ČAFC Praha - FC Háje JM 6:3

Kdyby někdo viděl ze zápasu ČAFC - Háje pouze první poločas a pak odjel, tak by si musel myslet, že tři body zůstanou hostům. Domácí totiž hráli špatně, dělali jednu chybu za druhou a aktivnější a nebezpečnější hosté to nekompromisně trestali. Jenže Čafka pak ukázala, jak je důležité míti Mašleje. Ten ke své trefě z první půle přidal mezi 54. a 80. minutou další tři a velký obrat byl na světě.

Začátek zápasu se zpozdil o pár minut, protože obě mužstva nastoupila na hřiště v dresech, kde převažovala bílá a hosté se nakonec museli převléknout.

První gólový moment a zároveň ten, který vzbudil nejvíce emocí přinesla hned devátá minuta. Domácí Fitzel se opřel do míče a jeho dělovka trefila do ruky blízko stojícího Krejčího. Marné byly protesty hostů, rozhodčí svůj penaltový verdikt nezměnil. Míč si vzal Vilhelm a pohodlně otevřel střelecký účet - 1:0. Penaltový střelec měl prsty i v další zajímavé situaci. Po dlouhém pasu poslal míč před branku na Kučeru, ale ten ideální příležitost ke střele prováhal a zblízka už neuspěl.

Pak se ke slovu začali dostávat také fotbalisté z Hájů. Vlasák přesně našel Janouška, ale tomu
k důraznějšímu zakončení hlavou chybělo jen pár centimetrů. Vyrovnání se Háje dočkaly ve 22. minutě, kdy zahrávaly rohový kop. Domácí obrana trestuhodně zapomněla na Bičaníka, který si nikým neatakován pohodlně vyskočil a hlavou nedal zblízka Drahorádovi šanci -1:1.

Remízový stav ale neměl dlouhého trvání. Hned o čtyři minuty později se domácím povedl rychlý
protiútok, Kučerovu střelu Tlustý vyrazil pouze k dobíhajícímu Mašlejovi a ten už nemohl prázdnou branku minout - 2:1. To ale bylo ze strany Čafky v první půli vše a otěže zápasu pevně vzali do rukou hosté.
Ve 29. minutě vyrazil brankář Janouškovu střelu na roh a po něm se opakovala předchozí situace. Tentokrát obrana nechala nehlídaného Vlasáka a bylo opět srovnáno - 2:2.

Domácí fotbalisté působili při bránění rohových kopů jako žáčci. Po dalším z nich chyběl Bičaníkově střele ke gólu jen malý kousek. Háječtí byli aktivnější a získávali převahu díky přesnějším přihrávkám ve středu hřiště. Naopak domácí rozehrávku hodně kazili a v těchto momentech zápasu byli tím horším týmem. Tři minuty před koncem první půle pak hosté udeřili potřetí. A jak jinak, po rohovém kopu. Začalo to tím,
že Brožova střela propadla Drahorádovi za čáru a z následného centru z rohu si míč do vlastní sítě srazil Nagy. Čtvrtý roh a třetí gól hostů - 2:3.

Ještě v posledních vteřinách poločasu se domácím naskytla zajímavá příležitost, ale únik čtyř proti třem zazdila špatná přihrávka. Do šaten tak zaslouženě odcházeli spokojenější hosté.

Do druhé půle ale nastoupili domácí hráči jako vyměnění. Zpřesnili rozehrávku a najednou bylo před Tlustého brankou neustále horko. Vyrovnání se Čafka dočkala v 56. minutě, kdy parádní centr Kučery poslal hlavou do sítě nechytatelně Mašlej, který tak odstartoval svůj gólostroj - 4:3.

Háje také pořád dokázaly nebezpečně zaútočit, ale proti rozjetým domácím začaly postupně odpadat. Mezi 74. a 80. minutou pak odpor hostů definitivně utnul Mašlej. Nejprve se po přihrávce Vilhelma prosadil střelou zblízka a poté se trefil, i když se málem ukličkoval v pokutovém území. Skluz vracejícího se obránce proti jeho střele přišel pozdě - čistý hattrick, v pořadí čtvrtý gól a rázem to bylo 5:3!

Šest minut před koncem se Mašlej proměnil i v nahrávače. Mohl střílet i sám, ale našel ještě lépe postaveného Šlitra, který tak čtyři minuty po svém příchodu na hřiště dal výsledku definitivní podobu - 6:3!

ČAFC - Háje 6:3 (2:3)
 6. Vilhelm z penalty, 26., 56., 74. a 80. Mašlej, 84. Šlitr - 22. Bičaník, 29. Vlasák, 42. vlastní Nagy.
ŽK: 63. Ulrich, 70. Bláža, 75. Kučera, 80. Fitzel - 9. Krejčí, 51. Lojda. Rozhodčí: Maiello - Hlavnička, Kalcovský. Diváků: 60.
ČAFC: Drahorád - Přibyl, Vrňák, Nagy, T. Kaliba - Vilhelm (82. Šlitr), Bláža, Fitzel (88. Moravec), Ulrich - Mašlej, Kučera (85. Adaev). Trenér: Zdeněk Herink.
Háje: Tlustý - Vlasák, Krejčí (82. Pánek), Fedič, Slabý - Novák (74. Soucha), Janoušek, Bednář, Brož - Lojda (61. Hančl), Bičaník. Trenér: Petr Procházka.

Zdeněk Herink (ČAFC):
 „V prvním poločase jsme udělali obrovské chyby při bránění standardních situací. Ze čtyř rohů jsme dostali tři góly. Vedli jsme 1:0 a 2:1, ale pak přišly ty chyby. Upozorňovali jsme na to o poločase, bez nějaké bouřky, sami jsme věděli, kde ty chyby byly. Chtěli jsme změnit způsob hry, nečekat na soupeře, dostat ho pod tlak, vypracovat si šance a to se také stalo. Dali jsme čtyři góly, otočili to, za druhou půli to bylo zasloužené. Vyzdvihnout musím Mirka Mašleje, má neskutečnou fazónu a je to pro nás obrovská posila.”
Petr Procházka (Háje): „Zápas rozhodl ten velký rozdíl v obou poločasech. Nezlobte se, ale nechtěl bych to dále komentovat.”

Nejlepší hráč ČAFC: Miroslav Mašlej.
Nejlepší hráč Hájů: Jiří Janoušek.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Miroslav Mašlej (ČAFC).