečný faul a pak to jejich hráč navíc trefil parádně. Dostali jsme se zbytečně do problémů."

Nejlepší hráč Motorletu B: Tomáš Foferka.
Nejlepší hráč Hájů: Jiří Janoušek.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Luboš Kučera (Motorlet B).