FC Háje JM - Třeboradice 1:2 (0:0)

Fanoušci si museli dávat pořádný pozor už před zápasem, protože si týmy prohodily pořadatelství zápasu a na podzim se hrálo v Třeboradicích, i když jako domácí byly uvedeny v zápisu Háje. Ty nakonec zápas prohrály 1:2, když v závěru neodolaly tlaku Třeboradic a inkasovaly dvě branky.

Od úvodního hvizdu se hrál v Třeboradicích pohledný fotbal, kterému ale scházelo přesnější zakončení. Na straně hostů kraloval Janoušek, jenž co chvíli vymýšlel chytrou přihrávku, kterou zkoušel zaskočit defenzivu Třeboradic. Úspěšný ale nebyl. Ani celek kouče Stanislava Nekolného se nechtěl nechat zahanbit, jenže ani tady gólový úspěch nepřišel.

První vážnější šanci měl domácí Pavel Macháček, ale jeho tečovaný pokus skončil těsně vedle. O chvíli později zlikvidoval hlavičku Šilera jistým zákrokem Tlustý. Následně pak v dobré pozici neusměrnil míč mezi tyče třeboradický kanonýr Šenkeřík a vedle mířil i aktivní Grznár. Háje odpověděly centrem Janouška, který poslal Vlasák mimo tyče. Pak se blýskl i gólman Dufek, jenž vyrazil pokus Bičaníka.

Deset minut před poločasem se mohl dočkat ovací Macháček. Všiml si, že gólman Hájů je daleko před brankou a pokusil se ho přelobovat, přehodil ovšem i břevno. Háje odpověděly šancí Nováka, jenže jeho pokus s tečí skončil těsně vedle tyče. Proto se šlo do kabin za stavu 0:0.

Ani ve druhé půli se v Třeboradicích nikdo nenudil. Obrovskou šanci Šenkeříka vyřešil obětavým skokem do rány Vlasák, ale to nic nezměnilo na tom, že se hrálo většinu času na polovině Hájů. Jenže útočné snahy Třeboradic se rozbíjely dlouho u hranice pokutového území, neuspěly ani pokusy Šenkeříka
a Grznára.

V 65. minutě měl tutovku na noze Šenkeřík, ale gólman Hájů Tlustý fantasticky zasáhl a poradil si
i s dorážkou. A tak přišel trest. Novák prostrčil míč mezi obránci Třeboradic a střídající Slabý, nažhavený
po dvoutýdenní dovolené, prostřelil gólmana Dufka a Háje vedly. Stejný hráč mohl o chvíli později vedení navýšit, jenže podruhé už se Dufek nachytat nenechal.

Místo toho přišel závěrečný a mohutný tlak Třeboradic. Dvacet minut před koncem Grznár předložil tutovku pro Zubatého, ten ale trefil jen posledního bránícího hráče. Pak pro změnu pokazil Tlustý radost Šenkeříkovi, když vyrazil jeho gólovou ránu. Třeboradice tlak zúročily až chvíli před koncem, kdy se po rohovém kopu odrazil míč k Grznárovi, jenž jej poslal do sítě.

Bod Třeboradicím nestačil a hnaly se za výhrou. Jenže Macháček zvolil zakončení bodlem a Tlustý si s ním poradil. Když už se zdálo, že si každý z týmů připíše do tabulky po bodu, Třeboradice zasadily sokovi mat. Macháček z levého křídla poslal míč před branku, tam jej nejspíš chtěl Jehlička hlavou posunout spoluhráči, jenže zakončil mezi tyče. Gólman Tlustý stihl zareagovat, vytáhl pokus na tyč, ale následně se míč odrazil před volného Šenkeříka, jenž zblízka rozhodl. Po rozehrání se ještě protlačil k hlavičce Bičaník, ale gólman Dufek jistým zásahem odmítl vyrovnání.

FC Háje - SK Třeboradice 1:2 (0:0)
Branky:
 66. Slabý - 82. Grznár, 90+1. Šenkeřík. Bez ŽK. Rozhodčí: Tikal - Tereba, Vojtěch. Diváků: 60.
FC Háje: Tlustý – Vlasák, Krejčí, Dub, Lojda – Solař (73. Hančl), Janoušek, Bednář, Bičaník, Balík
(46. Slabý) – Novák (88. Greshnyakov). Trenér Petr Procházka.
Třeboradice: Dufek – Trnka, Jehlička, L. Pechač, Hruška – Čáp, Urban (70. T. Pechač) – Šiler (60. Zubatý), P. Macháček, Grznár – Šenkeřík (90+2. Jedlička). Trenér: Stanislav Nekolný.

Hlasy trenérů
Petr Procházka (Háje):
 „Za posledních osm minut jsme dostali dva góly a ztratili body. To mě mrzí. Myslím si, že to byl remízový zápas. My jsme se dostali do vedení, v první půli jsme taky měli gólovky. Ve druhém poločase nás soupeř zatlačil, hrál na tři útočníky, má zkušené hráče. Umějí podržet balon, ale přesto si dovolím říct, že vyhrál šťastnější tým. Utkání by slušela remíza, byla to jízda nahoru, dolu. Soupeř byl celý zápas na balonu, my zapracovávme nějaké kluky z béčka. To je zkrátka fotbal.“
Stanislav Nekolný (Třeboradice): „Byl to těžký zápas. Soupeř byl běhavý, houževnatý. Navíc my nejsme zvyklí ráno hrát, tak jsme v prvním poločase spali. Protrpěli jsme první půli, soupeř byl lepší. O pauze jsme si řekli, že se zvedneme a také jsme se zvedli. Dá se říct, že se hrálo skoro na jednu bránu. Góly ale dlouho chyběly. Jejich brankář tři, čtyři góly chytil a po naší chybě uprostřed hřiště daly Háje gól. Klobouk dolu před klukama, je vidět, že v tom mužstvu je síla a vůle. Zvrátili jsme to. Pro někoho možná se štěstím, ale já bych řekl, že zaslouženě. Šli jsme do rizika, vysunul se Bořek Jehlička na hrot a nakonec byl u rozhodující branky, kdy se trefil Šenkeřík.“

Nejlepší hráč Hájů: Martin Tlustý.
Nejlepší hráč Třeboradic: Tomáš Dufek.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Martin Tlustý (Háje).