Mladší přípravka A

Spartak Hrdlořezy - Mladší přípravka 2006

V neděli 7. září začala i druhá soutěž, kterou s ročníkem 2006 hrajeme. Oproti minulému roku, ale hrajeme na jedno hřiště. Na zápas nás bylo 7, tedy optimální počet, kdy dva hráči střídají.

První čtvrtina nám úplně nevyšla. Kluci si neobsazovali hráče na svých stranách a často tvořili takzvaný „chumel“. Na hřišti bylo velmi znát, kdo z našich hráčů nebyl na soustředění. Tam jsme se například zaměřili na přihrávky s větším důrazem a na to kluci nebyli zvyklí. Také jsme málo zkoušeli kličky a moc na sebe nemluvili. O přestávce jsme si tyto věci vysvětlovali, klukům ukázali, jak vypadá důrazná přihrávka.

V každé další čtvrtině to bylo lepší a lepší. Kluci se snažili uvolňovat do volna. Na hřišti bylo vidět více kliček a přihrávek. Komunikace se zvedla a hráči o sobě více věděli. Proto jsme se dostávali více do šancí a vstřelili branky.

Někdy jsme si přihrávali i moc. To byla i chyba nás trenérů, že jsme klukům hned nevysvětlili, že nemusejí přihrávat za každou cenu. Kluci i často přihrávají naslepo. Slyší, že si někdo křičí o přihrávku, tak nechají hlavu dole na míči a přihrají. Přitom nevědí, komu přihrávají a jestli je hráč volný nebo obsazený. Pak většinou dochází ke ztrátě balonů.

Pro většinu kluků to byl první letošní mistrák. Běhat v tom teplém počasí také nebylo jednoduché. Chtěl bych kluky moc pochválit. Snažili se a na hřišti ukázali spoustu skvělých dovedností.

Zápasu se zúčastnili: Dominik Žídek, Filip Sojka, Matěj Břeský, Kryštof Břeský, Filip Bartoš, Bertík Kubánek, Marek Pešír

pondělí 8.9.2014 | Jan Špinka | Přečteno: 1395