Mladší přípravka A

Hodnocení sezóny 2013/2014 - mladší přípravka 2006

Hodnocení sezóny 2013/2014 - mladší přípravka 2006
Mladší přípravka 2006 odehrála svůj první ročník mistrovských zápasů. Kluci vytvořili střelecký rekord, kdy na jaře vstřelili v jedné soutěži přes 200 branek.

1)      Zhodnocení jarní části

Na klukách bylo na jaře vidět zlepšení. To je však v tomto věku přirozené, každý půlrok je znát. Kluci se však moc těšili na tréninky, vytvořila se hodně dobrá parta postavená hlavně na klucích z Mendelky, kteří tvoří třetinu týmu. Zažili jsme na jaře však také jeden z nejhorších výkonů u kluků, a to na turnaji v Rejšicích. S odstupem času však tento turnaj mohu hodnotit jedině kladně, ukázal nám zajímavé věci, a také to, jak děti žijí vyloženě přítomností a chtějí si hlavně hrát a bavit se. Na turnaji jsme se nesešli v nejlepší konstelaci. V zápasech jsme však na jaře předváděli hezké výkony, a to v obou soutěžích. Začali jsme také hodně střílet branky. Nenastalo to však žádným drilem, nýbrž povídáním si, spoluprací trenér - hráč a pochopení určitých věcí. V tomto věku už jsou kluci hodně vnímaví a pár z nich chce vědět, proč by měl dělat některé pohyby. V momentě kdy pochopí proč, výkon stoupá. Výkonnostně se hodně zlepšili i kluci nenastupující buď vůbec nebo méně v elitní soutěži, akorát stále potřebují o trochu nižší rychlostní stupeň.

2)      Zhodnocení celé sezóny - porovnání podzimu a jara

Rozdíl si myslím, že byl velký, jaro nám vyšlo opravdu lépe, bylo vidět, že nám možná před podzimem chybělo pár zápasů, aby byl i podzim lepší, také nám nevyšlo soustředění počasím, proto jsme toho tolik nenatrénovali a doháněli to v průběhu soutěže. Ale to je jen co se týče zápasů jako takových. Hlavně jsem strašně rád za to, jak probíhají tréninky, jak se kluci chtějí zlepšovat, ale furt si chtějí hrát. Je třeba klást důraz na jejich vnitřní motivaci, ta je nejdůležitější. 

3)      V čem mužstvo splnilo očekávání

Těší mě věc, kdy se kluci snaží pomáhat sami sobě v ročníku či ostatním. Velmi mě také potěšilo, že zvládli velmi dobře připravit trénink pro o dva roky mladší kluky. A myslím, že za ten trénink by se rozhodně nemuseli stydět dospělí trenéři.  

4)      V čem naopak mužstvo zklamalo

V ničem :-)

5)      V jaké oblasti nastal největší posun?

Samostatné přemýšlení, práce s míčem, komunikace hráč - trenér, ve střelbě branek. 

6)      Kdo tě nejvíce potěšil? Kdo udělal největší pokrok?

Každý z kluků se v něčem posunul, udělal pokrok. Nejde jmenovat jednoho. Když mám říct jedno jméno, tak to bude Honza Špinka, je skvělý trenér, jehož přínos je pro kluky velký. 
Dále mne potěšilo rozhodnutí kluků, kdy jsme na jednom turnaji vyhráli deskovou hru, kterou jsme předali postiženým dětem.  

7)      Plán do nové sezóny 2014 / 2015

Vychovávat se navzájem, učit se od sebe navzájem, prohlubovat vnímání hry, zkoušet nové kličky, naučit se kotrmelec pozadu, skákat přes kozu. A pak ještě jeden, ale to se dozví jako první rodiče. 


středa 30.7.2014 | Otmar Mansour | Přečteno: 1266

Další články