FC Háje JM - Cholupice 4:1

V prvním kole u nás hostovalo mužstvo z Cholupic. Se stejným soupeřem jsme zahajovali i v loňské sezóně. Zápas tehdy skončil naším vítězstvím 5:2. Takové vykročení do soutěže jsme chtěli mít i letos.

FC Háje JM   „B“   -   FK Sokol Cholupice „B“

4   :    1  ( 3 : 1 )

Hráno :  24.8.17:00  hřiště  UMT   FC Háje

Rozhodčí : Belei – Novotný,Binar

Branky : 6.Pánek,9.Grešnjakov,15.,65. Dvořák M. - 43. Čermák M.

Sestava :                                                 Provazník

Štípek,Stastny,Sojka,Hančl Jos.

Lojda(62.Čížek),Bednář(67.Hančl Jar.),Dvořák M.,Solař

Pánek(70.Jelen),Grešnjakov

V týmu došlo k několika změnám. Novými tvářemi jsou brankář Lukáš Provazník, který u nás hostuje ze Sparty, z našeho dorostu přišli Robert Jelen a Vláďa Grešnjakov (škoda že u ostatních dorostenců vyhrala lenost a nechuť) a z hostování se vrátil Martin Provázek. V jednání je ještě příchod dvou hráčů. Všichni nový borci jsou ročník 1994 nebo 1995. Celou letní přípravu s muži absolvovali dorostenci Jakub Nezbeda a Adam Šejnost. Nastoupili v několika přípravných utkáních. Jejich přístup, snaha a výkony jsou velice potěšující a jsou příslibem do dalších sezón. V této sezóně budou hrát ještě za starší dorost, aby pomohli týmu k návratu do přeboru. Na straně ztrát je hostování Pravence a Martináka v SK Modřany,ukončené hostování Taraležkova. Brankář Matějovský nemůže celou sezónu vzhledem k těžkému zranění chytat. Patrik David a Matěj Lačík jsou několik měsíců nezvěstní, tedy pro nás nezvěstní. Vzhledem k tomu, že oba dosavadní brankáři nenastoupili do přípravy, je pro nás příchod Provazníka darem z nebes. Navíc přes svůj nízký věk chytá s velkou jistotou, ve všech přípravných zápasech podal kvalitní výkon.

Utkání jsme začali velkým náporem. Již v 6. min rozvlnil síť Pánek střelou z 25 ti metrů 1:0. V 7. Solař pronikl po pravé straně a bombou z velkého úhlu vyprášil brankáři rukavice. V 9. minutě jsme se znuvu radovali. Pánek zatáhl míč do vápna a předložil ho Grešnjakovovi, který si položil brankáře 2:0. Náš nápor pokračoval a soupeř se k vážnější šanci nedostal. V 15. minutě zahrával ze vzdálenosti 20 ti metrů Dvořák (ne Vladimír ale Martin) trestný kop. Míč těsně před brankářem skočil a my jsme se znovu radovali 3:0. V 28. zahrozili poprvé a naposledy hosté. Prudkou střelu z pravé strany Provazník skvěle vyrazil. Ve zbytku poločasu kvalita naší hry trochu upadla, vytvořili jsme si ještě několik menších šancí, ale nezužitkovali je. Ve 43. minutě nařídil rozhodčí za údajnou ruku Dvořáka penaltu. M. Čermák  svoji šanci využil 3:1. Tímto výsledkem skončil první poločas. Druhý poločas jsme odehráli s vědomím náskoku a neschopnosti soupeře v poklidném tempu. Soupeř se do větší šance i přes svoji nepochybnou snahu nedostal. My jsme ještě jednou skórovali. Dvořák v 62. minutě z trestného kopu prudkou střelou zvýšill na 4:1. V poslední minutě jsme měli ještě obrovskou šanci . Čížek naservíroval ideální přihrávku na Jelena, který z několika kroků od branky nepřekonal hostujícího brankáře. Výsledek odpovídá dění na hřišti. Naše hra nebyla ideální, máme co zlepšovat, ale i na čem stavět. Mladí hráči do týmu zapadli. Grešnjakov  a Provazník podali velice dobrý výkon.

Příští zápas hrajeme v sobotu 30.8. v 17:00 na hřišti Újezdu nad Lesy. V posledních dvou sezónách jsme je nedokázali porazit. O motivaci tedy nemáme nouzi, chceme nelichotivou bilanci zlomit. Nepojedeme tam na výlet, ale pro 3 body.