FC Tempo Praha - FC Háje JM 0:0

V bojovném utkání dvou týmů ze středu tabulky se diváci ani po devadesáti minutách gólu nedočkali. Tempo se jen těžko vzpamatovávalo z ostudné prohry v minulém kole a ani Háje po dvou předchozích porážkách neměly na růžích ustláno. Na zeleném pažitu se tak nejvíc činil hlavní arbitr Kalcovský. Branky sice zapisovat nemusel, ale s udílením žlutých karet se vůbec nepáral.

Samotný zápas příliš fotbalové krásy nenabídl. Hrálo se většinou uprostřed hřiště a šancí před oběma brankami bylo pramálo. Domácí sice hned z prvního útoku ohrozili hostujícího Tlustého pohotovou střelou Kloučka, ale to bylo na dlouhé minuty z jejich strany vše. Daleko častěji se balón pohyboval na kopačkách hostů, kde zejména agilní Janoušek si s ním dobře rozuměl.

V 10. minutě po faulu na Bičaníka měli hosté výhodu přímého kopu, jenže sám postižený dobře postavenou zeď neprostřelil. Pak to po rohu zkoušel Bičaník hlavou, avšak mířil vedle. Další Janouškův střelecký pokus o chvíli později, skončil v náruči Varechy a dalekonosný oblouček Bičaníka stačil gólman domácích vytěsnit nad břevno.

Ve 24. minutě se po centru Solaře objevil v čisté gólové šanci Balík, jenže střela mu vůbec nesedla. Na druhé straně se pak po Kloučkově pasu řítil k brance Nwogu, avšak vybíhající Tlustý byl u míče dřív a šanci mu zmařil. Ve 35. minutě se po přihrávce Balíka objevil v superšanci hostující Solař, ale z růžku malého vápna výborného Varechu neprostřelil.

A když pak šest minut před pauzou nezužitkoval svou velkou příležitost nejnebezpečnější hráč domácích Nwogu, odcházela obě mužstva do kabin za bezbrankového stavu.

A ten pokračoval i po změně stran. Hosté se zaměřili na spolehlivé bránění a do velkého útočení se již moc nepouštěli. Domácí s přibývajícím časem získali mírnou územní převahu, jenže koncovka byla doslova žalostná.

Výjimkou byla snad 53. minuta, kdy Nwogu šikovně uvolnil P. Geisslera a Tlustý měl co dělat, aby vytěsnil jeho ošemetnou střelu na roh. O šest minut později se Nwogu znovu předvedl jako osvědčený nahrávač, když parádně předložil míč Hurkovi, ale ten rozvlnil jen boční síť Tlustého brány.

V 65. minutě pak musel Tlustý vyběhnout daleko do pole, aby hlavou odvrátil nebezpečný centr Nechvíly. Po dalších sedmi minutách měli domácí výhodu přímého kopu a tečovaná pumelice T. Geisslera proletěla jen těsně nad břevnem.

Vše mohl rozhodnout tři minuty před závěrečným hvizdem střídající Žalud, když se po hezké kombinační akci dostal až do vápna, jenže levačkou napálil balón kolem vybíhajícího Tlustého i kolem vzdálenější tyče do zámezí.

Dělba bodů je však spravedlivá. Zatím, co první poločas byly aktivnější Háje, tak druhou půli mělo převážně ve své moci domácí Tempo.

FC Tempo – FC Háje 0:0
ŽK:
 31. Nwogu, 85. Svoboda – 8. Krejčí, 50. Janoušek, 55. Fedič, 67. Bičaník, 77. Bednář.
Rozhodčí: Kalcovský – David, Hlaváček. Diváků: 120.
Tempo: Varecha – Kalina, Netušil, Nechvíla, Kolínský – Klouček, Tománek, T. Geissler, P. Geissler
(67. Svoboda) – Hurka (84. Žalud), Nwogu. Trenér: Libor Koller.
Háje: Tlustý - Lojda, Krejčí, Fedič, Slabý – Bednář (79. Brož) - Solař (62. Soucha), Janoušek, Bičaník
(88. Rapant), Balík (81. Pánek) – Novák. Trenér: Petr Procházka.

Libor Koller (Tempo):
 „Myslím, že to byl oboustranně dobrý zápas, se spoustou soubojů a fotbalových akcí. Gólové šance moc nebyly. Takovou tu největší šanci jsme měli pět minut před koncem, kdy Jirka Žalud šel sám na bránu a dával to podél brankáře mimo bránu. Asi pro oba dva mančafty je to spravedlivá remíza. Háje jsou fotbalové mužstvo, chtěly hrát, věděli jsme, že mají silný střed, takže já ten bod beru. Po prohře 8:2 na Čafce si myslím, že se naše hra zvedla o tisíc procent, s výkonem jsem spokojený.”
Petr Procházka (Háje): „Byl to remízový zápas od první minuty. Byl to zápas o tom, kdo dá gól, tak vyhraje. První půli jsme měli víc ze hry, než domácí. Ti zase byli lepší ke konci. Je to o tom, že my máme stále zraněné hráče a kopou kluci z B mužstva. Chybí Vlasák, Dub, Boháč. Po zranění nastoupil Soucha. Zítra tady bude pár lidí s B mužstvem, protože tady zase hrajeme společný zápas.”

Nejlepší hráč Tempa: Tomáš Geissler.
Nejlepší hráč FC Háje: Jiří Janoušek.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Lukáš Tománek (Tempo).