FC Háje JM - FK Admira 2:1

Po šesti odehraných kolech Pražská teplárenská přeboru se rezerva Admiry krčí u dna tabulky s nulovým bodovým kontem. Zatím na tom nic nezměnila ani trenérská změna. Poprvé na lavičku Admiry usedl jako trenér René Ollé a musel skousnost porážku 2:1. Nutno uznat, že zaslouženou, Háje byly po celý zápas lepší. Špatná koncovka je však mohla v závěru mrzet, když musely deset minut bránit jednobrankový náskok.

Domácí byli od začátku aktivnější a kombinačně hosty přehrávali. V 10. minutě si připravili první šanci,
ale Bičaník svou střelu jen lehce otřel o tyč. Za čtyři minuty předvedl své technické kousky Janoušek, prokličkoval se do vápna, přihrávkou podél celé branky našel volného Bednáře a ten napálil míč do sítě - 1:0.

V 19. minutě se do šestnáctky domácích vřítil Štefan, míč však nasměroval vysoko nad branku. Svůj smolný okamžik  si navíc znásobil zraněním a musel hřiště opustit. To už ležel v bolestech mimo hřiště i stoper Dominik Němec a tak museli hosté po necelé půlhodině hry dvakrát střídat.

Ve 26. minutě si připravila Admira tutovku. Berger poslal šikovnou přihrávku za obranu, na kterou si naběhl Ondrůšek a ocitl se tváří v tvář Tlustému, trefil však jen jeho nohu. Více šancí si připravovali domácí. Těsně mimo hlavičkoval Novák, branku netrefil hlavou ani Bičaník a technický pokus stejného hráče skončil těsně mimo pravou tyč branky hostů.

I po přestávce byli směrem dopředu domácí nebezpeční, ale kazili finální přihrávky. Nečekaně tak mohli udeřit hosté, když se před Tlustého prodral Beníšek, ale neprostřelil ho.

V 55. minutě se z levé strany dostal do vápna Janoušek, jeho přihrávka před branku doputovala
k Bičaníkovi, tomu střela nesedla a Blahovce ji nohou stačil vyrazit. Ale přímo na hlavu Bičaníka, který však zamířil jen do břevna. Kanonýr domácích za pár minut opět v jasné pozici hlavičkoval mimo branku.
V 65. minutě domácí Brož rozehrál rohový kop, odražený míč se k němu vrátil a Brož jej poslal za vybíhající obranu hostů. Tam si naběhl Solař, hlavou přehodil Blahovce, ale míč za jeho zády ťukl do tyče.

Za pět minut domácí chybovali v rozehrávce a situaci zachraňovali faulem tesně před hranicí vápna. Kocingerovu střelu z přímého kopu skvěle vyrazil na roh Tlustý. Po třech minutách podruhé udeřili domácí. Lojda si naběhl na míč za obranu, všiml si ještě lépe postaveného Bičaníka a nezištně mu nabídl gólovou střelu - 2:0.

Další šanci Lojdovi připravil skvělou kolmou přihrávkou Janoušek, ale tentokrát domácí útočník spoluhráče před brankou nenašel. A domácí si zadělali na problém. Nechali takřka od rohového praporku odcentrovat Ondrůška, zapomněli na nabíhajícího Šindláře a ten hlavou trkl míč přesně k tyči. Desetiminutový závěr zápasu přinesl snahu hostů o vyrovnání, ale domácí obrana už je k vážnější koncovce nepustila.

FC Háje - Admira B 2:1 (1:0)
Branky:
 14. Bednář, 74. Bičaník - 81. Šindelář. ŽK: 57. Bičaník - 60. Beníšek. Rozhodčí: Šťástka - Stumpf, Gunitš. Diváků: 50.
Háje: Tlustý - Vlasák, Fedič, Brož, Slabý - Solař (76. Pánek), Janoušek, Bednář (90+1. Greshnykov), Balík (46. Lojda) - Novák (69. Soucha), Bičaník (83. Boháč). Trenér: Petr Procházka.
Admira B: Blahovec - Káninský, Lupínek, D. Němec (21. Štochl), Hergesell - Štefan (23. Beníšek), Poništ, Berger (74. Rambousek), Kocinger - Ondrůšek, Šindelář. Trenér: René Ollé.

Hlasy trenérů
Petr Procházka (Háje):
 „Spokojený jsem se hrou, s výsledkem trochu míň. Zápas měl být rozhodnutý mnohem dřív, měli jsme vyhrát alespoň o pět gólů. Třikrát trefíme tyčku, soupeř sníží a v závěru se bojíme
o výsledek. My vždycky dostáváme góly v závěru, dneska to nebylo poprvé, stávalo se nám to už na jaře.
Asi u hráčů pracuje nějaké podvědomí.”
René Ollé (Admira B): „Soupeře jsme měli dobře přečteného hráči věděli na koho si mají dávat pozor. Jakou kombinační hrou se na domácí umělce prezentují. Venku a doma jsou Háje dva různé týmy. Venku je to úplně jiné mužstvo než doma. Tady jsou schopní hrát vyrovnaný zápas třeba s Královicema a klidně
je porážet. My jsme lepili sestavu hlavně v defenzivní činnosti na poslední chvíli. Áčko nám hrálo souběžně, takže jsme neměli možnost to doplnit.”

Nejlepší hráč Hájů: Jiří Janoušek.
Nejlepší hráč Admiry B: Lukáš Beníšek.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Jan Slabý (Háje).