FC Háje

Velká náborová akce pro ZŠ a MŠ na Hájích

Velká náborová akce pro ZŠ a MŠ na Hájích
Ve středu 24.9. dopoledne proběhne pod záštitou FAČR, PFS a FC Háje JM velká náborová akce pro děti ze škol a školek Jižního Města se zaměřením na fotbal. 

V rámci projektu FAČR můj první gól jsme se s PFS dohodli na uspořádání této akce u nás v oddíle. Akce se zúčastní cca 170 dětí z prvních tříd ZŠ Mendelova a ZŠ Květnového vítězství, děti MŠ Sulanského, MŠ Madolinka, MŠ Anny Drabíkové, MŠ Markušova. 

Pro děti budou připraveno přibližně 15 různých stanovišť, kde si děti budou moci vyzkoušet nejen fotbalové dovednosti. Na stanovištích na ně budou čekat zkušení trenéři našich přípravek. Přijde se na nás podívat i maskot PFS lvíček. Účast předběžně příslibil i bývalý ligový brankář Slavie Radek Černý. 

Z webu PFS: 

V rámci „Měsíce náborů“ za podpory FAČR a PFS se v průběhu září uskuteční v Praze čtyři speciální fotbalové eventy, které organizačně zaštítí pražské kluby. Tyto kluby na akci na svém hřišti pozvou MŠ a ZŠ (1. a 2. třída) ze svého okolí, jejichž děti si na několika stanovištích pod dohledem zkušených trenérů budou moci vyzkoušet základní fotbalové dovednosti.

Ojedinělou akci uspořádají zástupci klubu A.F.K. Slavoj Podolí Praha, kteří s ukázkou fotbalových dovedností zavítají přímo do areálu jedné ze ZŠ na Praze 4. Akce se zúčastní nejenom žáci tamní ZŠ, ale rovněž děti z blízkých MŠ a ZŠ.

Přehled akcí, které se budou konat v Praze v rámci „Měsíce náborů“

Datum

Místo konání

Klub (organizátor)

12.9.2014

hřiště TJ ABC Braník – Za Mlýnem 1774/12, Praha 4

TJ ABC Braník

17.9.2014

hřiště SK Ďáblice – Kokořínská ul. 400/34, Praha 8

SK Ďáblice

18.9.2014

ZŠ Poláčková – Poláčkova 1067, Praha 4

A.F.K. Slavoj Podolí Praha

24.9.2014

hřiště FC Háje – K Jezeru 2, Praha 4

FC Háje

            Mimo podpory akce „Můj první gól“ a pod ní spadající „Měsíc náborů“ však bude Pražský fotbalový svaz pokračovat ve své náborové kampani „Můj první klub“. V jejím rámci bude opět probíhat soutěž „Vyfoť se a získej míč“, díky které mohou začínající fotbalisté získat míč pro své první přihrávky a góly na zeleném trávníku.

            „Prostřednictvím kampaně se snažíme přitáhnout pozornost rodičů směrem k fotbalu při výběru sportu pro své dítě a usnadnit proces přihlášení začínajícího sportovce do fotbalového klubu,“ říká Dušan Svoboda, předseda Pražského fotbalového svazu.

Tisková konference:


středa 17.9.2014 | Otmar Mansour | Přečteno: 1412

Další články