Mladší přípravka A

Mladší přípravka 2006 - Viktorka Žižkov

Mladší přípravka 2006 - Viktorka Žižkov
V sobbotním dopoledni jsme přivítali soupeře Viktorku Žižkov. Nastupovali jsme po skvělé hře ročníku 2007 a v zápase na ni návazali, avšak naše hra byla o rok rychlejší.

Je krásné sledovat rozdíl toho jednoho roku, kdy kluci udělají opravdu velký pokrok a vyrostou. Když nemáte srovnání, nevidíte to, ale tady to srovnání bylo.

K zápasu jsme nastoupili po navolení sestav úvodními brankáři, na čemž se domluvili kluci v šatně. Postavili jsme tedy na úvod dvě vyrovnaná hřiště, Viktorka však měla jedno trochu silnější, druhé trochu slabší, proto úvodní dvě čtvrtiny pro nás nebyly jednoduché a zvlášť na levém hřišti (správcovnu máme v zádech) jsme se těžce dostávali do zakončení. Na tomto hřišti byla znát přesila soupeře hlavně v momentě, kdy lídři byli na střídačce a pro kluky šikovné, avšak ne tak dravé, to bylo o poznání složitější.

Po dvou čtvrtinách jsme však vyrovnali obě hřiště, tedy postavili jsme o trochu silnější na pravé hřiště. Tam jsme najednou začali získávat dominanci. Herní převaha byla na naší straně, kluci si rozuměli, mluvili na sebe a trenéři se mohli kochat krásou jejich hry. Samorozhodování, kličky, nahrávky, mluvení, dobrá hra brankáře, dobrá práce s míčem. To je náš směr a ti nejnastartovanější to v druhé polovině zápasu na pravém hřišti dokazovali.

Levé hřiště mělo také řadu krásných momentů, kluci měli na vše o trochu více času, dařily se jim jak individuální akce, herní činnosti jednotlivce, tak i týmová spolupráce, naběhnutí, křiknutí si, avšak ne v takové míře, jako na pravém hřišti.

Výše uvedené věci byli psané z hlediska vnímání hry a nějaké základní týmové taktiky. Když se zaměříme blíže na individuální herní činnosti jednotlivce, tak zde nás kluci moc potěšili. Ať už to bylo převzetí míče (učíme se do prostoru, ideálně do volna) či uvolnění se a zvednutí hlavy (krásný okamžik od Kuby Málka), či prudké nahrávky. Složitější kličky si sem tam také kluci zkoušeli, ďábel je v tom Tom Lacko, neřeší, jestli to dělá jako brankář či hráč, prostě jde a zkouší, což je správné. Pochválit musíme také třeba Eneka, který si na pozici brankáře s přehledem dovolil zidanovku.

Kluci odehráli moc pěkný zápas plný hezkých okamžiků.

Zápasu se zúčastnili:  Fanda Domša, Fíla Bartoš, Vojta Zlatník, Tom Hadraba, Kuba Málek, Šíma Černý, Honza Reitmeier, Sam Gurmu, Miky Konečný, Tom Lacko, Míra Trnka, Eneko Goikoetxea, Vojta Slavík, Péťa Leipold


středa 17.9.2014 | Otmar Mansour | Přečteno: 1288

Další články