Muži B

FC Háje JM B - Řepy 1:2 (1:1)

FC Háje JM B - Řepy 1:2 (1:1)
V rámci páteho kola na naše hřiště zavítalo mužstvo Sokola Řepy. Hosté jsou v naší soutěži nováčkem, takže jsme nevěděli, jaká síla soupeře nás čeká. Výsledky předchozích zápasů (4-1-0), zvlaště pak remíza s velmi silnými Ďáblicemi, nám napovídaly, že nás nečeká lehký soupeř.

                           FC Háje JM   „B“   -   Sokol Řepy

                                             1   :    2  ( 0 : 1 )

Hráno :  21.9. 16:30  hřiště  UMT   FC Háje

Rozhodčí : Poustka – Paclt,Šimek

Branky : 47.Lojda – 40.,52

Sestava :                                                 Provazník

                                          Štípek,Pánek,Čížek(46.Bednář),Hančl Jos.

                                                Lojda,Rapant(75.Malý),Brož,Solař

                                                  Soucha,Grešnjakov(80.Čermák)

                                                     

            V rámci páteho kola na naše hřiště zavítalo mužstvo Sokola Řepy. Hosté jsou v naší soutěži nováčkem, takže jsme nevěděli, jaká síla soupeře nás čeká. Výsledky předchozích zápasů (4-1-0), zvlaště pak remíza s velmi silnými Ďáblicemi, nám napovídaly, že nás nečeká lehký soupeř. Tým hostů se skládal z hráčů, co už ve fotbale něco pamatují. Na lavičce se jako trenér k našemu překvapení objevil Jaroslav Šturma, jinak trenér přeborové Kopaniny. Na utkání se přijel podívat jako divák známy bouřlivák Pavel Novotný (trenér U 19 Motorletu), který v minulé sezóně Řepy trénoval. Nezůstal nic dlužen své povaze, svýmy často vulgárnímy výlevy častoval naše hráče a fanoušky.

            Utkání jsme začali, jako je u nás v poslední době zvykem, velice aktivně. V 9. minutě se ke střele dostal Rapant, obrana míč vyrazila, poté dorážel Lojda, ale jeho střela neprošla shlukem bránících hráčů. V 11. minutě jsme se radovali. Soucha zahrál trestný kop, Štípek si na jeho přihrávku naskočil a hlavou skóroval. K naší nevoli rozhodčí signalizoval ofsajd. Ve 12. minutě po centru Solaře hlavičkoval nejmenší hráč na hřišti Grešnjakov těsně vedle. 25.minuta akce Grešnjakov => Solař => Soucha, jeho střelu s velkou námahou brankář vyrazil. 29. minuta po rozehraném rohu se dostal ke střele Brož, levačkou mířil na zadní tyč, kterou bohužel taky trefil. To je výčet jen těch našich největších příležitostí.

Na straně hostů žádná vážnější šance nebyla. Přesto se v 40. minutě ujali vedení 0:1. Po dlouhém nákopu do vápna se špatně dohodli Čížek s brankářem Provazníkem, kteří se srazili. Místo toho, aby Provazník zboural vše, co mu stálo v cestě, tedy atakujícího soupeře i našeho Čížka, náš hráč ho postrčil, čehož využil hostující útočník a rozjásal hosty 0:1. S tímto výsledkem jsme odchazeli do kabin. V kabině vládla spokojenost s předváděnou hrou, ale ne s výsledkem. Hráči byli nabádáni k tomu, aby pokračovali ve stejném stylu, jen zlepšili zakončení, že góly musí přijít.

            Hráči k druhému poločasu nastoupili s velkým odhodláním zápas otočit a v podstatě slabého soupeře porazit. Ve 47. minutě jsme se konečně radovali i my. Po nejhezčí akci zápasu jsme vyrovnali. Brož  ve středu hřiště si všimnul napravo dobře naběhnutého Lojdu, nasměroval na něj přihrávku ,kterou ještě mezi nohama pustil Soucha. Hostující překvapená obrana na to nezareagovala. Lojda se zcela volný dostal ve vápně ke střele a srovnal skóre 1:1. Naše radost netrvala dlouho. Již v 52. minutě upadl po souboji s Pánkem jeden z hostů. K naší smůle to bylo cca 41 cm  :-) ve vápně. Po poradě s asistentem nařídil rozhodčí penaltu a hosté šli do vedení 1:2. Od tohoto okamžiku na hřišti bylo jen jedno mužstvo, které chtělo hrát. Hostům docházely síly, a tak se uchylovali ke zdržování. Absenci fotbalového umění nahrazovali  zákroky, které byly mnohdy  za hranicí zdravého rozumu. Velice nepřesný rozhodčí jejich fauly toleroval. Zvláště zákrok na Solaře volal po vyloučení. Jeden z bojovníků (nedá se říci hráčů neboť o hru nešlo) ho nejprve fauloval a po tom na něj ještě úmyslně šlápnul do nejcitlivější oblasti. To, že rozhodčí „přehlédl“ některé fauly, se dá i pochopit, ale je těžko pochopitelné, že dělal že neslyší časté i vulgarní projevy hostů na svoji osobu. Po obdržené brance jsme ještě více zvýšili úsilí. Tlačili se do zakončení. Měli jsme i šance, které nebudu popisovat, protože zde není dostatek prostoru velké množství našich loženek vyjmenovávat. Hosté se stěží dostávali před naši branku. Při jedné takové náhodné návštěvě,byl opět jeden z nich ve vápně faulován, ale tentokrát byl rozhodčí shovívavý a penaltu neodpiskal.

Naše úsilí již nevedlo ke vstřelení branky. Takže jsme letos poprvé prohráli. Hráčům není co vytknout. Bojovali, s agresivním soupeřem podstoupili řadu nerovných soubojů, vypracovali si šance, jen to zakončení mělo být lepší. Všichni hráči podali velice kvalitní výkon. Od těch zkušenějších se ale nic jiného nečeká. Proto musím vyzdvihnout hru těch mladších. Jako každý zápas podal vynikající výkon Grešnjakov, který to proti hostující obraně neměl vůbec jednoduché. Vzhledem k postavám obránců si asi připadal jak Gulliver v zemi obrů. Druhým hráčem, který mne zaujal byl Dan Rapant. Ten neůnavně velel k útočným atakům a ve středu zálohy podstoupil řadu těžkých soubojů s urostlými hráči soupeře. V závěru zápasu byli oba vytřídáni, aby při narůstajíci agresivitě soupeře nebyli zraněni.

            Co říci závěrem? Použiji slova trenéra Tomáše Pospíchala : „Fotbal nemá logiku“. Vyhrálo mužstvo, které nepřijelo hrát fotbal, které se po dvou šťastných gólech prozdržovalo k vítězství. Nemůžeme se ale vymlouvat na taktiku soupeře ani na rozhodčího. Hlavní vinou naší porážky jsme my sami a naše neschopnost vstřelit branku. Kdyby jsme soupeři dali 10 gólů, tak by se nikdo nedivil a soupeř by byl patrně spokojený, že dostal jen desítku.

            Snad pro nás bude toto utkání poučením, které zužitkujeme již v sobotu 27.9., kdy hostujeme na hřišti velice silných Ďáblic, které se opírají hlavně o hru exligistů Maška a Hunala.


čtvrtek 25.9.2014 | Petr Lojda | Přečteno: 3505

Další články