FC Háje JM B - Vršovice B 4:3 (3:0)

V rámci osmého kola na našem hřišti hostovalo mužstvo SK Union Vršovice „B“. Hosté jsou naším tradičním soupeřem, takže jsme věděli co od zápasu můžeme očekávat. Unionu se letos zatím nedaří, pohybuje se v dolní polovině tabulky a i přes dobré výkony získal jen 6 bodů. V minulém kole, potrápil favorizované Ďáblice. Hosté trochu kádr omladili a bylo to na jejich pojetí znát.

FC Háje JM   „B“   -  SK Union Vršovice „B“

4   :   3   ( 3 : 0 )

Hráno :  12.10. 16:00  hřiště  UMT   FC Háje

Rozhodčí : Novotný – Maťátko,Matouš

Branky : 15.Bednář,21.,38.Rapant,50.Malý – 79.Sojka vl.,84.Málek,88.Pavlíček(p)

Sestava :                                                 Provazník

Štípek(65.Jelen),Sojka,Stastny,Boháč

Lojda,Bednář,Hovorka(46.Hančl Jos.),Rapant

Malý(60.Čížek),Čermák(55.Grafnetr)

Zápas začal náporem, tentokrát ale ne naším. Hosté od začátku praktikovali kombinační fotbal s velkým pohybem. Nastoupili v kanárkově žlutych dresech, se znakem sponzora na prsou. Tím znakem byl beran. Hosté dělali logu čest. Byli důrazní a v soubojích neústupní. V prvních minutách nás zatlačili a v podstatě jsme se nedostávali k útočení. Vršovičtí si vytvořili několik nebezpečných situací. Největší z nich byla v 7. minutě, když se po závaru před naší brankou dostal jeden z hostů ve vzdálenosti cca 12 metrů ke střele. Naštěstí jeho volej šel nad branku. My jsme se dostali k první střele až v 15. minutě. Bednář dostal přihrávku cca 25 metrů od branky, nevěděl co s míčem, tak z místa vystřelil a trefil šibenici 1:0. V 21. minutě jsme opět skórovali. Čermák těsně před půlící čarou převzal přihrávku, vystartoval a nechal za sebou všechny pronásledovatele ve stylu alá Bolt. Dostal se do šestnáctky, míč zasekl, ale zdálo se, že již prováhal správnou chvíli. On však na hranici vápna našel Rapanta, který prostřelil vše, co stálo před ním 2:0. Byl to jeho první hájecký gól. V této době jsme převzali iniciativu my. Oku diváka lahodila akce v 27. minutě. Bednář z poloviny hřiště zahrával trestný kop. V šestnátce našel Malého, který si míč zpracoval na prsou. Brankář proti němu vyběhl, aby mu ztížil střelu a to se mu také podařilo, protože ho Malý trefil. Za tři minuty si Bednář s Malým spolupráci zopakovali. Bednář poslal Malého do brejku. Když byl cca 25 metrů od branky, v běhu vystřelil a jeho bomba jen o pár centimetrů minula roh branky. Škoda, že akce neskončila gólem, protože si to zasloužila. V 30 minutě měli hosté velkou šanci. Jejich záložník přešel středem hřiště přes několik našich hráčů a naservíroval přihrávku volnému spoluhráči. Proti jeho prudké střele Provazník bravůrně zasáhl a vytěsnil ji nad břevno. V 35. minutě byl na rohu pokutového území faulován Čermák.

K nařízenému trestnému kopu se postavila zkušenost a rozvaha - Bednář a elán a drzost - Rapant. Zvítězilo mládí, kopal Rapant, i když kopal je silné slovo, spíše se ukopl. Míč pomalu směřoval na zadní tyč a po odrazu o zem skončil v síti  2:0. Kde byl brankář? (foto). Hrál si na schovávanou, ukryl se za zdí k druhé tyčce. Ve 44. vyslal vršovický útočník nebezpečnou střelu šajtlý, ta Provazníka nezaskočila a vyrazil ji. O přestávce vládla v kabině dobrá nálada. Hráči byli nabádani, aby se výsledkem neuspokojili a nepolevili, naopak aby ještě nějaký gól přidali.

Do druhého poločasu byl na hřiště poslán ofenzivní Hančl místo zloděje míčů Hovorky. Tím se měla ještě zvýšit naše údernost. V 50. minutě jsme znova skórovali. Malý se konečně dočkal. Na levé straně ve vápně si zpracoval míč a nezvykle levačkou vystřelil. K údivu všech a proti fyzikálním zákonům si míč našel cestu do branky mezi tyčkou a u ní stojícím brankářem 4:0. V tuto chvíli jsme se domnívali, že soupeř odpadne. Hosté se však nevzdávali a tvrdohlavě bojovali dál. V 63. min. měli obrovskou šanci, ale jejich útočník z 10 metrů netrefil branku. V 62. a 75. minutě měl po přihrávkách Lojdy velké šance Čížek, bohužel je nevyužil. V 79. minutě si přízemní centr srazil do vlastní branky Sojka 4:1. 84.min. po špatně zahraném ofsajd-systému pelášil na Provazníka Málek, udělal mu kličku a zavěsil 4:2. Hosté vycítili šanci a zvýšili úsilí. V 86. min. musel Provazník zasahovat proti prudké střele. V 88. si kalich hořkosti vypil Sojka. Hosté zahráli roh, pro který si šel na zadní tyč Provazník, ale bohužel nešťastně zakopl a dal tak šanci hlavičkujícímu Pavlíčkovi. Na brankové čáře stojícího Sojku míč zasáhl do ruky. Následovala červená karta a penalta, ze které Pavlíček vstřelil poslední gól utkání 4:3.

Závěrem musím konstatovat dvě věci: 1) Vršovice byly nejlepším (vyjma Ďáblic) soupeřem, se kterým jsme letos hráli. 2) výborný výkon podali dva nováčci v základní sestavě, Malý a Čermák. Zvláště Malý překvapil svojí aktivitou. V dalších zápasech bude mít trenér Dvořák zamotanou hlavu z toho, koho postaví do základní sestavy. V útoku je nyní velká konkurence(Grešnjakov,Hančl,Grafnetr,Malý,Čermák).

Další zápas hrajeme ve Strašnicích na hřišti PSK Union v sobotu 18.10. od 10:30 hod. Domácí jsou v horní polovině tabulky, takže to nebude snadný zápas.Na utkání zveme všechny naše fanoušky. Zvláště ty kteří mají nějaký problém s očima. Naše hra  totiž působí jako balzam na oči,takže se jim po zápase jejich zdravotní stav podstatně zlepší.