FC Háje JM B - ABC Braník B 4:3 (2:2)

V rámci třetího kola jsme na svým hřišti přivítali ABC Braník. V dosavadním průběhu soutěže hosté ještě nebodovali, naopak my jsme oba zápasy vyhráli. Přesto věděli, že nás čeká nelehký zápas, proti soupeři, který patří k našim méně oblíbeným. V minulosti vždy praktikoval velice důraznou hru, se kterou jsme si mnohdy těžko vyrovnávali.

Štípek,Stastny(57.Fedič),Sojka,Slabý

Solař,Bednář,Rapant(66.Hančl Jar.)Hančl Jos.(61.Čížek)

Pánek(75.Jelen),Grešnjakov

Zápas začal naším náporem. Ve 3. min. Hančl přihrál Rapantovi, jehož střelu brankář s velkými obtížemi vyrazil na roh. 5. minuta Grešnjakov střílel těsně vedle. Hra se odehrávala většinou na polovině hostu. Přesto se první radovali oni. V 10. minutě se ujali vedení 0:1 .Po kombinaci vystřelil z 18 ti metrů Onderka a míč po odrazu o tyč skončil v naší brance. V 16. min. jsme skóre srovnali. Bednář přihrál do vápna Grešnjakovi, ten se bravůrně ala Zidane zbavil obránce a předložil míč na desítku Bednářovi 1:1. Ve 20. minutě měl obrovskou šanci Solař. Po přihrávce od Hančla se ocitl před prázdnou brankou , ale netrefil ji. Ve 32. minutě jsme měli štěstí hostující útočník ve vyložené šanci přestřelil. Podle hesla nedáš dostaneš jsme skórovali z protiútoku my.

Hančl nacentroval, Solař zklepl a Pánek z otočky netradičně levou nohou rozradostnil ochozy 2:1. Bohužel ne na dlouho . Již v 38. minutě hosté vyrovnali. Vzhledem k naší nedůraznosti se v poklidu dostali do vápna a Vala nedal Provazníkovi šanci 2:2. Tímto výsledkem skončil první poločas. Výsledek byl pro nás krutý. Byli jsme jasně lepším týmem, góly jsme soupeři věnovali asi se soucitu.

Po přestávce naše hra upadla, soupeř se naopak zlepšil a přebral otěže zápasu. Jeho tlak sílil. V 60. min. zahrál v šestnáctce Sojka rukou a byla z toho penalta. Onderka naskytnutou šanci využil 2:3. V 67. min. mohlo s námi být ještě hůře. Onderka šel sám na naši branku a jen perfektní zákrok Provazníka zabránil aby mohl dosáhnou hatricku a navýšit vydení. V těchto minutách panoval v našich řadách chaos. K obratu zavelel jako spraávný kapitán Sojka. V 75. minutě poslal Slabý míč na penaltu, a Sojka hlavou vyrovnal 3:3. Slabý přihrával i na gól Solařovi, který nechytatelnou ranou v 78. minutě zajistil, že všechny body zůstanou doma 4:3.

O spravedlivosti výsledku mohou vzhledem k našemu výkonu ve druhém poločase se může diskutovat. Osobně si myslím že je spravedlivý,protože jsme v součtu obou poločasů byli lepším týmem a vypracovali  si více šancí. Věříme, že takový chaos a bezradnost co jsme chvílemi předváděli se nebude v dalších zápasech opakovat.

V neděli 14.9. hrajeme v 17 hodin na hřišti Tempa. Soupeř ještě nezískal ani bod, nemíme ho podcenit a  chceme si udržet 100% úspěšnost.

Zajímavostí je, že „A“ hostuje na stejném hřišti v sobotu v rámci Pražského přeboru.

Takže háječtí fanoušci ztráví  obě víkendové odpoledne na Lhotce. Odměnou jim jistě budou dvě vítězství našich týmů.