Mladší přípravka A

Mladší přípravka 2006 - Háje 07, Štěrboholy

Mladší přípravka 2006 - Háje 07, Štěrboholy
Naši pomaleji se učící hráči odehráli v tomto týdnu dva zápasy. První ve středu na hřišti Štěrbohol, v sobotu pak přátelský zápas proti našim 07. Oba zápasy měly dobrou atmosféru a byly ideální pro učební proces těchto kluků.

Chceme tyto zápasy pro kluky plánovat i nadále, avšak není to jednoduché skloubit časy všech a napasovat to do volného termínu i trenérů, abychom mohli vidět progres kluků.

Je zbytečné, aby tito kluci hráli proti svým vrstevníkům, a to hlavně pro děti samotné, neboť by spíše lovili míč ze sítě a přestalo je to bavit, než když dávají góly, mají čas si něco vyzkoušet. Proto hledáme soupeře o rok až o dva mladší a ještě k tomu středně až pomalu se učící, neboť hrát proti dravcům, tak by to také moc cenu nemělo.

Ať už středeční či sobotní zápas se nesl v duchu zejména toho, kdo si najde volno. Oba zápasy se odehrávaly hodně v chumlu, ze kterého bylo třeba vyvést míč do volna. To se ve středečním zápase dařilo hlavně Bertíkovi a Matouškovi, oba udělali velký pokrok. Poté, co jsme si to vysvětlovali, začal se v tom zlepšovat i Šíma, který se občas bojí s míčem něco udělat a raději se ho zbaví. Avšak když vzal míč a zkoušel to projet, slavil i gól, a to v obou zápasech.

Škoda, že se i Luky snaží míče zbavovat, i když jsme ho v zápase nabádali, ať si zkouší míč vyvést. Jestli se to povede nebo ne, není podstatné, jde o to si to zkusit. Omezit přihrávky a víc zkoušet vést balón. V sobotu se hodně v tomto směru dařilo Kryštofovi, ten vedl balón často, většinou i do volna. Dařilo se tu i Kubovi Janovskému, ten se také dobře otáčel s míčem směrem k bráně našich o rok mladších kamarádů. Sam, když se mu to připomínalo, tak také dobře hledal volno, což není jednoduché. Dobře si i nabíhal. Není lehké naběhnout tak, abych měl okolo sebe volný prostor, zkuste si na tak malém prostoru stoupnout jako dospělí a zahrajte si proti běhavému týmu. 

Budeme možná pro tuto skupinku kluků hledat další přáteláky ještě na menším hřišti, ideální je pro ně 3vs3 bez brankáře, aby se naučili vést míč a zkoušet si kličky. 

Zápasu se Štěrboholy se zúčastnili: Kryštof Tůma, Matouš Petr, Šíma Borkovec, Lukáš Martinů, Bertík Kubánek

Zápasu s Hájemi 07 se zúčastnili: Kryštof Tůma, Romča Pintner, Šimon Borkovec, Sam Bouzid, Lukáš Martinů, Kuba Janovský

 


pondělí 29.9.2014 | Otmar Mansour | Přečteno: 1685

Další články