PSK Union - FC Háje JM B 2:2 (2:2)

V sobotu dopoledne jsme se po dvou domácích zápasech vydali do Strašnic na hřiště PSK Union. Domácí po nevydařené loňské sezóně, kdy sestoupili z 1.A třídy, omladili tým. Jejich dosavadní výsledky nám avizovaly, že soupeř bude patřit k těm těžším.

Štípek,Dvořák,Hovorka,Boháč

Lojda,Rapant(76.Stastny),Hruška(67.Malý),Hančl Jos.(86.Jelen)

Grešnjakov,Čermák(52.Grafnetr)

V minulém zápase jsme přišli o kapitána Honzu Sojku, který byl vyloučen poté, co rukou zabránil vstřelení gólu. Do sestavy se naopak po dlouhé době vrátil Martin Dvořák, který byl více než měsíc zraněn. Zápas se hrál na měkkém povrchu, který byl ještě zkropen ranní rosou. Hráčům obou týmů dělal pohyb po hřišti značné problémy. Utkání pro nás začalo nešťastně. Již v 1. minutě trefil po centru míč do ruky Boháče a domácí kopali penaltu. Katrák nezaváhal a my prohrávali 1:0. Pro nás to byl šok. Strašničtí našeho útlumu využili a byli jasně lepším týmem. 10. minuta brejk domácích, prutká střela a Provazník vyráží. 16. minuta rychlý útok dva na Boháče, který v poslední chvíli stačil šanci zmařit. Až v 21. minutě jsme poprvé ohrozili branku Unionu. Lojda nacentroval a Hruška hlavou těsně minul. V 28. minutě poslal Rapant do brejku Hančla, ten se pokusil neúspěšně prostřelit brankáře mezi nohama. Brankář jeho pokus vyrazil na roh. Po jeho zahrání jsme se radovali. Grešnjakov vrátil přetažený centr před branku a Čermák vstřelil svoji první dospělou hájeckou branku 1:1. Ve 40. minutě se znovu ujali domácí vedení. Po autovém vhazování se za vápnem dostal k míči Filo a jeho přízemní střela se po mokré trávě zklouzla u tyče za záda Provazníka 2:1. Ve 45. min. minutě předvedl ukázkovou akci Hančl. Po straně utekl, po zemi přihrál do vápna nabíhajícímu Lojdovi, kterému jen faul obránce znemožnil vyrovnat. O vyrovnání se pokusil z nařízené penalty Rapant. Trefil však brankáře. Nezasvěcení by mohli říct, že to kopnul špatně, ale to je omyl. Rapant předvedl nacvičený signál, když balón o brankáře narazil dobíhajícímu Hančlovi, který bez problémů vyrovnal 2:2.

Do druhého poločasu jsme nastoupili s odhodláním zvýšit aktivitu, skórovat a získat všechny body. V 47. min. se po lajně rozeběhl Čermák naservíroval před branku míč ale Lojda neměl jednu nohu dlouhou a tak na něj nedosáhl. V 54. minutě akce Hančl – Hruška, následovala střela, kterou brankář s námahou vyrazil. Míč se po odrazu dostal kousek za nabíhajícího Lojdu, toho ale zradil terén a on podklouzl. V 57. min. měli šanci domácí,  prudkou střelu z velkého úhlu vyrazil Provazník před sebe a Štípek před dobíhajícím útočníkem odkopl do bezpečí. V 63. již po několikáté hrubě fauloval domácí Graf, viděl za to žlutou kartu. Tentokrát se jeho obětí stal Štípek, který bohužel neudržel nervy na uzdě a rukama strčil do protihráče. Rozhodčímu nezbylo nic jiného než Štípka vyloučit. Grafa to nesmírně pobavilo a Štípkovi se nesportovně vysmál. Od tohoto okamžiku jsme byli nuceni se více zaměřit na bránění. Vyráželi jsme jen do rychlých protiútoků. Několikrát jsme bez úspěchu zahrozili. Hra domácích trochu upadla, přesto naši obranu zaměstnávali. V závěru zápasu jsme mohli výsledek zápasu přiklonit na naši stranu. V 89. minutě prokličkoval do pokutového území přes tři hráče Grešnjakov ale jeho střelu z úhlu brankář s velkou námahou vyrazil. V poslední minutě se mohl hrdinou stát Jelen. Míč se k němu nečekaně odrazil a on z 12 ti metrů přestřelil branku. Zápas skončil spravedlivou remízou. Myslím si však, že nebýt  vyloučení, tak jsme si odvezli 3 body. Nedávám tímto vinu za neúspěch Štípkovi, protože se vůbec nedivím jeho reakci. Graf hrál od začátku za hranicí pravidel. Žlutou kartou měl být potrestán již v prvním poločase. Pak by si jistě dával pozor a zákeřnou hrou by nevyprovokoval Štípka. Bohužel rozhodčí byl k jeho zákrokům benevolentní, a tak šel Štípek předčasně do kabiny a Graf by, nebýt střídání, dohrál zápas celý.

V dalším kole hrajeme doma v neděli 26.10. od 14:30 s Duklou JM. Jedná se tedy o derby. V mužstvu hostů nastupují známé tváře Lafek,Dvořák,Sýkora,Preisler, kteří hráli v našem klubu. Navíc ještě bývalý ligový hráč Luděk Zelenka(342 zápasů,92 gólů). Týmu šéfuje dlouholetý hájecký trenér Petr Sýkora. Zápas tedy slibuje velký a nelítostný boj. Hraje se o body, ale i o vládu nad Jížním Městem.

Očekáváme, že nás fanoušci přijdou povzbudit ve velkém počtu a po zápase se budeme společně radovat z našeho vítězství.

P.S. Na zápas se asi přijde podívat i dosluhující starosta pan Dalibor Mlejnský, který je velkým fanouškem hostů.