Tempo B - FC Háje JM B 1:4

Druhý venkovní zápas se hrál za podzimního deštivého počasí. Tomu i odpovídal stav travnatého hřiště, které bylo hodně podmáčené. Stav hrací plochy nebyl dobrý pro naší kombinační hru. Vyhovoval spíše domácím a jejich důrazu. Mužstvo Tempa letos ještě nebodovalo, naproti tomu my jsme ziskali plný počet bodů. Pro domácí by byl i jeden získaný bod úspěchem, aby se od něj odrazili do dalších zápasů. My jsme chtěli udržet 100% úspěšnost.

FC Tempo „B“   -    FC Háje JM  „B“

1   :   4   ( 1 : 4 )

Hráno :  14.9. 17:00  hřiště  tráva  Tempo

Rozhodčí : Dauda - Klesal,Belei

Branky : 27. Kasl - 9. Grešnjakov,16.,25. Pánek,34.Hančl Jos.

Sestava :                                     Provazník

Štípek,Stastny,Sojka,Hančl Jos.

Soucha (62.Hančl Jar.),Rapant,Brož,Solař(46.Čížek)

Grešnjakov(69.Lojda),Pánek

Do utkání jsme vlétli  doslova jako uragán. V 9. minutě po přihrávce Brože otevřel skóre Grešnjakov, když přehodil vyběhnutého brankáře 0:1. Ihned po rozéhrání chtěl Provazníka zaskočit zkušený Žalud, který se ho snažil z poloviny přehodit, jeho dalekonosný pokus skončil nad brankou.

V 11. minutě se domácí radovali. Trestný kop záhrávaný od postranní čáry do vápna skončil po odrazu v naší síti. Rozhodčí branku ale neuznal pro předchozí faul jednoho z útočníků. V 16. minutě Pepa Hančl poslal do brejku Solaře, který nacentroval a Pánek ve skluzu rozvlnil síť 0:2. Akce v 25. minutě měla stejné aktéry. Solař utekl po lajně, nacentroval a Pánek tentokrát hlavou skóroval 0:3. V těchto chvílích hrálo jen jedno mužstvo. Domácí byli obsazeni do role komparsu. Přesto se v 27. minutě radovali. Velice špatně mávající asistent rozhodčího přehledl (ze svého postavení cca 10 metrů mimo obranu to ani vidět nemohl) offside a Kasl na zadní tyči vstřelil čestný úspěch Tempa 3:1. I domácí hráči se divili, že branka byla uznána. Ve 34. minutě předvedli naši hráči učebnicovou akci. Rychlý protiútok po pravé straně vedl Soucha s Grešnjakovem, následoval centr na druhou stranu. Solař ve stylu brazilských míčových kouzelníků ztrapnil obránce a patičkou přihrál Hančlovi, který bombou na zadní tyč nedal brankáři šanci 1:4. V 39. minutě mohl skórovat i nahrávač (3 asistence) Solař.

Opět ryhlá akce v podání Souchy, Grešnjakova, centr na druhou stranu, kde se dostal ke střele Solař, ale ta skončila na rukavicích nejistého brankáře Roshana. Do konce prvního poločasu se již nic důležitého nestalo.

Do druhého dějství jsme vstupovali s odhodláním svůj náskok ještě navýšit. Člověk míní a počasí mění. Za skoro soustavného deště se terén stal pro naší hru takřka nepoužitelný. Domácí bojovali, aby utkání otočili a nebo alespoň nelichotívý výsledek zkorigovali. My jsme se naopak snažili jim ještě něco přidat. Snaha ani jednoho ze soupeřů nevedla k úspěchu. Za zaznamenání ve druhém poločase stojí jen šance veterána Žaluda a bravůrní zákrok Provazníka, který jeho nebezpečnou střelu vytěsnil konečky prstů.

Výsledek zápasu je spravedlivý. Byli jsme ve všech směrech lepším týmem. Věřím, že toto budu moci konstatovat i po následujícím utkání.

V neděli 21.9.od 16:30 hostíme nováčka soutěže Sokol Řepy. Hosté ještě nepoznali hořkost porážky. Slibujeme, že jim tento pocit v neděli poskytneme.

Nejezděte na chaty (třeba na Berounku), neseďte doma a přijďte se přesvědčit, že sliby se plní nejen o Vánocích.