Starší přípravka B

Mladší přípravka 2005 - Tempo Cup

Mladší přípravka 2005 - Tempo Cup
Na letošní Tempo Cup jsme vyjeli vzhledem k výkonům v sezoně s vítěznými ambicemi, výsledek bohužel však za našimi očekáváními pokulhával.

První zápas jsme v pohodě vyhráli s velkým gólovým rozdílem a tak jsme se drobet namlsali. Již v druhém zápase jsme narazili na Náchod, který byl velice těžkým soupeřem, i tento duel jsme dokázali vyhrát, i když po velké námaze a pouze o jednu branku. Jak se nakonec ukázalo, Náchod se probojoval až do finále a tak alespoň tohle si můžeme přičíst jako plus tohoto turnaje. Od dalšího zápasu jsme ale začali silně pokulhávat, mnoha chybami v obraně a hlavně při rozehrávce jsme si zavařili a dostali dostatek branek na to, abychom to i přes snahu v druhé půlce nestihli otočit. Čtvrtý zápas ve skupině nakonec rozhodl o tom, že jsme ve finále nemohli bojovat o více než umístění a zbytek zápasů se snad i kvůli počasí nadále nesl ve stejné podobě, kdy jsme sice dokázali vstřelit několik gólů, ale ne dost na to abychom zvítězili a i přesto, že jsme poslední zápas ve skupině vyhráli, ve výsledku nám to po dalších prohrách ve vyřazovacích bojích stačilo na osmé místo.

Jako rozhodující se ukazuje pro nás faktor první vstřelené branky, jakmile jsme jí dokázali dát my, motivovalo nás to dostatečně na to, abychom zápas kontrolovali a vyhráli, jakmile ale dostaneme první gól my, zůstaneme jako opaření a naše schopnosti jsou ty tam.

Celkově bych chtěl kluky pochválit za to, jak si poradili s přechodem na hrací systém 5+1 a pak i všechny kteří se postavili na střední pozici a dobře plnili defenzivní povinnosti, mnohokrát lépe než zadní útočníci sami. Vytknul bych ale to, že by si kluci měli více věřit, a to v zakončení, ale i obecně. V individuálních soutěžích jsme ve slalomu a nožičkách postoupili z 16 týmů až do finálové 4 a kluci rozhodně mají schopnosti na to, tyto soutěže vyhrávat, ale oproti soupeřům to vypadá, že si naši kluci nevěří a i přesto, že samozřejmě chceme zachovat týmového ducha, i toho musí tvořit individuality a nemohou se jen všichni vézt a nechat pouze strkat po hřišti trenérem jako šachové figurky. Čím víc budou kluci růst, tím více to bude všechno na nich a méně na trenérech.

Závěrem už jen všem přeji krásné léto, dovolené a letní odpočinek.

Konečné pořadí:

1. SK Slavia Praha, 2. FK Náchod, 3. ABC Braník, 4. FC Tempo Praha, 5. Bohemians Praha 1905, 6. MFK Nové Město nad Metují, 7. Bohemians Praha 1905 B, 8. Háje - SOS, 9. FC Tempo Praha B, 10. FK Ústí nad Labem, 11. ABC Braník B, 12. SK Benešov


úterý 22.7.2014 | Tadeáš Kubů | Přečteno: 1306

Další články