Sokol Královice - FC Háje JM 3:5 (1:1)

V utkání, kdy Háje prohrávaly, ale pak vedly o tři góly, bylo hodně rušno. Královice v poslepované sestavě ještě snížily na 3:4, ale pátá branka v jejich síti je definitivně zlomila a bylo po dramatu.

V první šanci zápasu se ocitly Háje, ale po Vlasákově přihrávce z pravé strany zakončoval Bičaník nad.
Na druhé straně se prodral k zakončení Pospíšil, ale jeho rána cinkla jen o vnější tyč. Oba celky se snažily, ale jejich kombinačním akcím dlouho scházela přesnější finální přihrávka nebo zakončení. Královice byly
v úvodu mírně aktivnější, ale s přibývajícím časem převzaly iniciativu Háje, protože tým trenéra Martina Hyského zbytečně ztrácel míč.

Nakonec ale právě Královice získaly vedení. Bojovník Krejča nádherně vysunul do šance Pospíšila, který propálil brankáře Tlustého. Jenže za chvíli bylo po královické radosti. Slabý poslal do pokutového území dlouhý aut a vytáhlý Bičaník snad nemohl trefit lépe. Míč zapadl přesně k tyči a byl to 1:1. Tady neměl brankář Homolka nárok.

Po přestávce se rozpoutaly na umělce doslova střelecké manévry, z čehož mohla mít radost hrstka diváků. V první šanci ještě Bičaník neměl kliku, když jej zblízka vychytal brankář Homolka. Ale ve 49. minutě už stejný hráč hlavičkoval nehlídaný do sítě. Srovnat mohl Richtrmoc, ale jeho rána levačkou neměla razanci na to, aby zaskočila Tlustého v brance Hájů. Gól naopak padl do královické sítě. Špílmachr Hájů Janoušek předložil tutovku Balíkovi, který bez problémů navýšil náskok svého týmu na 3:1. A za pár desítek sekund bylo týmu trenéra Hyského ještě hůř, protože byl v pokutovém území faulován Janoušek a z penalty gólman Tlustý zvýšil na 4:1. Jeho rána se dostala do sítě s pomocí tyče a Královice byly zralé na ručník.

Ale hotovo nebylo. Lavička Královic hnala tým do útoku, věřila, že při korekci skóre se ještě dá zápas zdramatizovat. A to se také stalo. Po rohovém kopu se totiž odrazil nešťastně míč za záda Tlustého obránce Vlasák a prohrávající tým vycítil šanci. V 68. minutě mohl stáhnout manko na rozdíl jedné trefy po rohu Záhorec, ale Tlustý vytáhl míč nad břevno. Po další standardní situaci už ale bylo Hájům ouvej, když míč propadl k Böhmovi a ten snížil na 3:4.

V tu chvíli se Královice nadechovaly k velkému obratu, jenže když o čtyři minuty později po úniku Souchy poslal popáté míč do jejich sítě Janoušek, bylo hotovo. Hájům už vítězství nikdo nevzal. Královice ještě hrozily po rohových kopech, ale střely míjely branku a tak zápas již nezdramatizovaly. Naopak Háje měly další šanci navýšit vedení. Po akci Hrušky s Janouškem ale pálil první jmenovaný vedle branky.

Královice - FC Háje 3:5 (1:1)
Branky:
 36. Pospíšil, 65. vlastní Vlasák, 68. Böhm - 38. a 49. Bičaník, 55. Balík, 57. z penalty Tlustý,
73. Janoušek. ŽK: 41. Pospíšil - 33. Bednář, 87. Brož. Rozhodčí: Opočenský - Váša, Stěhule. Diváků:50.
Královice: Homolka - Dušek, Böhm, Hořický, Slováček - Dufek, Krejča, Richtrmoc, Záhorec, Pospíšil - Formáček. Trenér: Martin Hyský.
Háje: Tlustý - Vlasák, Dub, Brož, Slabý - Bičaník (89. Krejčí), Bednář (82. Fedič), Janoušek, Solař
(52. V. Hruška) - Soucha (88. Lojda), Balík (77. Boháč). Trenér: Petr Procházka.

Hlasy trenérů
Martin Hyský (Královice):
 „Jsme zklamaní, protože jsme prohráli a dostali jsme pět branek, což je strašně moc. Nicméně v tomhle složení, ve kterém jsme hráli, jsme nastoupili poprvé. Minulá sezona nám vycházela z pohledu zranění a trestů nad očekávání, tentokrát nám chybělo hodně hráčů. Byli jsme na utkání v jedenácti, Randa byl na lavičce s teplotou, nemělo smysl, aby se na place v tomhle stavu honil. Slátali jsme sestavu. První poločas vypadal docela dobře, byli jsme trpěliví, soupeře jsme do ničeho nepustili a dostali jsme se do vedení. Ale neuhlídali jsme dlouhý aut soupeře, na to jsme se upozorňovali, ale bohužel jsme dostali branku. Pak jsme nezvládli začátek druhého poločasu. Přišly laciné góly, zase po chybě jsme nepohlídali Bičaníka. Ten má nadstandardní zakočení. Za stavu 4:1 jsme se ale vrátili do zápasu a musím za to kluky pochválit, to bylo pozitivní. Jiný tým by to možná zabalil. Dali jsme dvě branky
a zápas byl otevřený. Jenže jsme neuhlídali jeden protiútok, Háje daly pátý gól a to nás zlomilo.”
Petr Procházka (Háje): „V prvním poločase padly branky po situacích, z nichž by padat góly neměly, ale po přestávce to byla krásná přestřelka. Dali jsme pět branek, ale opět jsme si dali vlastního góla, já už se tomu fakt musím smát. Tým, který s námi bude hrát vzadu na nulu, tak my si prostě dáme vlastňáka, bohužel. Už se to stalo potřetí… Za stavu 4:1 to přitom vypadalo, že může být hotovo. Jenže pak přišly dvě standardky. Branka na 4:2 byla vlastní, pak to tam dotlačili na 4:3 a nakonec jsme rádi, že jsme vyhráli