Starší přípravka B

Hodnocení sezóny 2013/2014 - mladší přípravka 2005

Ročník 2005 ukončil působení v mladší přípravce a od podzimu přechází do starší přípravky. Již na Tempo cupu si kluci vyzkoušeli, jaké to je hrát 5+1 na větším hřišti.

1) Zhodnocení jarní části

V Jarní části jsme v mnohém drželi trendů, které jsme nastolili již v té podzimní. V soutěži ELITE jsme většinu zápasů vyhráli, problémy nám ale stále činily fyzičtěji hrající mužstva, která rychle dostupovala naše hráče s míčem. V druhé soutěži jsme na jaře nastříleli několik velmi pěkných a povedených branek a díky výpomoci šikovnějších kluků jsme si vedli obstojněji než na podzim. Nicméně především v této soutěži nás velice často trápila nejen občasná ztráta koncentrace a nechuť vůbec hrát fotbal, ale často také docházka, kdy jsme sháněli hráče na poslední chvíli před zápasy. Velmi se osvědčili nově příchozí kluci, u kterých sice technické a taktické znalosti třeba nejsou na takové výši, nicméně vynahrazovali nám to v zápasech chutí hrát a ta je mnohdy mnohem důležitější. K pozitivům a negativům později.

2) Zhodnocení celé sezóny - porovnání podzimu a jara

Celkově jsme byli poměrně spokojeni. Nicméně rozhodně se nedá říct, že by nebylo co zlepšovat, celkově nás velmi trápila koncovka a to ve všech soutěžích i na turnajích. Máme šikovné hráče, ale občas i proti týmům, kterým bychom mohli dát 40 branek, se nám podaří takřka polovina. Oproti podzimu zásadní změny nepřišli, zatím jsou to spíš menší krůčky, ale za to správným směrem.

3) V čem mužstvo splnilo očekávání

Až na výjimky si kluci začínají do svých základních znalostí implementovat věci jako konstruktivní rozehrávku a obecně nás opustilo nakopávání míčů z poloviny hřiště. Udrželi jsme laťku nastolenou podzimem co se počtů branek týče, což je faktor, na který rozhodně budeme chtít navázat i v dalším roce. Stejně tak jsme drželi i kvalitu kliček, kdy kluci nechodili jako tanky středem hřiště, ale snažili se hledat volné prostory.

4) V čem naopak mužstvo zklamalo

Stále nám velký problém dělá koncovka a konkrétně střelba, pokud klukům balón nestojí nebo ho nemají přímo rovně proti bráně, vypadá to občas spíš na zlomenou nohu než na střelu na branku. Čisté a jednoduché připravení míče ke střele byla naše velká slabina celou tuto sezonu. Jako druhý největší problém bych já osobně označil sebevědomí, kluci mají schopnosti na to tým vézt, ale někdy to vypadá, jako by se báli je ukázat. Ohromné rozdíly mezi výkony na trénincích mezi kamarády a v ostrých zápasech je někdy až zarážející. Dále by do této kategorie patřili i přihrávky, které často buď letěli nepřesně, nebo i když přesně, tak bez razance. Smutná byla i skutečnost, že první obdržený gól pro nás velmi často znamenal prohru v zápase, což samo o sobě nevadí, ale především znamenal i klopení hlav dolu a ztrátu zájmu o zápas jako by byl prohraný hned.

5) V jaké oblasti nastal největší posun?

V druhé polovině sezóny na postu brankáře, kdy jsme v několika různých klucích našli páté hráče v poli a zároveň jisté lapače střel. Individuální vlastnosti rostou pomalu, ale je to také postupně vidět.

6) Kdo tě nejvíce potěšil? Kdo udělal největší pokrok?

Obecně mě potěšilo, že se mezi kluky začínají tvořit tací, kteří vypadají v jistých směrech jako vůdci a i když se samozřejmě jedná prozatím pouze o náznaky, tyto vlastnosti a schopnosti budou čím dál tím důležitější, více ceněné a budou se odrážet na výsledcích. Zde bych chtěl dodat, že pokrok jsme udělali rozhodně v tom, že i v zápasech, na které nemohl Alex Klymskyj dorazit, který několikrát zápas rozhodl víceméně sám, se kluci semkli a o to víc bojovali jako tým, aby zápas vyhráli a nutno podotknout, že úspěšně a s vítězným koncem. A to stejné platí i u druhé soutěže, která sice neměla takového lídra, nicméně i tam se kluci navzájem uměli povzbudit a vedlo to minimálně k velmi pozitivním ohlasům nejen ze stran nás trenérů, ale i rozhodčích, rodičů a trenérů soupeřů.

7) Plán do nové sezóny 2014 / 2015

Již na Tempo Cupu si ti, kteří tam byli, mohli osahat o něco větší hřiště a systém 5+1, který budeme hrát příští sezónu a adaptace na něj asi bude prioritou prvních měsíců. S větším hřištěm a větším počtem hráčů budeme klást a velký důraz na hlasitější a častější komunikaci, která bude mnohem důležitější. Budeme se snažit i o podporu individualit kluků, aby si věřili v zápasech a byli schopni spoluhráče a kamarády vést a navzájem se podporovat. A co se techniky týče, prioritou budou stále zůstávat přihrávky a střely a s tím spojený co největší počet branek za sezonu. A snad na závěr pouze dodatek, že i nadále budeme klást důraz na univerzálnost kluků, aby si vylepšovali schopnosti ve všech pozicích od brankáře po přední útočníky a samozřejmě, aby je fotbal i nadále bavil.

pátek 1.8.2014 | Tadeáš Kubů | Přečteno: 1642