FC Háje JM - FSC Libuš 4:1 (3:0)

V jednoznačnou záležitost se proměnilo sobotní přeborové utkání mezi domácím týmem FC Háje Jižní Město a hostující Libuší. Hosty v posledních týdnech trápí rozsáhlá marodka a na Hájích neměli šanci. Háječtí fotbalisté hráli v naprosté pohodě, vstřelili pět gólů a vyhráli 4:1. Něco vám tam nesedí? Ano, ten jediný střelecký úspěch Libuše si domácí dali do vlastní sítě sami. Výhra Hájů byla naprosto zasloužená.

Domácí fotbalisté byli od začátku utkání aktivnější a využívali až školáckého nedůrazu hostů při bránění
ve vlastním pokutovém území. Takhle se zrodila i první vážnější situace v utkání, únik na branku ale zhatil předešlý faul. Hosté dostali příležitost ze standardní situace, z trestného kopu ale V. Hrdlička branku přestřelil.

V sedmnácté minutě se pak aktivní domácí Novák ocitl tváří v tvář brankáři Rohlíčkovi, ale ten mu nakonec stihl včas sklouznout pod nohy a do sítě neprošla ani následná dorážka. A pak se to rozjelo. Na začátku
24. minuty ještě platil bezbrankový stav, o šest minut později už to bylo 3:0!

Nejprve domácí zahrávali rohový kop a malého důrazu obránců využil Bičaník, který bez váhání napálil míč do sítě. O chvíli později se jeden z hájeckých hráčů prohnal kolem Polodny, přihrál pod sebe a Novák nezaváhal. Ve třicáté minutě pak hosté potřetí za sebou nebyli důrazní před vlastní brankou a po závaru zařídil domácím tříbrankový náskok Vlasák.

Tenhle úder s hosty pořádně zamával a Hájům naopak nalil čerstvou krev do žil. Kdyby to po prvním poločase bylo 5:0, tak by se nikdo nemohl divit. Až do odchodu do šaten ale žádný další gól nepadl. Brožova povedená střela z trestňáku si totiž cestu mezi tyče nenašla, po hezké kombinaci si v rozhodující chvíli Vlasák ukopl míč a Novák se neprosadil střelou z bezprostřední blízkosti.

Fotbalisté Hájů z vlastní zkušenosti ví, že v klidu umí z dobře rozjetého zápasu udělat ve druhém poločase ve svůj neprospěch drama. A byli to hráči Libuše, kteří byli v úvodu druhé půle aktivnější. Pavlů ale tváří
v tvář Tlustému neuspěl, cestu za brankovou čáru si nenašla ani hlavička Štochla a když v 73. minutě překazil gólovou radost praporek rozhodčího signalizující ofsajd, tak bylo jasné, že hostům není souzeno gólově se prosadit.

Domácí hráči útočili do otevřené obrany, další trefy se dočkali až v osmdesáté minutě. Po centru před branku vypadl Rohlíčkovi míč, ten si sebral Novák a svou druhou trefou v zápase upravil na 4:0.

Úsměvný moment přinesla 86. minuta. Domácí trenér Petr Procházka zakřičel na své svěřence: „Chlapi, hrajte vzadu na nulu” a snad o jednu jedinou vteřinu napálil Janoušek skoro z poloviny hřiště malou domů takovým způsobem, že úplně učebnicově přehodil brankáře, který i kdyby se po míči chtěl natáhnout rukou, tak na povedený lob neměl nárok.
Tečku za utkáním pak udělal domácí Vlasák, který zblízka přestřelil a na vítězství 4:1 pro tým Hájů se tak už nic nezměnilo.

Háje - Libuš 4:1 (3:0)
 24. Bičaník, 27. a 80. Novák, 30. Vlasák - 86. vlastní Janoušek. ŽK: 53. Bičaník - 20. V. Hrdlička,
58. Nekola, 83. Růžička. Rozhodčí: Kučera - Tikal, Suchý. Diváků: 50.
Háje: Tlustý - Vlasák, Krejčí, Dub, Slabý - Soucha, Brož (78. Lojda), J. Janoušek, Solař (64. Balík,
73. Bednář) - Bičaník (78. V. Hruška), Novák (84. Fedič). Trenér: Petr Procházka.
Libuš: Rohlíček - Štochl (77. Malina), Růžička, Polodna, Maňák - Pavlů (60. Pouva), Čížek, P. Hruška,
V. Hrdlička,  Stuchlík (46. Rajnoch) - Nekola. Trenér: Zdeněk Hruška.

Petr Procházka (Háje):
 „Po minulém zápase, který jsme doma prohráli, to jsou důležité tři body. Nevyhořeli jsme na šancích, jako jindy. Góly padají po chybách, my si po jedné dali vlastního. To se nám stalo asi potřetí, takže když proti nám budou týmy dobře bránit, tak vyhrají 1:0, protože my si tam jednoho dáme. (smích) Jsou to pro nás důležité body, soutěž je hodně vyrovnaná.”
Zdeněk Hruška (Libuš): „Zápas rozdílných poločasů. Ten první byl z naší strany hodně špatný. Hlavně ta pětiminutovka, kdy jsme dostali tři góly. To je těžké dokázat i v hokeji. My ale dokážeme i jiné věci. Děláme hrozné chyby. Máme hodně zraněných hráčů a s tím se budeme trápit asi až do konce podzimu.”

Nejlepší hráč Hájů: Jiří Janoušek.
Nejlepší hráč Libuše: Ondřej Čížek.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Jakub Novák (Háje).